Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire elcseszett dolog...

Mennyire elcseszett dolog rájönni hogy semminek nincs értelme?

Figyelt kérdés
Nekem hiába magyarázza bárki is hogy de van és hogy mi az, nincs. Vegyük az én példámat. A napjaim nagy részét egyedül töltöm, milyen emlékeim lesznek erről az időszakról mondjuk 5 év múlva? Ha csak minden napot az ember egyenként megfigyel, rájön hogy nincs értelme. Én sok mindenre rájöttem mert volt időm gondolkodni. De akkor mégis minek folytassam? 50 éven belül el is leszek felejtve, volt értelme? nem. Az ember megöregszik, aztán annyi. Már középkorban is mi értelme az ember életének? Gyerekként, fiatalként még szórakozik, elvan meg minden, de aztán annyi, mindennek vége szakad. És nagyon nehéz ezzel a tudattal élnem. A jelenem nagyon rossz, a jövőtől sem várok sok jót.
2022. nov. 14. 00:52
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Már rájöttem hogy az én életemnek mi az értelme.
2022. nov. 14. 00:59
 2/21 anonim ***** válasza:
38%
Mi az értelme a te életednek?
2022. nov. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A halál
2022. nov. 14. 01:06
 4/21 anonim ***** válasza:
77%
Azt felesleges siettetni, úgyis jön magától, elkerülhetetlenül.
2022. nov. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Viccet félretéve most komolyan elgondolkodtam azon hogy mindenki tudja hogy egyszer meg fog halni, akkor valahol mindenki érzi azt amit én is? Vagy hogy nem értem, csak én vagyok ilyen "hisztis" ezzel kapcsolatban? Vagy mások, mondja már el valaki, hogy lehetnek nyugodtak és boldogok? Én mért nem tudok beletörődni ebbe, mi a baj velem?
2022. nov. 14. 01:10
 6/21 A kérdező kommentje:
Vagy az már egyáltalán nem normális ha minden nap minden percében ezen gondolkodok?
2022. nov. 14. 01:11
 7/21 A kérdező kommentje:
Na ez az amire még nem kaptam választ 3 év alatt
2022. nov. 14. 01:24
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

"Vagy az már egyáltalán nem normális ha minden nap minden percében ezen gondolkodok?"


Igazad van, nem ez a normális.

Nem lehet a mindennapokat élni úgy, hogy folyton azon filozofál valaki, hogy: "mikor esik a fejemre az a közmondásos tégla"?

2022. nov. 14. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem érted azt hiszem, én nem a haláltól félek, én nem félek a haláltól csak a tudat hogy egyszer mindennek vége lesz, s hogy az életben is idővel minden csak emlék marad, az miatt gondolkodom állandóan ezen, a haláltól nem félek, vagyis csak annyira mint normális emberek.
2022. nov. 14. 04:17
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

De az milyen már, hogy arra pazarolod az idődet, hogy: mi lesz, ha meghalsz, és nem emlékeznek rád?

Rám sem fognak. Na és? Ha már meghaltam, nekem mindegy lesz.

Azt szokták mondani: amíg emlékszik rád bárki, addig nem halsz meg, mert legalább az emléked él. Én meg úgy vagyok vele: ha senki sem fog emlékezni, nekem az is mindegy. Számos ember volt, aki élt, akár letett nagy dolgot is az asztalra, de valami miatt mégsem emlékszik rájuk már senki. Ez van.

(#8-as voltam)

2022. nov. 14. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!