Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kérjek segítséget/menjek...

Kérjek segítséget/menjek pszichológushoz, ha időnként úgy kéthavonta egy nagyon nagy mélypontba kerülök, az öngyilkosságot fontolgatom, de ezeken kívül a többi napon jól vagyok?

Figyelt kérdés
Más is van így, súlyos ez? Mindenki szomorú időnként, mindenki ennyire szomorú időnként?

2022. nov. 14. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is így volt, illetve valamennyire most is így van. Időszakos depresszió. Jártam vele pszichológushoz, és ott viszonylag rövid idő alatt elég jól sikerült rendbetenni annyira, hogy most már amikor érzem, hogy jön egy ilyen időszak, akkor tudom, hogy mit kell tennem, hogy enyhe tünetekkel túllegyek rajta. Egy jó szakember neked is tudna segíteni, hogy közösen kiderítsétek mi okozza ezt, és mit tegyél, hogy jobb legyen.
2022. nov. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Mindenkinek lehetnek depressziós időszakai, akár visszatérően is, de azért, ha öngyilkos gondolatok is vannak ilyenkor, érdemes beszélni szakival.
2022. nov. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gyógyszert is szedek rá, járok rendszeresen pszichiáterhez. Azt hittem, nem kell pszichológus mert már minden jól alakul. Aztán ha jön egy kis nehézség, minden darabokra szétesik
2022. nov. 14. 13:34
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
A depressziónem 1 napig tart. Kiborulás inkább
2022. nov. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Én pont ugyanígy vagyok,egyszer csak azt mondom jobb lenneha nem is lennék,máskor meg elfogadom és nem érdekel semmi
2022. nov. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyógyszer csak enyhíti a tüneteket, de a problémát, ahogyan gondolkodsz, a tudati és tudattalan folyamatokat, amilyen döntéseket hozol, ahogyan megéled az érzelmeidet és egyes helyzeteket, amilyen következtetéseket vonsz le, amiket a személyiségedbe építész ezek nyomán, azt nem oldja meg.

A problémák forrásának helyrehozásához szükség van a pszichoterápiára. Mindenképp érdemes elmenni pszichológushoz. Nem csak betegséggel. Még egy egészséges ember is rengeteg olyat tud tanulni a pszichológussal folytatott munka során, ami sokat javíthat az életminőségén. Akinek nincs semmi problémája, az kevésbé érzi, hogy erre a fejlesztésre szüksége volna, ezért kevésbé szorul rá, mert így is el van. De aki még tudja is, hogy van problémája, annak mindenképp érdemes pszichológussal dolgoznia a problémái megoldásán.

2022. nov. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!