Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért utasítják el sokan pl....

Miért utasítják el sokan pl. az antidepresszáns vagy más hasonló gyógyszerek szedését? Akár életmentő is lehet.

Figyelt kérdés

2022. nov. 16. 22:00
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Sok alternatívát próbáltam, az alvásomon semmi nem segít. Se gyógynövény, se tea, se mágikus természetes bogyó, de torna, jóga, séta.

Járok de nem igazán derül fény több dologra, mint amennyit eddig is tudtam.

2022. nov. 17. 20:10
 22/29 anonim ***** válasza:
12%
dopaminfüggőnek lenni jó, de dopamin-dependensnek lenni meg stigmatizáló. kispolgári konvenció.
2022. nov. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
9%

És ha már valaki olyan állapotban van hogy el sem nagyon tudja mondani az orvosnak, akkor vajon mihez kezdenek vele?

Stimuloton kilőve, attól szinte hánytam

2022. nov. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
51%

Érdekes. Én 7 évig szedtem paroxetint, 20mg-ot, a Szendi féle csőcselék szerint a legDÉMONIBB antidepresszánst. 3 hónap alatt az orvosom utasításai alapján csökkentettem majd el is hagytam teljesen. Ennek már 4 éve. Hú de démoni, hú de jaj, hú de az ír okosat aki sose szedte.

Hajrá Szendi, add el a könyveket, én inkább meggyógyultam az orvosomra hallgatva.

2022. nov. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
18%

24


Szerintem azért ez személyfüggő is, nem minden emberben van addiktív hajlam.

2022. nov. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
30%

Jaj, jaj!

Jó lenne nem keverni a pszichológiai és a pszichiátriai betegségeket!

Zavaros, amiket egyesek leírtak, s nagyon megtévesztő. Legfőképpen szakmaiatlan.

2022. nov. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
43%
Az olanzapint elhagytam. A többi nahy segítség. Lamolep, Pregabalin, Tiapridal. Még pár napig Elenium.
2022. nov. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Sosetom ***** válasza:
39%

Vannak olyan esetek amikor indokolt a szedése. Pl ha a beteg enélkül valóban nem tudná átvészelni ezt az időszakot.

A társadalom azért veti el, mert alapvetően több alternatív megoldás van és sokan inkább az egyszerűbb, kényelmesebb utat választják, kockáztatva ezzel hogy rászoknak vlmire, amire nem lenne szükség. => gyenge ember gyógyszere (tisztelet a kivételnek, akinek valóban szüksége van rá)

2022. nov. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Nos... egyszer szedtem antidepresszánst körülbelül egy évig. és egyszer csak rájöttem hogy valahogy eltűnt a szex az életemből. de nem is érdekel... oké, gondoltam ezt vissza kell vezetni! igen ám csak nem ment. egyszerűen nem tudtam többé se fel izgulni se elélvezni. na akkor elolvastam az antidepi papírját. persze hogy mellékhatás az impotencia az orgazmus-képtelenség,satöbbi. elkezdtem abbahagyni fokozatosan az antidepit, majd abba is hagytam. akkor jött a másik pofon: a rendszeres zizzenések, villámcsapásszerű érzések az agyamban. megint előkaptam az anti depi gyógyszer papírját, naná egy elvonási tünet!

Így most nem szedem. Libidó orgazmus visszatért. Viszont szarul vagyok.

2023. okt. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!