Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert van ennyi mentális...

Miert van ennyi mentális beteg,szorongó ember? Mitől alakul ez ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kis információ gyűjtés.

Miert alakul ez ki,mitől? Van e köze a lelki betegségeknek traumáknak a daganatokhoz? Mi miatt szorongsz és miert? Egy pár kérdés ami eléggé erdekel. :) mindenkit felpontozok értelmes válasz esetén. Infogyujtes :)


2022. nov. 17. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Ez az ország már maga egy mentális betegség.
2022. nov. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

A mentális betegségek föleg a környezet és a mai életmód eredménye, semmi köze a daganatos betegségekhez.

Emellett régebben is volt sok ember ilyen gondokkal, csak akkor nem tudtak vele mit kezdeni, illetve szégyellni való dolog volt, ezért próbálták titkolni, ma meg nagyjából elfogadott, hogy van ilyen eset is.

2022. nov. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Nekem leginkább öröklött tényezők-->hajlam és a család majd egy rossz párkapcsolat tette az i-re a pontot. Gyermekkoromban állandóan ölték egymást a szüleim, a nagymamáim (anyósok) keresztben utálták anyát és apát, folyton a gyűlölködés ment, emellett szegények voltunk engem meg kiközösítettek, mert anyám azt akarta hogy "elit" suliba járjak. Apukám téveszmés, paranoid, anya meg hisztérikus, én borderline lettem generalizált szorongással.

Ez mára odáig fajult, hogy teljesen izolálva vagyok az emberektől, nem beszélek senkivel.

2022. nov. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Milyen tüneteid vannak a szorongastol?
2022. nov. 17. 15:31
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
Kézremegés, hányinger de ezek betudhatók a gyógyszereknek, amit szedek. Inkább az, hogy egyszerűen elkerülök mindent, ami szorongást okoz.
2022. nov. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
Ez egy tévhit. A mentális betegségek száma viszonylag állandó és kultúrafüggetlen. Egy mentális beteg nyilván azt gondolja, hogy a többi ember is hozzá hasonlóan tapasztalja a világot, de ez nem így van. A bipoláris zavar is ritka (legfeljebb 2%a a társadalomnak). A depresszió valamivel gyakoribb, de a pillanatnyi szorongás, lehangoltság még nem mentális betegség.
2022. nov. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%

pillanatnyi szorongás, lehangoltság még nem mentális betegség.


Naponta több pillanatnyi, évek óta fennálló, az már minden csak nem "csak" az.

2022. nov. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ugylatom sokan vagytok ebben .

Mi nyújt segitseget? :)

Ment a zold mindenkinek !

2022. nov. 18. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!