Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vágyom a vagdosásra...

Miért vágyom a vagdosásra akkor is amikor úgy érzem minden a helyén van az életemben?

Figyelt kérdés
Néha többször van ez, néha meg egyátalán nem

2022. nov. 17. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Nem érzed jól. Van benned egy adag düh magad felé, vagy elég sok stressz, amivel nem tudsz megbirkózni.
2022. nov. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Volt már hogy megtetted, vagy egy darabig csináltad is? Ha igen, valószínű hogy függőség alakult ki
2022. nov. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Pótcselekvés
2022. nov. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Függőség sajnos. Én is átéltem, bár csak inkább karcoltam, sose vágtam , csak kicsit vérzett. De annyira jó volt, hogy már direkt szabotáltam magamat (kerestem azt, ami miatt újra bedepizek, újra magam alá kerülök) és újra meg akartam tenni. Az segített, hogy ezt felismertem és mindig újra és újra átgondoltam tiszta fejjel, hogy mit is teszek éppen. Majd egyre ritkábban kapott el az érzés, majd elteltek évek és szinte el is felejtkeztem arról, hogy én valaha olyat tettem magammal.

Én egyfajta büntetésként használtam magam ellen, mert utáltam magamat. Azóta megtanultam szeretni magamat plusz az is segített, hogy büszke akartam magamra lenni.

2022. nov. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez ép ésszel csakugyan felfoghatatlan. Mondom: ÉP ésszel.
2022. nov. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, és a segítséget, hogy megfejtsem magam. Sokakkal tudok azonosulni, pl. Igen szerintem nagy a nyomás rajtam a suli miatt, meg tényleg függőség alakult ki. Annyit tennék még hozzá hogy én ezt már 1 éven keresztül csináltam durván, amikor össze is voltam törve. Aztán kimaradt 8 hónap, büszke voltam magamra, hogy kibírtam. Meg is szeretem magam ez idő alatt, és most is szeretem magam.Mégis szeretem a vagdosást is. Aztán nem rég visszaestem csak körzővel csináltam direkt nem durván (szorongás miatt, ami javult mostanra) ma viszont mégis vágytam rá, mert szeretem... talán erősödött a kísértés... és azt hiszem ezt készít ki, hogy nem akarok ártani magamnak, mert szeretem magam de szeretem a vagdosást is és néha hallgatok erre :/
2022. nov. 18. 00:14
 7/7 anonim ***** válasza:
29%
Eléggé függőségnek hangzik. Én ugyanígy vagyok sajnos a sörrel, ha egy hétig nem iszok is sokszor gondolok rá.
2022. nov. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!