Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy szokjak le a vagdosásról?

Hogy szokjak le a vagdosásról?

Figyelt kérdés

12 évesen kezdtem, már többször is próbáltam leszokni, de nem megy. Megnyugtat, jobb utána.


Ui.: Nincs szükségem azokra a hozzászólásokra, hogy gyengeség, és idiótaság, igen, tudom, pont ezért szeretnék tenni valamit ellene. Valamint azoktól, akik azt mondják csak hagyjam abba, nem olyan nehéz az, megkérdezném: Sose voltatok még függők?



2022. júl. 18. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Pedig gyengeség, hiába jössz azzal, hogy ne jöjjünk ilyenekkel. Sodorgass papírt, vagy vegyél stresszlabdat. Komolyan írtam, nem viccből. Le lehet szokni róla.
2022. júl. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem azért írtam, hogy nem kell mondani, hogy gyengeség, mert nem gondolnám annak, hanem mert tudom, változtatni szeretnék, teljesen felesleges mondani.
2022. júl. 18. 23:44
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
Hát ez nem így működik! A vakbeledet is te magad veszed ki? Ez betegség, a betegséghez pedig szakember kell, konkrétan pszichológus. Merthogy oka van annak, hogy ezt csinálod, és az nem a te gyengeséged, ahhoz semmi köze, hanem a családi körülményeid. Fel kell tárni, amit lehet, meg kell változtatni, és a tünet meg fog szűnni. A szüleid is kellenek hozzá. Nem feladatod egyedül megoldani, szólj a szüleidnek, hogy keressenek pszichológust.
2022. júl. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Csinálj helyette guggolásokat vagy fekvőtámaszokat. Néhány száz után igen fájni fog néhány napig, de nem kell takargatni a következményeket.
2022. júl. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%

" A szüleid is kellenek hozzá"

És honnan tudod hogy nem a szülei az okozói a kellemetlen érzéseinek?


"Ez betegség, a betegséghez pedig szakember kell, konkrétan pszichológus"

Igen, egy olyan társadalomban ahol egy átlagember a saját érzelmeitől annyira távol áll hogy képtelen azokat egyedül megoldani és a PÉNZZEL fizet egy embernek akinek van papírja arról, hogy ért ehhez. Az érzékeny és sérült embereknek olvasniuk kellene és tanulni önmagukról, barátok, szeretők között. De az hogy ideális szakembert találsz ahhoz kevés az esély. Az fontosabb, hogy az életedben saját magad tudj a lábadra állni és ne szorulj a társadalomra, mert rohadtul nem értenek semmihez sem viszont nagyon sok pénzt kérnek az időpazarlásért.

2022. júl. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
A 3.sz. Fogyatékkal élő nem tudott példával segíteni szegénykém. Az első legalább írt jó tippeket. 😂
2022. júl. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Szia! Én is vágdostam magamat, és nekem a figyelemelterelés segített. Sokat színeztem mandalát, írtam jegyzeteket, okokat hogy miért ne tegyem meg (természetesen mindezt akkor amikor bántani akartam magam). Nem mindenkinek segítenek ezek a módszerek, de remélem egy picit tudtam segíteni vele. Kitartást!
2022. aug. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!