Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már örökre így marad?

Ez már örökre így marad?

Figyelt kérdés
Másfél évvel ezelőtt elestem, eléggé beütöttem a fejemet, papírom van róla, hogy bevérzett a homloklebenyem. Azóta más a személyiségem, agresszívabb lettem, kevésbé vagyok képes az empátiára, de vannak helyzetek, amikor pedig egyáltalán nem. Az orvos azt mondta, hogy homloklebeny sérülésnél előjöhet személyiségváltozás, és szerinte az esés következtében kialakult sérülés okozta. Azt nem kérdeztem, hogy ez már így lesz-e, amíg élek.

2022. nov. 20. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
21%

Így marad sajnos, a fej sérülés az egy ilyen fránya dolog.


Én is most ütöttem be, de én hátul. Remélem, nem lesz bajom miatta.


De azért érdemes lenne megkérdezni a dokit.

2022. nov. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
23%

Van aki mozogni nem tud vagy beszélni, idővel mégis "újraépül" az agy. Gondolom az ilyesmire is igaz, sok ilyen felépülős sztori van, olyan is ahol az orvosok nem sok esélyt jósoltak a változásra.

Gyógyszert meddig szedtél rá? Azoknak is lehet mellékhatása.

2022. nov. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
32%

Azért korántsem biztos.

Nekem a COVID alatti oxigénhiányos állapot miatt lett egy enyhe-közepes agykárosodásom. Alapvetően ugyanaz az ember maradtam, de sok dolog változott. Például: amik addig érdekeltek, azok közül sok dolog egyszerűen untatott, nem érdekelt. Amiben addig jó voltam, abban most hááát... nem azt mondom, hogy gyenge, de amolyan közepes. Amiben meg nem voltam annyira jó, abban jobb lettem. A személyiségem is kissé változott. Sokkal komorabb, és "savanyúbb" lettem, és nem mellékesen ingerlékenyebb.

De!

Ez idővel javult. Nem tudom, hogy a változások mekkora része köszönhető a tényleges sérülésnek, és mekkora a pszichés sokknak, de igazán nem is érdekel. Először fél év után éreztem nagyobbacska változást, aztán meg most, egy éve érzem, hogy megint valami változik. Magától is javulhat a helyzet, és ami a lényeg: az ember személyisége fejleszthető. Nem mondom, hogy könnyen, de az agresszió, empátia, meg hasonlók kellő igyekezettel egész nagy mértékben alakíthatók.

2022. nov. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!