Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Disszociatív személyiségzavarr...

Disszociatív személyiségzavarral érdemes még léteznem?

Figyelt kérdés
Elképesztő lelki teher van rajtam emiatt,folyamatos emlékezetkieséssel, alváshiánnyal, meg nem is eszek egyáltalán. Meg akarok halni. Így nem bírok élni. Ennyi emlékezetkieséssel felesleges. Akiknek ugyanez a betegségük van milyen tapasztalataik vannak?
2022. nov. 21. 08:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%
Nekem nincs ilyen diagnózisom, de időnként jó felejteni. Vannak dolgok, amikre egyszerűen jobb nem emlékezni egyáltalán. A múlttal nem is nagyon foglalkozom. Akik ismernek, tudják, hogy néha kicsit szórakozott vagyok, de meg lehet magyarázni az aktuális időjárással vagy hogy még nem reggeliztem... Ami fontos, azt igyekszem leírni, feljegyezni valahova. Gyógyszert szedsz, jársz terápiára?
2022. nov. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1 Még nem, csak ezeket a tüneteket tapasztalom magamon. Egy pszcihiáterrel majd fel kell vegyem a kapcsolatot.
2022. nov. 21. 09:16
 3/15 anonim ***** válasza:
15%
Segíteni fog!
2022. nov. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
Nekem is volt (van?) ilyen. Állandó alváshiány, kontrollálhatatlan nappali alvásrohamok, örömképtelenség, derealizáció, emlékezetkiesések, téveszmés dolgok, öntudatlan nappali kóborolások retrográd amnéziával, amik miatt hosszú időre munkaképtelenné váltam. A jó hír, hogy ebből valószínűleg fel lehet épülni. Nekem az segít, hogy amikor (jó sokára) pszichiáterhez fordultam, olyan antipszichotikumot írt fel, amitől jól alszom, napi legalább 9-10 órát. Ez más, mint az altató, ami fejbeüt, de azután kialvatlanul kel fel az ember. Regenerálja az idegeimet. Négy hónapja szedem és azóta minimálisra csökkentek a tüneteim. Annyi van még, hogy időnként filmszerűvé válik körülöttem a valóság és néha, amikor megszólalok, mintha más beszélne helyettem, de ez már tűrhető. Az továbbra is nagyon zavar, hogy a régebbi események közül fontos dolgokra képtelen vagyok visszaemlékezni. Van olyasmi is, amit most nagyon fontos lenne tudnom, hogy adott dologgal kapcsolatban egykor mit és hogy csináltam, de ha megfeszülök, akkor se jut eszembe. Várom, hogy talán később oldódni fog ez az amnézia.
2022. nov. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%
Budapesti vagy? Ébredések Alapítványt javaslom.
2022. nov. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
5%
És ha vki nem bp-i, neki mit javasoltok?
2022. nov. 22. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szegeden van ilyen hely ahová lehet segítségért fordulni?
2022. nov. 22. 07:33
 8/15 anonim ***** válasza:
12%
Sajnos ott nem ismerem az ellátóhelyeket, orvosokat.
2022. nov. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
11%
Azért köszi. (Kérdező, remélem nem baj, hogy beleírtam.)
2022. nov. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 NTBS ***** válasza:
19%
Igen. Az életben csomó dolog miatt jó élni. Természet, épített dolgok.
2022. nov. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!