Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióba estem, elég erős...

Depresszióba estem, elég erős öngyilkossági vágyam van. Mit tegyek? 19F

Figyelt kérdés

Úgy érzem, nincs más kiút. Én nem tudok ilyen tudattal élni. Sosem leszek az aki, sosem leszek egészséges ember.

Rengeteget bántalmaztak kiskoromban, iskolában, sosem volt szerető családom, rengeteget nélkülöztem. Nehéz az életem, és tény, hogy ennek mindjárt vége, hiszen ha leteszem az érettségit, igazából szabad vagyok, de nem tudom... Nem látok sok reményt arra, hogy boldog leszek utána.

Ha megölném magam, nem hiányoznék senkinek. Barátaim nincsenek, és az utolsó legnagyobb törést pont ez okozta. Nyár elején összebarátokoztam valakivel, 2 hónapig nagyon jó barátom volt, de mivel én Kelet-Magyarországon élek, ő pedig Tatabányán így a találkozásokat nehezen tudtuk kivitelezni. Nagyon sok közös van bennünk, de manapság már ő is leszar, pedig mindketten élveztük egymás társaságát. Nincs kedvem ilyen tudattal élni, hogy például a most közelgő 19. szülinapomat, a szilvesztert is egyedül töltöm. Az is fáj, hogy én már mindent beleadtam a barátságunkba, mindig kerestem probáltam rajta segíteni ha úgy volt, erre azt kaptam vissza, hogy nem tud a létezésemről se, mert már belefáradtam az állandó nyomulásba.

Van egy nő, aki mindig segít rajtam, mert ismeri az életem, ő azt mondja, ne adjam fel, hiszen mindjárt vége, de nem, nem lesz vége. Félek az emberektől, depresszív gondolataim vannak, szeretethiányos vagyok...



2022. nov. 27. 14:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Érdemes lenne felkeresni egy pszichiátert! Ő be fog utalni pszichológushoz. Én is voltam hasonló helyzetben, pont érettségi előtt, amikor öngyilkossági kísérletem volt. Akkoriban én is azt hittem, hogy reménytelen a helyzetem, de mostanra ez megváltozott. Van remény!
2022. nov. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Keress fel egy orvost, egy pszhiológust lehetőleg. Járj el edzeni, találd fel magad, keress hobbit. Nekem ez a 3. szilveszterem zsinórba amit egyedül töltök. A gyerekkori barátom 2 éve jött össze életemnek hitt szerelmével, mai napig egyedül vagyok barátok és barátnő nélkül. Barátnőm lehetett volna és lehetne is, de inkább egyedül maradok míg nem jövök rendbe, de sorolhatnám a gondjaim…nem fogom. Légy férfi és ne nyafogj, gyáva sose legyél. Aki már halott azzal nem történhet semmi, veled még bármi. 27/F !
2022. nov. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Én is egyedül töltöm ezeket az ünnepeket. Bár a szüleimmel rendben van a kapcsolatom, de szinte ennyi. Az üresség megvan, de szerintem felfogás kérdése. Ha most érettségizel, akkor próbáld meg a munkát. Olyan helyre menj ahol sokan dolgoznak, pl gyári munka. Ilyen fiatalon tutira fogsz találni valakit. Az ilyen helyek pl tele vannak 30éves szingli anyukákkal, most ez furcsán hangzik, de alig várják, hogy egy fiatalabb pasi úgymond törődjön velük. Nekem is így volt, már 2-3 hét után egymást ajánlgatták, hogy "hívjam el fagyizni" meg ilyenek. If you mean... :D Szóval őszintén nem tudom pontosan mi hiányzik neked, de szerintem te sem tudod. Vagy, ha igen fogalmazd meg konkrétan, mert csak akkor lehet elindulni valamilyen irányba. Előre szólok, hogy ilyen ne írj, hogy "szeret". Konkrétumot, légyszi.
2022. nov. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Gőgős vagyok, ilyen helyről pont nem ismerkednék. Attól,hogy sok szart átéltem, attól ragadt rám valami, és egy olyan társat/barátokat szeretnék akiknek van intelligenciájuk és műveltségük. Sajnálom megbántani nem akarok senkit nem a gyárimunkásokat akarom lenézni. :(

Érettségi után munka lenne a cél, és onnan OKJ.


Nekem az a barát hiányzik nem érdemeltem meg hogy így ott hagyjon a szarban mindig foglalkoztunk egymással, nagyon jó társasága volt, érdekes ember...

2022. nov. 27. 15:42
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Akkor, hogy várod el, hogy segítsen bárki is, hogyha nem akarsz innen megismerni senkit?

Segíteni próbál neked egy olyan ember aki nem ismer, ez az egyik legnagyobb kincs a földön, a segítségnyújtás.

Miért nem fogadod el őket?

2022. nov. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

Először legyen neked is valamid, aztán lehet arról beszélni, hogy ki milyen művelt és mennyit ér emberileg. Az érettségi az semmi. Ezeknek az anyukáknak akikről beszélek valakinek földrajz szakos diplomája van, csak olyan világot élünk, hogy egy gyári munkásnak többet fizetnek mint egy tanárnak.

Egyébként az #5 igazat mond. Te csak a sültgalambot várod, vagy mi? Mert, ha te nem lépsz, akkor nem fog történni semmi abban biztos lehetsz, és akkor tényleg egyenesen belezuhansz a semmibe...

2022. nov. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

nagyon magadra vetted ahogy látom, pedig nem nézek le senkit. Sajnos miffelénk a gyárimunkások egy része nagyon úgy tud viselkedni.


Én csak egy korombeli embertársat szeretnék. Probálok keresni, de lehetetlen.

2022. nov. 27. 19:18
 8/17 anonim ***** válasza:
42%

Nem lehetetlen.

És amúgy, miért kell pont korodbelinek lennie?

Nekem az összes barátom fiatalabb mint én, van aki nem is kevéssel. 23 éves vagyok, és edző.

Az összes edzett gyereket, akik vannak az egyesületbe, bizton merem állítani, hogy jó barátom, sőt Testvéremként szeretem. És bárkivel tudok bármilyen mély témában beszélni. Még a 7-8 éves gyerekekkel is.

Sőt, velük van, hogy jobban. Úgyhogy nem csak a korosztályodban kéne keresni, hanem másikban is.

2022. nov. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem vettem magamra, hanem csak azt látom, hogy te mindent akarsz kivéve tenni valamit.
2022. nov. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
41%
A többiek még nem fejtegették ezt, úgyhogy megteszem én. 95%-ban biztos, hogy ha öngyilkossággal is próbálkozol, nem fog sikerülni. A neten semmi infót nem fogsz találni róla,hogy kell, ha pedig ennek ellenére megpróbálod, a csináld magad mozgalmaddal legrosszabb esetben szervi károsodást idézel elő. De az a legvalószínűbb, hogy elég kevéssel megúszod, mert az agyad nem hagyja, hogy bántsd magad. Ha valaki rád hívja a mentőket, akkor bekerülsz a pszichiátriára, ami nem lesz egy nagy élmény. Szóval azt most felejtsd el, hogy megölöd magad-a tested minden kis atomjának a túlélés a célja, nem tudsz ellene győzni. Bele kell törődnöd,hogy hacsak nem ér valami baleset, arra kényszerülsz, hogy élj. Tehát tedd azt, hallgass a többiekre és kezdj el nyitni mások felé, dolgozz és költsd a pénz egy részét szórakozásra, láss világot, gyűjts élményeket. Látnod kell, hogy azon a bántó közegen túl, amiben te felnőttél, ott egy egész, élményekkel teli világ, és rengeteg jó ember. És ha ezt megláttad, még keveselni is fogod azt a pár évet, ami jut nekünk itt :)
2022. nov. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!