Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire hat ki a mentális...

Mennyire hat ki a mentális egészségre egy beteg gyermek folyamatos ordibálása a mindennapokban? Kialakulhat mellette depresszió? Meddig lehet ezt elviselni?

Figyelt kérdés
Van egy beteg öcsém aki folyamatosan ordibál minden nap. Értelmi sérült, autista, gyengén látó. Folyamatosan csörömpöl. Beszélni sem tud nagyon, csak pár szót. Legutóbb annyira orditott, hogy belefájdult a fejem, és mintha máshogyan hallanék azóta.

2022. nov. 28. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Itt nem az ordibálás az ami kihat a mentális egészségre, hanem az egész szituáció, az állandó feszültség ami egy fogyatékos ember körül van. A hallásod meg sérülhet az álladó ricsaj miatt, ez nem is kérdés.
2022. nov. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Iszonyatos lehet...
2022. nov. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon kihat.

Nincs lehetőséged máshol élni?

2022. nov. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
És hülyének néznek, amikor azt mondom: a belem kifordul mikor a fogyatékosokat édibédi cukipofáknak állítják be. Piszok gyorsan belenyomorodik egy család egy fogyatékos, pláne súlyosan fogyatékos ember gondozásába.
2022. nov. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Természetesen a szitu baromira kihat a mentális állapotodra, egészségesebb országokban direktbe járna is nektek nem csak anyagi/eszközbeli segítség, hanem pszichológiai támogatás is. Magyarországon ez nem megoldható.

Viszont jó hír, hogy te is segíthetsz magadon: járj könyvtárba tanulni, szervezz magadnak házon kívüli programokat... Ha kevesebbet hallgatod őt, akkor lesz türelmed leülni hozzá játszani (vagy ha az állapota megengedi, akkor elvinni otthonról, hogy a parkban ordibáljon...), valahogy lefoglalni, egyszerűen a szüleidet tehermentesíteni. Így ők is nyugodtabbak lesznek (hidd el, ők ezerszer stresszesebbek nálad), így talán egy kicsit megváltozhat légkör otthon. Teljesen biztos vagyok benne, hogy a zaj igazából csak hab a tortán nálatok.

Esetleg keresd fel az iskolapszichológust, teljesen jogos lenne a te helyzetedben. Talán tud olyan technikákat mutatni, amivel mentálisan könnyebbé teheted a helyzeted. (Nem kell pszichohülyeségre gondolnod, már egy egyszerű tudatos légzéstechnika is segít. Vagy akár gyakorlatiasabb tanácsot is adhat, elég valószínű, hogy pszichológusként egyszer már kutatott zajszürő fülesek közt.)

2022. nov. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3

Nincsen sajnos.

Lenne egy másik ház, de ott egyedül lennék. Nem tudnám fennt tartani.

2022. nov. 30. 17:38
 7/8 anonim ***** válasza:
8%
Nagyon, én múltkor a buszon 5 perc után ki voltam tőle készülve. Egyszerre sajnáltam is a szülőket, hogy ezt kell elviselniük egész nap és nyilván ez csak egy része a nehézségeknek. Egy igazi csapás ez és általában sosem oda születnek ilyen gyerekek, ahol megérdemelnék, hanem rendes jóravaló embereket veri meg a sors. :(
2022. nov. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Arról függ milyen pszichés betegség

Nekem nagyon sok bajom van, mióta altatót szedek dührohamaim vannak, ha ezt kellene hallgatnom bele is doglenek kb

Onsajnaltato idióta rokon nyavajgasatol is rohamaim voltak, nehogy ettől

2023. márc. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!