Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől alakul ki a szeretethiány?

Mitől alakul ki a szeretethiány?

Figyelt kérdés

Sokszor érzem úgy, hogy senkinek nem számítok. Hogy éhezem a szeretetre, a törődésre, és ha nem kapom meg, akkor legszívesebben üvöltenék, annyira marcangol ez a magány érzés.


Máskor pedig teljesen jól elvagyok, és elvagyok magamban, magammal, nem kifejezetten hiányzik mások társasága.


Van párkapcsolatom is, vele is ugyanez a helyzet. Néha azt érzem, hogy már sok, és jó külön lenni (még nem élünk együtt, de ha pl együtt vagyunk több napig, akkor utána jó picit nélküle is lenni), máskor pedig úgy érzem, teljesen ki vagyok éhezve a figyelmére és társas magányt is érzek mellette (pláne mikor sokat tulorazik, hétvégi munkákkal és fáradt akkor is, ha együtt vagyunk). Szóval ilyen eléggé ingadozó...


Barátságaimban, párkapcsolatban is megfigyelhető ez az ingadozás. És nem feltétlen van oka annak, hogy mikor igénylem jobban vagy kevésbé a másikat.


Hormonok, kipihentség stb is befolyásolják ezt, hogy mikor alakul ki szeretetéhség?



2022. nov. 28. 23:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Mintha egy fiatal tini írta volna

2022. nov. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

24 éves vagyok.

Egyebkent néha én is tininek érzem magam, ezekkel a hangulatingadozasokkal :D Tinikent sokkal kiegyensúlyozottabb voltam egyébként

2022. nov. 29. 00:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!