Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért élek? Úgy érzem semmi...

Miért élek? Úgy érzem semmi értelme

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, egyetemre járok, mellette sportolok. Otthon, szüleimmel, 1 évvel idősebb tesómmal nem érzem jól magam. Anya nagyon erőlteti, ezt a “boldog család” létet… ami nekem nem tetszik. Amikor felvetem, h el akarok költözni, anya mondja, h ezt meg se akarja hallani. Tesom a “tökéletes” gyerek, en csak próbálom elérni, hogy így tekintsenek rám szüleim. Ha tesóm elront valamit, akkor nem baj, de ha én akkor “h lehetsz ilyen szerencsétlen?” jelenleg munkát keresek, h legyen pénzem.. apa azt mondja, h míg tanulok fizeti pl a 3e ft-os telefoncsomagom.. most ott járok, h pár havi elmaradás van, nem tudok miből pénzt előteremteni. Várok a visszajelzésre munka kapcsán onnan ahova jelentkeztem. Reggel alig ettem valamit, amikor megkérdem anyát van e/lesz e vmi kaja, szinte leszarja… ha jönnek vendégek akkor viszont fullos kajákat csinálnak… nekem pl nem nagyon van mit ennem, de jöv héten mennek prágába, aztán győrbe, nyáron horvátországba. Nem azzal van gondom, h mennek, mert menjenek, érezzék jól magukat.. csak akkor engem miért hagynak a “szenvedésbe, nyomorba”? Pl ha velem történik vmi leszarják, teljesen más vagyok mint a tesóm és ezt nem nagyon viselik el. A nagyi mondta, h így is szeretniük kéne mert nincs két egyforma ember.. tehát akkor miért vállaltak el? Úgy érzem csak teher vagyok..

2022. máj. 3. 18:01
 1/7 Girlll3 ***** válasza:
90%
Huh.... Lehet azt se tudják, hogy ezt érzed. Nekik kellene mondani. De anyád ebédet se főz nektek? Csak, ha jönnek át vmi miatt ismerősök? Az fura.
2022. máj. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki a boldog családról prédikál, de még a látszatát sem képes előteremteni, akkor nála van a probléma. Az meg nem számít, hogy hallani sem akarja. Felnőtt emberként azt csinálsz amit akarsz. Ha képes vagy eltartani magad és el akarsz költözni, akkor hajrá!


Előtte, viszont mindenképpen beszéld meg velük a problémáid. Semmiképpen se dönts úgy, hogy kihasználatlanul hagyod a javításnak ezt az opcióját.

2022. máj. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
főz kaját, de követik ezt a "legyünk fittek" gondolatot, szóval szinte csak salátákat meg ilyen zöldséges cuccokat kajálnak apával, nincs gondom, csak én pl tömegelni szeretnék mert nagyon vékony vagyok, és olyanokkal nem igazán jön össze.
2022. máj. 3. 18:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"egyetemre járok, mellette sportolok"

"engem miért hagynak a “szenvedésbe, nyomorba”?

Hát azért nem a legrosszabb a te sorsod.

A megoldás lehet, hogy az, hogy megpróbálsz Te: adni, szeretni, segíteni - másoknak. És nyomban nem leszel "teher".

2022. máj. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, igen, mondtam anyának, hogy ha már pár éve ezt érzem, hiába akartam tenni azért, hogy rám is úgy tekintsenek, mint tesómra, de nem rajtam múlt. mondtam, hogy én jópár próbálkozás után feladtam, de anya csak azt mondja, h nem feladni kell hanem újra tenni érte.. de azon a véleményen vagyok, hogy egy gyereknél szinte szülők határozzák meg, hogy milyen lesz érzelmileg, mert akkor alakul ki az egész gyerekkorban, és nem a gyerek dönti el, hogy mi lesz vele lekileg
2022. máj. 3. 18:39
 6/7 A kérdező kommentje:
4. válaszoló, csak a szüleimnél érzem így, hogy teher vagyok, viszont emiatt, hogy így kezelnek, látom, hogy tesóm minden szeretet megkap én meg szinte csak minimálisat, így kicsit szar, nem nagyon tudok nyílt lenni emberekhez. tudom, hogy egyetemre járok meg sport az nem rossz, örülök neki, viszont ezen kívül otthon vagoyk, és akkor szarul érzem magam.
2022. máj. 3. 18:43
 7/7 hgwell ***** válasza:
66%

Tesód vitt haza csajt te meg nem.

Tesod torodik veled?

1év korkülönbségnél atlagosan a szülők az idősebbhez húznak de ugyanúgy szeretik a kisebbet mint a nagyot csak a szülőkkel való szembenléted számukra valamiért elodáz.

Próbáltad meglátni magadat,őket és tesódat illetve a környezetben való aktív részvételt?

Mi van ha csak örökbefogadott vagy?

Nem lesújtani akarlak csak less ki egy kicsit magadból és ne hozz szégyent magadra!

Ha fojtogatod magad idézőjelesen akkor nagyon rossz lesz később.

Lépj túl az ő szeretetükön ne kötődj annyira hozzájuk és majd egyszer hirtelen nagyon hiányolni kezdenek.vannak jo diakmunkak az egyetemistaknak amivel jol lehet keresni.

Kedves ficko lehetsz vagy hölgy de ne ess mélyen magadba hanem keresd a kötődésed társas kapcsolatokban és alkalmazkodj hozzájuk amennyire lehet de elsősorban gyors hajts rá néhány csajra vagy szedj fel egy kicsit elhúzodóbb fiút ha megnyugvást akarsz a lelkednek.

2022. máj. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!