Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki régebb óta fogyaszt/fogyas...

Aki régebb óta fogyaszt/fogyasztott drogokat, észlelitek a hosszútávú káros hatásait? Van esetleg valamilyen maradandó pszichológiai károsodása? Kötött már ki ismerős emiatt a pszichiátrián?

Figyelt kérdés
Értem én itt arra, hogy esetleg füvezés után rajta maradt egy paraflashen, vagy esetleg máshogy látja a világot egy bad trip hatására.

2022. nov. 30. 20:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%
Osztálytársamon lehet látni, ha elvonási tünetei vannak. Remeg, agresszívvá válik. Neki megy az embereknek, a legkisebb dologtól felbassza magát.
2022. nov. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%
Haverom kb 15 éve füvezik, naponta, kétnaponta szív. Lassan beszél, nem pörög olyan jól az agya, lassan reagál, ha mondasz neki valamit, sok idő mire felfogja.
2022. nov. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos sok ismerosom drogos vagy volt az. Ismerek olyat akinek majdnem amputalni kellett a labait mert erszukeletei lettek meg ilyenek a sok ipari drogtol. Kihullot a foga a haja is nagyom durva le roncsolodott.

A masik az full 5os volt 9-ben elkezdett drogozni azt 11.-re kirugtak a sulibol mert annyira letompult meg durvan mas lett es mindenbol bukasra allt.

Nincs ertelme drogozgatni nkm is kinaltak mindenfelet a speedtol kezdve az ipari kristalyig minden sz.rt soha se erdekelt nem probaltam ki. Inkabb lecsapok 1 uveg whiskyt azt kesz.

Meselte volt munkatarsam hogy anno ok igazi lsd-t toltak az meg ugye atirja az agyban a neutron halozatot es maga az lsd is beepul a gerincvelobe es neki is volt olyan hogy fel ev utan tok randon behaluzott de nagyon durvan pont vezetes kozben. Felre kellett allnia mert majdnem meghalt. Ja meg mikor probaltak a cuccost Nemetorszagba a sajat sza.rukkal kentek ki a rendorautot ugy hogy benne ultek a rendorok. 2 evre csuktak le oket xDD

2022. nov. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%
Multkor is hazibuliban azok ott szivjak a kristalyt meg ott szipogtak utana hogy tudjanak kattogni en meg nagy lazan iszogatok azok meg ott szipognak meg flasheltek XD
2022. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Pont ilyen élményekre / válaszokra gondolok! Az előzőeknek nagyon köszönöm a válaszadást! Ha tudtok még több ilyen történetet, tapasztalást, azt is nagyon szívesen várom!
2022. nov. 30. 21:00
 6/26 anonim ***** válasza:
65%
Sok van. Anno egy srac annyira durvan beekizte magat hogy madarnak kepzelte magat csapkodott es kiugrott a 2.-rol. Szerencsejere nem halt meg de sok sulyos tores keletkezett (nem nem kerult be a hirekbe). Haverom meg annyi speedet tolt be hogy 3 napig nem tudott aludni aztan szerencsejere pont otthon volt mert ahogy kiment a szer hatasa ossze esett es 1 teljes napott aludt
2022. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
73%

Kb. 1 éven keresztül szinte minden egyes nap napi 4-6 spliffet elszívtam. A rövidtávú memóriám amúgy sem túl jó, de ameddig így toltam kb. a nullához konvergált a teljesítményem. Ugyan bad trippem nem igazán volt már, de volt olyan h a 6 spliff után se álltam be ténylegesen, viszont fizikailaig ilyen neurotikus tüneteim voltak. De ahogy elhagytam, rá 2 hétre minden jobb lett, ahogy alapjáraton a közérzetem is.


Haverom ugyanígy tolja, csak már kb. 16-7 éve (mást is tolt), és állítja, hogy ez segített neki a személyiségváltozáshoz jó irányba. Hát, amikor együtt laktunk, és megnövekedett a rágyújtások száma, totál fura lett. Igazából már 3.-4. cigi után betonyult teljesen, már az agya kb. használhatatlanná vált, amikor meg józan volt, akkor totál kiszámíthatatlan volt a viselkedése/reakciója, egyre többet vált agresszívvá (verbálisan), a hosszútávú memóriájáról meg ne is beszéljünk... Rengetegszer meghazudtolt, pár napos dolgokat nem tudott felidézni. Ja, és totál függő, ha 1-2 napig nem jutott hozzá, már kattogott rajta, de persze ezt tagadta.


Másik haverom is már fiatal kora óta drogozott/gyógyszerezett, aztán egy házibuli keretein belül 1 eki és rá 2 cigi + némi alkohol aztá drog indukálta (paranoid) pszichózisa lett. Szerencse, hogy tudtuk kezelni (igaz, nem ez volt az első esete, de ezt láttam élőben).


Volt párom meg 13 éves kora óta szintúgy drogozott, bár 18 éves kora óta csak füvezett. Na Ő ahogy egyetemre került, észrevette hogy milyen szharul teljesít, így letette kb. teljesen (nagyon ritkán elszívott velem, vagy a haverjaival egyet), és mondta hogy azóta se igazi a memóriája és pár kognitív funkciója is belassult, de ahogy teltek az évek ezek javulni kezdtek.


Sok drogos ismerősöm van, van aki csak füvezik, de csak a negyede vallja be, hogy igen, tökre kezd szétcsúszni egyes területen. A legtöbben tagadásban maradnak, és ahol csak lehet, hangoztatják hogy legalizálni kell a füvet, meg a sok bullshit „jótékony hatását” reklámozzák, aminek az egyik felét mással is lehetne orvosolni, a másik felére meg nem tudnak hivatalos publikációt felmutatni.


Egyé igen, van olyan ismerősöm aki került be pszichiátriára, olyan is akinek a sima fű előhozta a skizofréniát, és olyan ismerősöm is volt, aki öngyilkos lett- még mielőtt megtette volna, „panaszolta” azt, hogy milyen fos cuccok vannak a piacon, és hogy már a lightosabb dolgok be se adják azt az érzést.


Egyébként nekem volt jó oldala a drogoknak: volt olyan élethelyzet ahol segített másképp átgondolni az aktualitásokat + nyitottabb személyiség lettem, több minden felkelti azóta az érdeklődési körömet. Amikor meg microdosingoltam a gombát, segített a szorongásomon, ugyanígy a legelején a fűvel is így voltam (ez még jó pár évvel ezelőtt volt). Egyébként mind a kettőt ki lehet váltani más, kevésbé addiktív/káros droggal/gyógynövénnyel.


A legrosszabb bad trippem: LSA. Az durva volt. Azóta se próbáltam újra.


Bio: nem próbáltam, de a közvetlen közelemben más igen. Undorító volt maga a füst is, meg maga az ember is közben. Akik kipróbálták, rá pár percre ki is dobták a taccsot. Nemrégiben 3 fiatal srác (14-16) halt meg bio miatt, a 4. az intenzíven kötött ki, és komoly pszichológiai torzulásai lettek.

2022. nov. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 éve füvezek, minden héten betépek nem lettem függő, rendes munkám van pedig egyszer a hernyót is próbáltam, de azt nem ajánlom senkinek mert túl jó az vele a baj... szerencsére nem lettem függő.
2022. dec. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

3 évig tartó pszichózis gyeptől. Fizikai megvonás semmi. Sóvárgás rövid ideig.


Meta megv: fájdalom. Hidegrázás 25 fokban nagykabátban is. Feszültség. Hőemelkedés. Sóvárgás alig. 30 nap alatt csengett le.


Heroin: 3x. Minimális hatásert cserébe hányás, szédülés, szaporának érzett szívverés, fej szétrobbanas. Masik 2x: 0,25 mg Frontin/Xanax nyugtatóval egyenlő hatás. Legalább rosszullét nem volt.


Meta után olyan volt, mint egy ócska utánzat.


Kristály: sóvárgás és fizikai szarullét. Fájdalom meta elhagyashoz hasonló (fokozatos csökkentéses elhagyás volt metánál). Legalább a hideg nem ráz, mint meta elhagyásnál. Szarabb lejönni, mint a metáról. Sóvárgás miatt.


Mindnek volt az életemben haszna. Kára nagyon sokkal több.


Életvezetést Kristály korlátozta a legjobban. Meta a legkevésbé.


Tanuláshoz fű kedvet és türelmet adott. Szellemi képességet rontott. De egész éjjel volt türelmem analízist/valszámot és hasonló sz@rokat gyakorolni. Földhöz vágtam volna nélküle.

2022. dec. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

4-es


"Multkor is hazibuliban azok ott szivjak a kristalyt meg ott szipogtak utana hogy tudjanak kattogni en meg nagy lazan iszogatok azok meg ott szipognak meg flasheltek XD"


Mit ertesz kattogás és szipogás alatt? Milyen flashek?

2022. dec. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!