Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az a szomatizációs zavar?

Mi az a szomatizációs zavar?

Figyelt kérdés
2022. dec. 1. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
21%

Szomatizációs zavarok: testi panaszok pszichés okokkal.

Számos és gyakran visszatérő testi panaszok jellemzik, annak ellenére, hogy az orvosi vizsgálatok megerősítik, nincs szervi betegség a háttérben.


[link]

2022. dec. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%

Nincs google az eszközödön?


Első találat:


[link]

2022. dec. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

Ha rólad van szó:


Rengeteg ilyen emberrel beszéltem, rám is írtak már ilyet diagnózisképp, és végül minddenkinek, akit ismertem, és nálam is kiderült végül a szervi ok. Az van, hogy az egészségügy túlterhelt, ha 2 pillantásból és egy alap tesztből nem tudja a doki megállapítani, mi a gond, akkor jön a varázsszó: pszichoszomatikus. Nem mondom, hogy ilyen nem létezik, csak azt, hogy szerintem nagyon pici százaléka tényleg az a diagnózisok közül. Ez egy felelősséghárítás, onnantól, hogy leírta, nem neki kell foglalkoznia veled, mert az bonyolult lenne és energiaigényes. Ezt a szót kb be kéne tiltani, egy olyan embert is ismertem, aki belehalt olyan betegségbe, aminek az első tüneteire ráfogták, hogy pszichoszomatikus, és így kezeletlen maradt. Szerintem ezrével halnak meg/kerülnek rosszabb egészségügyi helyzetbe ettől az emberek. Ha ilyet olvasol diagnózisképp, szépen menj el egy másik orvoshoz, aztán egy harmadikhoz is. Nehéz dolgod lesz, mert az egészségügy állapota miatt itthon másodvélemény nem nagyon van, mert az egyik belenéz az előző által leírtakba, és azt szajkózza vissza. De ne hagyd magad, mondd meg, hogy jogod van a másodvéleményhez, és alapos kivizsgálást kérsz.


Persze ha csak általános kérdés volt, akkor mindegy, de a véleményemet akkor is leírtam. Nekem ez a szó rengeteg szenvedést okozott sajnos, évek mentek el szenvedéssel az életemból azért, mert az idióta orvosom át akarta hárítani a felelősséget, mert bonyolult problémám volt.

2022. dec. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, pontosan ez a helyzet velem is!
2022. dec. 12. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!