Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki diagnosztizálva van...

Aki diagnosztizálva van ADHD-val, azzal máshogy bánnak az iskolában?

Figyelt kérdés

2022. dec. 2. 22:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

Nem voltam iskolás korban diagnosztizálva, viszont igen, egészen első osztálytól kezdve máshogyan bánt velem a legtöbb senkiházi tanár, azért, mert a tankerületis nő egy bunkó proli volt, aki nem volt hajlandó velem foglalkozni, és néhány alkalom után már üvöltött velem, ezért otthagytuk, a diagnózist pedig nrm állította fel. A figyelemzavart már első alkalommal megállapította, de egy darab jegyzetet nem készített, és semmilyen papír nem volt a végén velem kapcsolatban.


Emiatt az elsős másodikas osztályfőnököm többször üvöltött velem, hogy én nekem kisegítőbe kéne járnom, az egész osztály előtt. A harmadik negyedikes ofőm rendszeresen szeretett mindenkit megalázni fogalmazás órán szerdánként, ha valaki nem úgy, vagy félreértelmezte miről kell írni, ezért én is rendszeresen céltábla voltam, és kb minden második héten az én fogalmazásommal kezdte. Szerencsére volt egy még problémásabb diák, aki szegény írni is alig tudott, úgyhogy ő minden héten a röhej tárgya volt, ezért rólam hamar lekerült a reflektorfény általában.


A matektanárom 5-8 osztályig, már felvételi után közölte az osztály előtt velem, hogy én semmire nem fogom soha vinni. Évekig szivatott, hogy engem hívott ki a táblához, ami nekem annyira stresszes volt, hogy az ekkora már meggyógyult diszlexiám etc beütött, és emlékszem, hogy álltam a táblánál és elfelejtettem hogyan kell írni a hármas számot. 3 vagy E vajon? Egy perc után amikor én már sírás közelében vagyok, elkezd üvölteni, miközben feláll, hogy még azt se tudom hogyan kell írni, mit keresek én itt?


Barátaim sosem voltak, ami nem csoda ha adhds a gyerek, és nincs kezelve, a többi gyerek kerülni fog mint a tüzet, egy két szintén kirekesztettet leszámítva.


Ez kilencedikben rendkívül durva bullyingba fordult, aminek kéztörés lett a vége. Ezt az osztályfőnök és többi tanár egy éven keresztül végignézte, és nem érdekelte őket.



Amikor pedig a szülők próbálták kezelni a helyzetet, akkor mégjobban elkezdtek a tanárok utálni, hogy ennek a szülei be mernek jönni, hogy valami megoldást találjanak.



Nekem ez a tapasztalat az első 9 évvel. Utána természetesen emiatt elég erős depresszió is jött, az új iskolában pedig nagyon odafigyeltek, mert elég súlyos lett. Persze a pszichiáterek ekkor is félrediagnosztizáltak, senki nem jött rá az adhdra.


Én felnőtt fejjel diagnosztizáltam magamat.

2022. dec. 3. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3%
Én sosem voltam diagnosztizálva semmivel. Mindig kitűnő tanuló voltam. Most diplomázok a mérnökin, de irásban betűket számokkal (is) keverek. Sokszor volt belőle problémám, de észre se veszem, ha átnézem se. Szintén jártam úgy táblánál, mint az első válaszoló, hogy tükörbe kezdtem írni számokat (betűkkel is..) matekórán, és eléggé megszégyenítettek.
2022. dec. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Bocs, elsősorban arra gondoltam, hogy van-e valami engedmény számukra

Egyébként sajnálom, nagyon rossz lehetett :/

2022. dec. 3. 10:35
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
2 diszlexiás vagy diszkalkuliás lehetsz te is. Te nem nőtted ki. Én igen. Bár én meg az adhd miatt sajnos semmilyen tanulmányi eredményt nem értem el. Te jártál jobban. Ha működik eléggé a gyógyszer még lehet én is visszamegyek tanulni
2022. dec. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Hogy a kérdésre válaszoljak, ha pl diszlexiás vagy hasonló képesség zavaraid vannak, ami adhd mellé könnyen társul, akkor pl matekból lehet könnyített bánásmódban részed. Nem fognak olyan szigorúan osztályozni. Ehhez kell a papír. Harmadik negyedikben amikor látszódott, hogy baromi sok munkára van szükség suli után is, hogy a többi gyerekkel tartani tudjam a lépést, akkor ment vissza anya a tankerülethez. Ekkor derült ki, hogy egy darab jegyzetet semmit nem rakott el, nemhogy még meglett volna a hivatalos diagnózis. Úgyhogy nem volt erre se papírom. Vért izzadva, de végigcsináltam az érettségiig, gimnáziumban végig bukdácsolva. Érettségin egy pont híján ötöst írtam, a matektanár meg jófej volt, mert csak azért engedett el az 5 egyes és egy hármas jegyemmel érettségire bukás helyett, mert mondtam, hogy ha már ahogy a tanárnő is mondja nekem ez esélytelen, legalább akkor had bukjak az érettségin. Mondta oké, de felesleges mert sose megyek át. Volt is utána meglepettség...



Szóval igen, vizsgáltasd ki

2022. dec. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Diszlexiás és diszkalkuliás szerintem nem vagyok, az olvasás jól megy, néha rontok csak, a matekkal vannak gondok, de az valószínűleg csak nem nekem lett kitalálva. Viszont mostanában olvasgattam az adhd-ról, és a figyelemzavar meg a hiperaktivitás is jellemző rám, úgyhogy ezért kérdeztem
2022. dec. 3. 14:13
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha olvasgatok róla, én is azt hiszem, hogy ADHD-s vagyok. De ez még nem jelenti azt, hogy valóban.
2022. dec. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha tényleg az vagy és papírod is van róla, akkor annak alapján az igazgató hoz valami határozatot azokról a könnyítésekről, amiket a szakemberek javasolnak (időhosszabbítás, számítógép használata számonkéréseknél, csak szóban feleltetés, stb.) és akkor a szaktanároknak ahhoz kell tartaniuk magukat. Ennyiben máshogyan bánnak az iskolában az ADHD-sekkel, ezen túl meg mindenki úgy, ahogy a személyiségéből fakad. Én (tanárként) biztos türelmesebb lennék velük, más viszont kevésbé, mert nem hinné el, hogy ez fontos lehet, vagy akármi.
2022. dec. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#7 nem is mondtam hogy az vagyok, csak hogy elgondolkodtam rajta
2022. dec. 3. 16:45
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Vannak online tesztek angolul , ugyanazok a kérdések a kivizsgálás alatt is megvoltak. Nyilván utóbbinál még volt jóval több, de ez a kérdéssor adott a végén egy véleményt, hogy érdemes e kivizsgálásra menni. Nekem kb teljes mértékben azt adta ki. Persze előtte már diagnosztizáltam magamat. Ezzel csak mégbiztosabbra mentem (őrjítő volt a várakozás az időpontra, és a bizonytalanság, hogy mivan ha mégsem...)


Amúgy amikor a Zádoryhoz jelentkeztem, akkor már az emailbe részletesen le kellett írnom, hogy mik a problémák. Az első konzultáció pedig 25 ezer forint, ez egy egy órás beszélgetés, aminek a végén megmondják érdemes e a big manit kiadni a teljes kivizsgálásra. Rengetegen várnak hogy bekerüljenek, a pénz miatt nem fogják azt mondani, hogy jólvan akkor menj csak csináld végig, nincs erre szükségük.

2022. dec. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!