Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért akar bajba keverni a...

Miért akar bajba keverni a pszichológusom?

Figyelt kérdés

Kissé szorongok emberek között, ezért a terápián ajánlotta, hogy járjak olyan helyre, ahol emberekkel találkozhatok, ismerkedhetek. Végül belekezdtem a sportlövészetbe.


Sajnos egészségtelen módon vonzanak a fegyverek. Nagyon nehezen állom meg, hogy ne vásároljak, és hordjak magamnál egyet. Nem is merek nézni fegyverekkel kapcsolatos tartalmakat. Ez utóbbiakat nem közöltem a pszichológussal.



2022. dec. 4. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A válasz: "Ez utóbbiakat nem közöltem a pszichológussal."


Egyébként mégis milyen fegyverre kapnál engedélyt, ami miatt aggódnod kell?

2022. dec. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Engedély nincs rá, mégis nagyon félek, hogy beszerzek egyet. Nem mertem bevallani a pszichológusnak ezt. Ráadásul lövészeten alá kellett írjak egy papírt, hogy nem állok pszichátriai kezelés alatt.
2022. dec. 4. 11:58
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Es ebbol hogy kovetkezik hogy a pszichologus akar bajba keverni?
2022. dec. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát, hogy ilyen helyre küldött. Tudhatná, hogy egy pszichés betegnek ez nem a legmegfelelőbb hely.
2022. dec. 4. 12:01
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"mégis nagyon félek, hogy beszerzek egyet"

. Akkor a legjobb lenne beszélned a pszichológussal erről az irracionális félelmedről.

2022. dec. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Tudhatná, hogy egy pszichés betegnek ez nem a legmegfelelőbb hely."

. A leírtak alapján neked csak szorongásod van, a sportlövészet meg legalább annyira az elme sportja, mint a testté.

2022. dec. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem annyira irracionális ez a félelem. Szerbiához közel élek, ott meg nem nehéz beszerezni. Az engedélymentes fegyvereim is elajándékoztam inkább, de már múltkor megint azon járt az agyam, hogy milyen kést vegyek, amit rejtve tudnék hordani magammal.
2022. dec. 4. 12:13
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi van??? A pszichológus annyit mondott, hogy menj emberek közé, nem azt, hogy kezdj el lövöldözni. Nem ő küldött ilyen helyre, hanem te választottad ezt. Mehettél volna úszni, bulizni, könyvtárba, színházba, kacsákat etetni egy parkba, vagy bárhová, ahol vannak más emberek is, de te ide mentél. Nehogy már a pszichológus legyen ezért a hülye.
2022. dec. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem küldött ide. Emberek közé küldött.
2022. dec. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Psycho ***** válasza:
100%

Állj. Ahhoz, hogy legálisan fegyvert tarthass otthon, a 22/1991. (XI. 15.) NM rendelet alapján pszichológiai alkalmassági vizsgálaton kell részt venned, ráadásul kétszer, minimum fél év különbséggel a két vizsgálat közt (sportorvosi engedély megléte mellett).


Tehát vagy engedély nélkül tartanál fegyvert, vagy pedig valami légpuska kaliberű pötyögtetőről beszélünk.


Úgy tűnik számomra, a "kissé szorongok emberek közt"-nél itt jóval összetettebb a problémakör. Érdemes ezt megbeszélnek a pszichológusoddal, nehogy valami hülyeséget csinálj egy gyengébb pillanatodban. Bizonyára belátod, mindenképp jobban jársz, ha ezeket a gondolataidat nyílttá teszed.


Egyébként jót akart az illető. Előbb-utóbb el kell jutni oda, hogy emberek közé menj. Mondjuk lehet, előtte nem árt ezt megalapozni (pl. néhány relax technikával, vagy ha fóbiaszintű a szorongásod, relax technikára épülő imaginációval, mint pl. a szisztematikus deszenzitizáció). Ha jól sejtem, a lövészklubot nem ő ajánlotta.

2022. dec. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!