Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már öngyilkossági gondola...

Volt már öngyilkossági gondolatotok? Ha igen,miért? És végül miért döntöttetek az mellet,hogy nem teszitek meg?

Figyelt kérdés
2022. dec. 4. 15:28
1 2
 1/11 anonim válasza:
46%

Igen mert mozgássérült vagyok, és nem szerettem így önmagamat

Mióta lett barátom, azóta már egy nincs bennem, ha őt nem zavarja akkor engem sem zavar

Elfogadtam önmagamat

2022. dec. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Minden nap. Egyelőre van még, akinek szüksége van rám, ha csak minimálisan is. Meg beszari vagyok.
2022. dec. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Igen volt pár évvel ezelőtt, elég komolyan foglalkoztatott a gondolat. Egy semmiből jött, hirtelen szakítás, plusz egy megalázó munkahely, ami miatt nagyon a padlóra kerültem. Édesanyám tartotta bennem a lelket, akkoriban barátaim sem voltak a saját hibámból, így kb senkire nem számíthattam. Csak a szüleim miatt nem tettem meg. Azóta van egy normális munahelyem, és egy csodálatos párkapcsolatom és két szuper barátnőm, akikre számíthatok. 32N
2022. dec. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Igen, iszonyatos, lassan erősödő fájdalmaim vannak egész nap évek óta intim helyen illetve izületekben is, nem tudok párt keresni, vagy épp aludni, dolgozni is alig, és ezzekkel kapcsolatosan súlyos depresszió is. Volt kíérletem, de nem sikerült. Leginkább gyávaság miatt nem, félek a radikális módszerektől. Nyilván egy nagyon pici reményféle is van, még ha irreális is, de főleg a gyávaság. Nekem szerencsére a család nem visszatartó erő.
2022. dec. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
46%

#1 vagyok

miért pontoztatok le?

2022. dec. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
3as vagyok, engem is lepontoztak. Mit számít, valakiknek ez a legnagyobb szórakozásuk.
2022. dec. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én mindenkit felpontoztam,mindenkinek aki válaszolt köszönöm és ment a "lájk"

Másvalaki aki lepontozta a válaszokat,nem tudom mi értelme

2022. dec. 4. 20:37
 8/11 anonim ***** válasza:
17%
Több - diagnosztizált - mentális és testi betegségem van és egy rossz élethelyzetben vagyok, amiből képtelen vagyok kimászni. Eddig azért nem tettem meg, mert gyáva voltam, bár kísérleteim voltak. A durva megoldásoktól én is tartok, de most azt tervezem, hogy mivel egyre hidegebbre fordul az idő, alkohol vagy nyugtató hatása alatt kifekszem valahova a hidegben. A többit elvégzi a természet. Fagyálló ivásán is gondolkodtam, de annál állítólag hosszú szenvedés előzi meg a halált, szóval azt kihagyom. A család nekem sem visszatartó erő, meg amúgy is csak teher vagyok nekik.
2022. dec. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag gyakran van. Röviden azért, mert úgy alakult az életem, hogy úgy érzem, hogy nem a saját életemet élem, nem tudok kibontakozni és nem találok olyan terápiát, ahol igazán komolyan vesznek és belém látnak. 30 évesen semmit nem értem el és ott tartok, mint más 16 évesen. Az elvárásaim nagyon magasan vannak, és nem is akarok belőlük lejjebb adni, mert középszerű, jellegtelen emberből épp elég van a világon. Kurvára nem akarok szar irodai munkát végezni 40 éven keresztül és azt mondani a végén, hogy "hát ez van, így sikerült". Ez a gondolat már önmagában depresszióssá tesz. Az alapvetésem az, hogy a legtöbb ember bérrabszolga, akinek szar élete van, és hogy a legtöbb ember élete értelmetlen, csak nálam hatékonyabb figyelemelterelő mechanizmusaik vannak, illetve kevésbé érdekli ez őket. Hát, én nem ilyen vagyok.

Mi akadályoz meg? Az, hogy a végén a józanságom mindig megállít. Amíg az ember azt érzi, hogy van remény, addig nem akarja megtenni.

2022. dec. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Sajnos azt nem mondanám, hogy már eldöntöttem, hogy nem akarok az lenni, mivel még mindig elő-elő jönnek. Vagyis mostanában ritkán, de a nyár folyamán és szeptemberben nagyon elhatalamsodott felettem az öngyilkosság gondolata.


Aztán jött a hír az egyetemtől, hogy az utolsó tanéven be kell járjunk. Ekkor felköltöztem az egyetemi városomba. Mivel messze van, nem járok valami gyakran haza. Talán emiatt is van az, hogy a környezetváltozás mindent megért.


Októberben szinte végig fülig ért a szám, igaz jó idő is volt, sokat sütött a nap. Minden esetre akkor egyáltalán nem voltak öngyilkos gondolataim, vagy csak elvétve egy-egy passzív. Meg merem kockáztatni, hogy életem legboldogabb hónapja volt.


Aztán novemberben haza mentem, több változást is végrehajtottak otthon, a lakásban, amik nekem annyira nem tetszedtek, valamint az idő is rossz volt. Talán ezek miatt, vagy amiatt mert visszakerültem abba a közegbe, de előtörtek bennem az öngyilkos gondoaltok megint. Konkrétan visszaestem a letargiába.

Azóta még az egyetemi városomban is meg-meg jelennek ezek a negatív gondolatok, de még közel sincsenek ahhoz, amit otthon éltem át. Minden esetre, ahogyan közeledik a félév vége, amikor is haza fogok költözni, egyre inkább visszatérnek ezek a gondolatok. Amit amúgy nagyon sajnálok, mert nagyon szép helyen élek.



Az okot, hogy mire vezetem vissza ezeket a gondolatokat, ha nem baj, nem említeném meg.



A harmadik kérdésedre a válaszom meg az, hogy szerencsére a józan eszem tudta/tudja, hogy bármennyire is rossz, de van esélyem egy boldogabb életre. Nem az életemnek akarok véget vetni, hanem az életemnek a jelenlegi formájában.

Valamint, hogy megtapasztaltam azt, hogy milyen igazán boldognak lenni, az egy kis plusz motiváció, hogy újra át akarjam élni. :)

2022. dec. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!