Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kóros önbizalomhiányom lenne?

Kóros önbizalomhiányom lenne?

Figyelt kérdés

1.Egész életemben úgymond kitaszított voltam,soha nem tudok kialakítani semmilyen kapcsolatokat.

Kevés barátom van,rettenetesen nehezen nyílok meg.

2.23 éves lányként soha nem volt egy randim sem,akik elhívtak,azokat is visszautasítottam,mert ténynek vettem,hogy úgysem gondolják komolyan.

3. Folyamatosan elégedetlen vagyok a külsőmmel,ha valaki rámnéz,egyből arra gondolok milyen csúnya nőnek tart

4.Ha idegen emberrel kell beszélnem,már előre feszengek,ugyanez a helyzet,ha olyan helyre kell mennem,ahol sokan vannak.

5.Sosem merném megkérdezni az utcán valakitől,hogy hol található valami

6.Soha nem volt senkim,képtelen vagyok elképzelni,hogy valaki egyáltalán nőként tekinthet rám,ha a csókra gondolok,csak az jár a fejemben,undorító lenne egy ilyennel,mint én.

7.Nem járok szívesen sehova,ha lenne valami home office-ként végezhető munkám,egész életemben azt csinálnám.


Ez lehet kóros önbizalomhiány?

Bocsi,ha hosszú lett.. 23/l



2022. dec. 4. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
12%

Nem kell belepusztulni ha még nem volt valakid, nekem sem volt sokáig, aszt' mégis élek. :D

Egyébként nyilván vannak problémák, depresszió és társai, de nem vagyok pszichológus. D:

2022. dec. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Ilyenformán vagyok én is, de ennyire azért nem súlyos.

Lehet ezt kezelni, szerintem nézz utána a lehetőségeknek.

Nem feltétlenül kell hozzá pszichológus, egyszerű mindennapi gyakorlatokkal is fejleszthetsz magadon, és szebbé teheted az életed.

2022. dec. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Ez annyira magától értetődő, mint a 2x2! Nem értem, mire számítottál a kérdés feltételekor! És nagyon sürgősen szükséged van pszichológusra, hacsak nem így akarsz még 60 évet végigvegetálni.
2022. dec. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem minket egymásnak teremtettek. 23/F
2022. dec. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Nekem is ehhez nagyon hasonló problémáim vannak a hétköznapokban, bár tény, hogy ennyire azért nem súlyosak. Azt, hogy a kóros önbizalomhiánynak pontosan milyen tünetei vannak sajnos nem tudom, én magamat valami olyasmivel diagnosztizáltam, hogy ,,félelem a más emberekkel való interakcióktól".

Egyébként így ismeretlenül is meg tudom mondani, hogy csúnya például tuti nem vagy, ha többször is elhívtak már randira:)


20/F

2022. dec. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%

Nehéz megmondani, de ez egyébként jó eséllyel lehet szociális fóbia is. Az pedig egy elég csúnya dolog. Tudom, mert megküzdöttem vele....

Én javasolnám, hogy találkozz egy pszichológussal (még akkor is, ha pl. már a gondolatától is be vagy tojva), mert ezek a dolgok csak hosszú idő alatt és kemény munkával múlnak el. Ő tud segíteni valamennyit.

Bár nekem pl. a gyógyszer segített a legtöbbet....

2022. dec. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
Megnyugtatlak, hogy nem vagy egyedül, sokan vannak hasonló helyzetben, köztük én is, bár nálam nem ennyire súllyos. Álltalában ezekből lesznek a legjobb barátok. Nem baj ha kevés van, a minőség számít nem a mennyiség. Nekik megnyílhatsz, ők meghallgatnak és segítenek, az önbizalmadat is javíthatják.
2022. dec. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!