Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszió és az önbizalomhi...

A depresszió és az önbizalomhiány minden esetben kóros állapot?

Figyelt kérdés
Mi van akkor, ha az ember tényleg értéktelen, és csak reálisan látja a helyzetet?
2011. jún. 3. 11:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

nincs olyan, hogy értéktelen ember

ezt csak ráolvassák egy emberre- és ettől alakul ki a beteges állapot


minden ember egyszeri, megismételhetetlen csoda -így születik. Azután ezt tönkre lehet tenni, megbetegíteni.

Kár, hogy sokszor csak a halála után értik meg az emberről ezt :(

Kosztolányi Dezső: Halotti beszéd

[link]


"és szőtte álmát, mint színes fonált:

a homlokán feltündökölt a jegy,

hogy milliók közt az egyetlenegy.

2011. jún. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Mindenki értékes és jó valamiben, csak meg kell találni, hogy miben.

Lehet, hogy csodálatosan szépre takarítja ki a WC-ket, és így ő egy szuper takarító.

És a depresszió soha nem normális.

2011. jún. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Akkor kicsit kiegészítem a dolgot. Mi van akkor, ha az ember a saját szemében nem értéktelen, csupán másokéban az? Vannak a társadalomnak bizonyos normái, amiket nem képes vagy nem akar teljesíteni.
2011. jún. 3. 11:46
 4/17 Smartguy86 ***** válasza:

Az ember társas lény, ezért kötelessége beilleszkedni a társadalomba, hogy ha úgy akar élni. Itt azzal van a baj, hogy akik ezt hangoztatják, hogy nem akarnak megfelelni a társadalomnak, azok többnyire magukban belül nem érzik jól magukat! Semmi baj nem lenne ezzel, ha lenne tartásuk, el tudnák fogadtatni a világgal, hogy különcök. De ha még mellé depressziósak is, akkor ki fogja kinézni belőlük azt, hogy ők valóban így akarnak élni????


Olyan meg tényleg nincs, hogy értéktelen ember, maximum olyan van, hogy valaki nem képes megmutatni a világnak, hogy jó valamiben. Ez sokszor kommunikációs probléma, neveltetéstől is függ nagyban. Ha valaki haszontalan lenne, az nem született volna meg!!!

2011. jún. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

az rendszerint összetöri az embert, elmagányosodik,

erre is van klasszikus- József Attila- senki,de senki nem értette meg, milyen nagy költő, de ő érezte magáról


Én egész népemet fogom

nem középiskolás fokon

taní-

tani!


és így is lett


v

2011. jún. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
hagyjuk már ezt a minden ember egy csoda dolgot. szerintem egyáltalán nem. szerintem a legtöbb ember ellenséges, nagyképű, hataloméhes, erőszakos.
2011. jún. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

tévedés, előző. igenis:Csoda. Misztérium.

És ezt el/meg lehet rontani. Ezt tette a bolsevik-terror ideológiája. Ma éljük következményeit.

* * *


"Nem szánom én az ostobát,

kinek üres a mennyek boltja:

ki méltó látni a csodát

az a csodát magában hordja."


/Babits Mihály

2011. jún. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Semmi sem fekete és fehér. Nincs olyan, hogy értékes és értételen ember. Vannak értékes és rossz tulajdonságai mindenkinek. Vannak olyan tulajdonságaink, amik bizonyos szempontból értékesek más szempontból nem. Vannak olyanok, amik egyesek szerint értékesen mások szerint nem.

Ismerek sok olyan embert, akik szerintem értéktelenek, mégis nagyon nagyra vannak magukkal és így mások is elhiszik róluk, hogy nagyon értékesek.

2011. jún. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

13:35 Sajnálom, hogy így látod a világot és te is sajnálhatod.

69%-os: Túl naivan látod a dolgokat és ez a minden ember csoda tényleg csak egy álomkép.

2011. jún. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
ma 21:24 Babits is?
2011. jún. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!