Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Én most elbutultam 21 évesen?...

Én most elbutultam 21 évesen? Tehetek még ellene?

Figyelt kérdés

Szóval a gond hogy depreszióval és szorongásal küzdök 15 éves korom óta! A depreszió 2009 Januárja óta áll fent a szorongás 2004 oktoberében lépett elsőnek az életemben!

A lelki problémáim elfolyton mint a érzéseim is! Rengeteg stressz volt a életemben,honapokon át szorongtam folyt rólam a víz! Általános suliban mikor nem voltam depresziós 4-es 5-ös tanuló voltam! Elég volt órán odafigyelnem a jó jegyekhez! Na már depresszió/útán/ elsőnek Informatikára jártam érretségivel volt összekötve és egyszerűen a szorongás miatt lebénultam alig vártam hogy vége legyen az órának. Ott is volt hogy 4-es hoztam de nagy részt rosszak voltak a jegyeim mert az agyam le volt fagyva tiszta ideg voltam egész órán meg volt hogy lázas is! A lényeg hogy most teszteltem magam és alig emlékszem valamire, szinte mindent elfelejtetem. 14 évesen sokkal okosabb voltam mint 21 évesen! Most nem fog az agyam, hiába tanulok nem akkar megragadni! Pincérnek átmentem de ott még jobban nem fogott az agyam, 3 órát ültem a könyv előtt és pár szó ragadt csak meg.


Szerintetek visszafordithatóm ezt a folyamatot? Mit kéne csinálnom? Nagyon rosszul érzem magam, a gond hogy még mai napig tart a depresszióm,gondolom ezt is le kéne győzni a gyógyuláshoz! 21 éves srác vagyok.



2014. júl. 2. 15:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Ez a visszaemlékezésed kábé "beszéljen nekem az emlősökről" tipikus esete. Lehetetlen nagyot alkotni egy majdnem semmire nem vonatkozó kérdéssel/szándékkal. Egy Pithagorasz-tételre vagy egy diszkriminánsra talán csak emlékszel, de ha nem, az se lóg ki a tömegből, nekem elhiheted. Járj a természetbe, engedd be a napfényt, hagyd a szelet, hogy játsszon kicsit veled! Ez persze csak "gyógyszernek nem minősülő, gyógyhatású" valami, de igencsak megér egy próbálkozást. Ha megszereted ezeket a kis kiruccanásokat, annál jobb. Az már kiindulópont.
2014. júl. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Minden eljárok munka után sétálni! Napi 10km meg van! Lehet veszek majd omega 3-at is!
2014. júl. 2. 17:53
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
A vérképed rendben van? Májenzimek, bilirubin?
2014. júl. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Hát azokat nem tudom, lehet ez is az oka annak ami most vellem történik? Most indulok az esi sétámra. A sétáról azt olvastam hogy nőveli az agy szerotonin szinjét! Azért sétálok mindennap!
2014. júl. 2. 19:34
 5/26 anonim ***** válasza:
Vannak olyan betegségek amik ilyen pszichés zavarokat okoznak, ezért jó volna csináltatnod egy vérképet. Velem ugyanez történt, egyre nehezebben ment a tanulás, ötször olvastam el egy mondatot és mégsem értettem miről szól. Aztán évekkel később kiderült, hogy az idegrendszerem babrálja egy ritka betegség, de addigra már komolyan leépültem ...
2014. júl. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

2 éve voltam vérvizsgálaton akkor nem mutatott ki semmit!

Szabad tudnom milyen betegséged volt?

2014. júl. 2. 21:31
 7/26 anonim ***** válasza:

Átérzem, én is félek hogy egyre butább leszek..Régen jó tanuló voltam, aztán jött a depresszió, romlottam a jegyeim. Most nehezemre esik tanulni, sokáig tart, a vizsgáimat is sorra elrontom. Ijesztő.

A depressziót kezeltesd, szerintem ha abból kigyógyulsz, ez mind megváltozik.

2014. júl. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
64%
A depresszió engem is elég keményen visszafog. Mondjuk igazából mindenben. Nem tudok leülni és megnézni még egy filmet sem egyhuzamban. Annyira frusztrált vagyok, hogy képtelen vagyok egy dologra koncentrálni.
2014. júl. 3. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nekem 1 évembe telt megtanulni szorongás nélkül odakint sétálni! Nagyon lassú a javulás!

Én se tudok filmet nézni rendesen mert nem köt le semmi,mikor néha néha úgy érzem jobban vagyok tök jól el vagyok például tudok rendesen filmet nézni stb. De mikor nagyon lecsökkenek,akkor semmi nem köt le :S semmmi nem tudom mit hozna maradandó változást! A gyógyszerektől félek ,a gond hogy 2013 januárja óta van nagyobb gáz mióta leálltam a procazal.

2014. júl. 3. 07:07
 10/26 A kérdező kommentje:
Ja még az lemaradt hogy a étkezésem is rendben van assziszem,napi 2-3 banántot mindig megeszek,akkor multivitamin készitményt is szedek,magnéziumot stb!
2014. júl. 3. 07:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!