Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért olyan nehéz a legtöbb...

Miért olyan nehéz a legtöbb embernek beismernie / túllépnie az önsajnálaton?

Figyelt kérdés

Én is benne voltam ebbe a hibába, hogy először magammal hitettem el, hogy a világ fájdalma rajtam van, később a külvilág felé is ezt kommunikáltam.

Aztán 2 hónapnyi depresszió után az elejét vettem, cselekedetekkel és szinte azonnali javulás jött el az életembe tőle.

Viszont a 2 hónapos periódus alatt, plusz azt megelőzve is, de akkor csak felszínekben, meg voltam győződve róla, hogy nekem mindenkinél rosszabb a helyzetem.



2022. dec. 7. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nekem pl azért mert nincs önbecsülésem, és nem tudom honnan lenne hiszen már több mint egy évtizede ez van. Ezt szoktam meg. Nincs miért tovább erőlködnöm, hiszen biztos hogy elbukok. Inkább felkészülök a halálra.
2022. dec. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Talán önbizalom kéne ilyenkor a továbblépéshez. De önbizalmat nem tudom honnan lehet szerezni...
2022. dec. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%
Én nagyon szeretem sajnálni magam meg másokkal is sajnáltatni magam. Önbántalmazás, önsajnálat ahogy a pszihológus mondta. De egy idő után mindenkinek az agyára ment körülöttem és szűkülni kezdett a baráti kör. Azonkívül újabb bajokba is kerültem miatta, mert rossz helyen kezdtem el sajnáltatni magam és kirugtak. Most emiatt a praktikus okok próbálok leszokni róla de nekem is nagyon nehezen megy. Gondolom a mögöttes gondolat az ha sajnálom magam és sajnáltatom magam majd mások megoldják a problémáimat.
2022. dec. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
10%
Aki sajnáltatja magát, figyelmet, szeretetet kap. Ez nyilván jó, ezért is nehéz kijönni belőle. De nem mindegy, hogy ez a figyelem egy kinyészerített figyelem másokból, vagy önmagadért figyelnek rád. Én pl nem szeretem sajnáltatni magam, inkább magamba fojtom a gondjaimat - ez sem feltétlenül jó, de engem kifejezetten zavar, ha sajnálnak, mert sérti az önérzetem.
2022. dec. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Könnyebb sajnáltatni magad és azt mondani, hogy a világ a hibás. Ha be kell ismerni, hogy neked kellene tenni valamit, vagy neked kéne válltozni vagy olyat csinálni ami komoly munkával jár, akkor sokkal kényelmesebb sírni, hogy nem megy, nem én vagyok a hibás.


Ezért nem lépnek tul az önsajnálaton. Ez komoly belső harccal és felismeréssel jár.

2023. febr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!