Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem képes gyógyszert...

Miért nem képes gyógyszert írni a z orvosom?

Figyelt kérdés
Olyan pszichiáterhez járok, aki egyben pszichoterapeuta is. Úgy mentem oda hozzá masfél éve, hogy szeretnék gyógyszert, mert nincs pénzem terápiára, de annyira rosszul vagyok, hogy elengedhetetlen a gyógyszer. Kaptam is valami nagyon enyhe antidepresszánst, de pár hónap múlva abbahagytam a szedését, mert magas volt tőle a vérnyomásom és azt hittem, hogy jól leszek anélkül is. Nem így történt. Most megint egy olyan időszakot élek, amikor nagy szükségem lenne a szellemi teljesítményemre a munkám miatt, de hiába könyörgök neki hetek óta, nem hajlandó semmit írni. Legutóbb megnyugtatott, hogy enyhe szorongásoldót tud adni, de menjek el hozzá személyesen (az utóbbi időben online ülések voltak, mert másik városban rendel), mert csak úgy tud felírni. Elmentem hozzá, de feleslegesen, mert szóba se hozta a gyógyszer témát, amikor pedig rákérdeztem lerázott. Mit tegyek?
2022. dec. 7. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Ajánlom válts pszichiátert amilyen gyorsan csak tudsz, mert úgy tűnik a mostanit inkább a pénzed érdekli mint az egészséged.
2022. dec. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, elmondta a pszichiáter, hogy miért nem akar gyógyszert írni?

Egyébként, ha felírt korábban és nem szedted be, hanem csak úgy, magadtól abbahagytad, az nem szerencsés. Az antidepresszánsok nem hatnak rögtön, hanem kell pár hét, mire kifejtik a hatásukat. Azt csak orvos tudja eldönteni, hogy kell-e gyógyszer vagy sem.

2022. dec. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!