Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A nárcisztikus személyiségzava...

A nárcisztikus személyiségzavart lehet kezelni vagy véglegesen kezelni?

Figyelt kérdés
Kellett hozzá jó pár év, mire kiismertem önmagam és végre bevallottam magamnak, hogy igen ilyenben szenvedek. Visszagondolva ezért veszítettem sok barátokat és az állásom is el. Plusz visszagondoltam milyen is vagyok, mennyi mindenre képes vagyok akár másokat is behúzni, hogy NEKEM jó legyen. Mindig minden a fejemben magamról szól. Én legyek aki a létra tetején van, én legyek akinek jó legyen minden, még ha a másiknak csak egy kis falatot is lökök, hogy érezze "fontos" mellettem. Minden ami nem én az csak látszat, hogy nekem jó legyen. Röviden. Erre jöttem rá nemrég. Nehéz volt megtalálnom ezt a problémát. Sőt, nagyon is nehéz, mert annyira természetes nekem, hogy nem tűnt fel.
2022. dec. 7. 21:27
1 2
 1/17 anonim válasza:
30%

Amíg egy szakorvos ki nem jelenti, addig hiába végzel öndiagnózist.

Én is mondanám, hogy borderline vagyok, vagy Napóleon, apakomlexusos stb. ,olyan ez, mint ami a régi csuklós buszokon volt:

Szívinfarktus előjelei.. beképzeli saját magának az ember.

Amúgy meg pont úgy olvastam, hogy egy nárcisztikus nem vallja be magának, hogy ő nárci.

2022. dec. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Kedves Kérdező, ha már te felismered a problémáid és változni szeretnél, az nagyon jó kiinduló pont! Nem az a lényeg, hogy mivel címkézed magad, vagy mások milyen címkéket aggatnak rád. Hogy ez nárcisztikus személyiségzavar, vagy más. A pszichológus sem erre fókuszál. A lényeg az, hogy milyen életet szeretnél élni, mit vagy hajlandó ezért tenni. És igen, minden ember tud változni. Egyébként a nárcisztikus zavar is egy spektrumzavar, nagyon enyhe szinttől a nagyon durva nárcizmusig terjed. Ha van önreflexiód, ha észre tudod venni, hogy problémáid vannak, akkor lehet ez egy enyhébb fokú nárcizmus. De ismétlem, nem a címkézés számít. Javaslom, hogy fordulj olyan pszichológushoz, akinek van ebben tapasztalata és biztos vagyok benne, hogy fog tudni segíteni. Sok sikert kívánok neked a változáshoz!
2022. dec. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem vagy nárcisztikus .... vagy inkább mondom úgy - nem vagy rosszindulatú nárcisztikus. - Számomra ez számít csak nárcizmusnak.


Én szinte pont annyira vagyok szociopata, mint amennyire nárcisztikus ... kevés Borderline vonással.

2022. dec. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem sem vagy nárci, akkor nem lenne fontos számodra a barátság. Hiszen a nárciknak nincsenek barátaik, max. rajongókat tart maga körül, amíg számára előnyös. Ha valaki nem osztja a nézeteit egyszerűen tovább áll és keres másik embert, aki csodálja... A nácinak az illúzió fenntartása érdekében kell a képmutató élet, ő nem pityereg egy eltávolodott baráton, barátnőn... főleg nem ír ki kérdést a gyakorira, mert ő maga a tökéletesség, benne nincs hiba. Mi több erre nincs rálátása! Lehet csak egy tróger szélhámos vagy, de nem nárci 😆
2022. dec. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%

4-es ....


Egy nárcisztikus hihet abban, hogy ő rossz, hogy ő hibás, hogy ő nem jó valamiben ... De ő ezért másokat okol, és nem magát. Ezáltal pedig feljogosított érzése lesz másokkal szemben.


Rám legalább is így igaz, nem vallom, hogy én vagyok a tökéletesség ... de attól még lehetek keményen nárcisztikus, ha mások fontosságát megvetem.


Ted Bundy is mutatta erősen a nárcisztikus és a szociopata személyiségzavarat ... pont azért kezdett el tanulni pszichológiát, mert depressziós volt.


A depressziójából alakult ki a nárcisztikus és a szociopata személyiségzavar. Amit egy új személyiséggel dolgozott fel.

2022. dec. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
#5-os - hát, azért ez nem biztos, hogy így volt, hogy a depressziójából alakult ki a nárcisztikus és szociopata személyiségzavar...
2022. dec. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
5# lyaaly, az oviban megy a fasz méregetés, ki a grandibb nárci 😆 viccesek vagytok
2022. dec. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
30%
Körülbelül minden személyiségzavar depresszióból alakul ki ... ugyanis valami trauma áll a háttérben ... és a trauma idejében mindig először depresszió alakul ki valakinél, minthogy azonnal szociopatává váljon, vagy nárcisztikussá. Ahhoz sok idő kell, hogy ilyenné változzon ezek után egy ember személyisége.
2022. dec. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%
Én mondjuk a traumát nem keverném a depresszióval. Én ezt még nem hallottam, hogy a szociopata vagy a pszichopata depressziós lett volna, de nem lehetetlen.
2022. dec. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ted Bundy depressziós volt, mikor első barátnője elhagyta, később ő hozzá hasonlókat ölt meg szándékosan.


A traumájára alapozta a szociopata (sorozatgyilkos) jövőjét ... amiről azt hitte, hogy simán meg fogja úszni, azt hitte, sose fogják elkapni.


Szóval egy szociopata ugyanúgy depressziós lehet, mint bárki más, annak ellenére: hogy örömét leli más emberek szenvedésében.

2022. dec. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!