Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudom ezeket a gondolat...

Hogyan tudom ezeket a gondolatokat "kiszedni" a fejemből?

Figyelt kérdés

Tehát,nekem többször volt olyan,hogy pl 2x-4x-6x kell valamit megcsinálni,meg pl egy dátum,hogy akkor lesz valami rossz pl,ez tavaly volt,és addig nagyon nem volt jó,és természetesen nem történt semmi

Mára már ezek a 2x-4x-6x kell megcsinálni nincsennek,de megint van az,hogy Pl szintén lesz valami,tudom,hogy nem,de nemtudom nagyon kontrollálni ezt!

Remélem érheto és köszönöm a segitsegeket



2022. dec. 8. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kényszerbetegség --> kényszergondatok


Nekem is voltak, mára már alig. Sikerült egyedül legyőznöm, igazából csináld azt amit alapból is csinálnál, és ne foglalkozz ezzel. Akkor a legrosszabb, ha unatkozol, de legelőször azt kell megjegyezened, hogy nem történik semmi rossz, nem kell ezekre a gondolatokra hallgatni, mert nincs egyátalán semmi jelentőségük. Én már szerintem azért szabadultam meg tőlük, merr meguntam őket, illetve nekem is volt, hogy többször végeztem el dolgokat kényszeresen, viszont időpocsékolás és stresszes dolog, szóval beleuntam és azt mondtam magamnak, hogy azt fogom csinálni amit szeretnék. Mostmáe nem hagyom, hogy eluralkodjanak rajtam ezek a dolgok. Pl voltak olyan gondolataim is, hogy véletlen megeszel valami mérgezőt(mert van kertbe tisza fa) vagy tudatomon kívül bántok másokat. Viszont hosszú idő alatt rájöttem, hogy ezek sosem következnek be, tehát full kamu az egész. És a gondolatok nincsenek kihatással a külvágra, ha nem aszerint cselekszel.

2022. dec. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló mindent elmondott. Neki sikerült magát meggyőzni. Nagyon nehéz és függ az állapot súlyosságától is. Ha nem megy egyedül, keress fel szakembert mert tuti segít.

Szerintem is fontos, hogy lefoglald magad valamivel ami örömet okoz. Bármi. Film, játék, könyv, akármi. Fejts keresztrejtvényt, puzzle, bármi ami megmozgatja az agyadat.

2022. dec. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kognítív viselkedésterápiával pszichológus szakember nagyon sokat tud segíteni. Ha van lehetőséged, kérj segítséget!
2022. dec. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segitsegeket!

Már elmúltak,csak néha jönnek vissza de akkor is csak pár percre

2022. dec. 30. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!