Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy fogadjam el, ahogy kinézek?

Hogy fogadjam el, ahogy kinézek?

Figyelt kérdés
Elmúltam 30 éves, nem tudom elfogadni az arcom, az alakom. Képtelen vagyok tartani a szemkontaktust még a szeretteimmel is, annyira szégyellem ahogy kinézek. Tudom, hogy átlagos a külsőm, nincs bennem semmi feltűnő, vagy nem hétköznapi. Nem figyelnek fel rám semmilyen szinten az emberek, nem vagyok se szép, se ronda, egy szürke egér vagyok, a személyiségem is teljesen szürke. Nem tudok felülemelkedni azon, amilyen vagyok, nincsen semmi önbizalmam, és mindig rosszkedvű vagyok. Annyira rossz már így élni. Mit tegyek? Hogyan fogadjam el a semmilyenségem?
2022. dec. 8. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Menj el pszichológushoz!

Mi a baj az átlagossággal, amit szégyellni kellene? Az emberek 99%-a ilyen, mégis jól boldogul. Fogalmazd meg, hogy miben szeretnél fejlődni, és keress hozzá eszközöket.

2022. dec. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem, amit írsz. Nekem mondjuk egy olyan dolog változtatta meg a gondolkozásom ezzel kapcsolatban, amit senkinek nem kívánok, hogy keresztül menjen rajta… de azért leírom, hátha segít.

Elég fiatalon rákos lettem és rájöttem, hogy még a kopaszsághoz is hozzá lehet szokni. Aztán jöttek a kis pihék, na azt azonnal le is toltam 0-sal, amíg rendes hajszálak nem jöttek, nem érdekelt, hogy 1 hónappal tovább tartott, hogy ne legyek kopasz. Kinek kell tökéletes külső, ha annak is örül, hogy élhet és felnevelgetheti szépen az egyetlen gyermekét?!


Betegség nélküli tipp: Találj magadnak örömet az életedben, célokat, álmokat! ☺️ Akkor nem a “felszínes” dolgokkal fog foglalkozni a tudatod.


Ja, amúgy erre még magamat is emlékeztetnem kell csomószor. De eddig sikeres 🙂



A másik lehetőség, amire gondolok, hogy valójában nem önmagad vagy, hanem egy valakinek tetsző valaki… vagyis nem mersz önmagad lenni valaki miatt. Ilyet ne csinálj, ha nem szeretnél szürke egér lenni, akkor ne legyél, lehet hogy valójában önmagad előtt szégyenkezel?


Nyilván nem ismerlek, ezek csak tippek és nem akarlak megbántani sem, én nem gondolom, hogy szürke egér vagy. Mindenki másmilyen és ha valaki a külsőd miatt furán nézne rád, hát az bizony az ő baja.

Minden jót kívánok Neked!

2022. dec. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem az segített h rájöttem szánalmas külsőségek alapján ítélni


Művelt vagyok, nem egy pláza cica. Nem érdekel hogy nézek ki ha mellette vannak barátaim, teszek másokért, ez határoz meg, nem egy szubjektív dolog, egy felszínes valami.


Ne légy te se felszínes

2022. dec. 15. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!