Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nőknek, miért nem ajánlott a...

Nőknek, miért nem ajánlott a férfi terapeuta? Többször olvastam, hogy férfihoz nem mennék soha.

Figyelt kérdés

2022. dec. 9. 13:51
 1/7 Z003 ***** válasza:
62%
Egyrészt mert a nők többsége könnyebben nyílik meg egy másik nőnek. Másrészt szexizmus.
2022. dec. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Sok nönek éppen a férfiakkal szemben vannak problémái, gátlásai.
2022. dec. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Hát, én pl. azért jártam terapeutához, mert a volt férjem bántalmazott. Szívesebben beszéltem ezekről a dolgokról egy nőnek. Meg szerintem sokan könnyebben nyílnak meg egy velük azonos neműnek.
2022. dec. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
néha előfordul, hogy az indulatáttétel miatt a páciens beleszeret a terapeutájába. Mert tőle megkapja azt a figyelmet, gondoskodást, amit máshol nem. Ez nyilván nem szerencsés. Másrészt vannak, akik szívesebben nyílnak meg azonos nemű terepeuta előtt, főleg, ha kínos kérdések is szóba jönnek. De kinek mi jön be, szerintem működhet az ellentétes nemű terapeutával való kapcsolat is.
2022. dec. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nokent férfihez jartam. Egy bantalmazo kapcsolatbol mentem en is hozza. Tartottam tole, hogy ferfikent majd a ferfi mellett all ki, de semmi ilyen nem tortent. Megertette, hogy mirol beszelek, es segitett ujra magamra talalni.

Hogy nehez volt-e intimebb temakrol beszelni? Igen, az volt. Egyszer megkerdezte, hogy mennyiben befolyasol az, hogy o ferfi. Akkor es kesobb tobbszor is elgondolkoztam, hogy egy nonek is hasonloan nehezen mondanam el. Nekem ez nem a nemtol fugg, sokkal inkabb sajat magamtol.

En csak hozza jartam, es ha ujra szuksegem lenne ra, ismet ferfihoz mennek.

2022. dec. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. mert ha férfi bántalmazta, akkor nyilván nem bízik benne

2. sok nő hajlamos beleszeretni a terapeutájába (mert ő kiszolgáltatott helyzetben van érzelmileg, elhanyagolva, a pszihiáter/ológus meg figyel rá, ezért tévesen úgy értelmezheti, hogy komolyabban érdeklődik iránta).


Én pl nem bíztam a férfi orvosokban (kivéve a nőgyógyászom - vizsgált nő, az nagyon fájt), nem tudtam volna megnyílni nekik.

2022. dec. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nő vagyok, nőhöz akartam menni, úgy éreztem, ő jobban megért majd.
2022. dec. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!