Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez, skizofrénia?

Mi lehet ez, skizofrénia?

Figyelt kérdés
Azt hiszem de még ebben sem vagyok teljesen biztos hogy depressziós voltam/ vagyok, pedig eléggé furcsa dolgokat éltem meg. Azóta úgy érzem hogy be vagyok zárva a fejembe, a saját kis világomba, nem a valóságban élek vagy nem tudom , úgy tudnám leírni leginkább hogy van a világ, amit nevezzünk most egy doboznak. S én a dobozon kívül kerültem, ami pedig a "dobozban van" az jelentéktelen de ami a "dobozon kívül van" az a semmi, sötétség, csend, üresség, engem nem érdekel hogy mi van a "dobozban" mert a "doboz" egyszer meg fog szűnni és egyébként is amíg a "dobozban éltem" sem volt jó, nekem kell hogy tudjam miért kerültem bele abba a dobozba, honnan jöttem, mi van a "dobozon kívül" vagy mi nincs. Nekem ez a világ csak egy doboz amit mi emberek és élőlények lefoglaltunk de nem tudom hogy miért, nem hagy nyugodni amíg nem tudom meg ezeket a dolgokat s így értelmetlennek látom az egészet. Mi van a dobozon kívül, mit keresünk itt bent? Egyáltalán lehet szabadulni belőle vagy "halál" után egy másik doboz vár?
2022. dec. 10. 22:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom nem rólam beszélsz, ugyanis én nem diagnosztizáltam, ki is hangsúlyoztam, hogy nem diagnosztizálok. De segítek, ha fogalomzavarban szenvedsz: a véleménynyílvánítás nem egyenlő a diagnosztizálással.
2022. dec. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem anno vizsgáltak skizofrénia gyanúja miatt (mint kiderült, nem vagyok az). Baromi bonyolult és összetett betegség. Nem lehet két netre kiírt önelemző mondat után megállapítani.

Keress fel szakembert, ne akard magadat diagnosztizálni. Két Wikipédia meg webbeteg cikk nem helyettesíti a 10 év egyetemet.

2022. dec. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!