Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 20 éves vagyok és azt hiszem,...

20 éves vagyok és azt hiszem, hogy kezdek elmebeteg lenni. Egy orvosi véleményt tudna mondani valaki?

Figyelt kérdés
A tüneteim:.3 hete kezdődött, először eltörtem az ujjam mert ideges lettem de nem emlékeztem rá csak rá fél órára vettem észre, ha fáj a fejem nem gyógyszert szedek hanem elkezdem a falat fejelgetni és nem tudom miért, eggyre rosszabb álmaim vannak, állandóan háborúkról álmodok de ha megakarok ütni valakit álmomba vagy nem találom el vagy nagyon kicsit ütök oda. Szinte minden reggel véres az ágynemüm, volt olyan is h a köröm felvált ahogy a falat kapartam álmomba, de már az orromat is eltörtem ahogy a falba fejeltem. Naponta 3-4 szer ha nézem az embereket olyan gondolataim vannak, hogy szóval elk éne őket tenni láb alól. Pár másodperc alatt fel lehet idegesíteni és ilyenkor legalább 39 fokos lázam van és csak ha letusolok hideg vízbe akkor nyugszok le. Előfordult, hogy saját bútoraimban tettem kárt mert mérges voltam valakira és nem akartam bántani! Nem merek az utcára kimenni egyedül és esténként bezárom a szobám ajtaját. Ezzel hova kellene fordulnom?
2010. szept. 30. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi véleményt nem tudok mondani, de sürgősen fordulj a háziorvosodhoz. Ő majd ad beutalót a megfelelő szakorvosi rendelésre. Ha elhanyagolod, akkor komolyabb kárt is tehetsz magadban.
2010. szept. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez most tényleg komoly amit leirtál,akkor fordulj,a háziorvosodhoz aki sztem beutal egy pszichiátriára ,ott majd kezelnek,mert sztem Ön és közveszélyes vagy és ez csak rosszabb lesz ha nem kezelteted Magad!
2010. szept. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze, hogy komoly! Már végső kétségbeesésembe fordultam ide mivel már terveztem orvoshoz menni de azt halottam, hogy akiket beutalnak ilyen kezelőközpontokba ott nagyon kevesen jönnek is ki mert a sok gyógyszer miatt teljesen beforddulnak és azt remélem, hogy valaki tud valami "házi" megoldás esetleg tanácsot!
2010. okt. 1. 10:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kényszerbetegség/kényszeres gondolatok, voltam 1 hónapi kórházban emiatt, bár én nem tettem kárt magamban, csak elviselhetetlenül erős vágyat éreztem, h megtegyem. De a gyilkolászások , depresszió, ugyanez, orvos kell azonnal
2010. okt. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak tudnám, miért van az, hogy olyanok adnak pszichiátriai szaktanácsot, akik egyáltalán nem tudják, hogy a pszichiátriára nem kell beutaló. Csak időpontot kell kérni, telefonon. Aki nem hiszi el, hívja fek a saját sztk.ját, és kérdezze meg az eligazítótól. Ne adjunk olyan tanácsot, ami nem igaz. ILyen betegséggel van aki szégyell elmenni a háziorvoshoz.
2010. okt. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De befognak fektetni nem? Én nem fekszek be mert ha ezek meglátják, hogy hogy alszok soha nem engednek ki meg teletömnek gyógyszerekkel...20 évesen még szeretnék "élni" is de az a baj, hogy így már bulizni se nagyon merek elmenni :-S Valami másfajta kezelés van amihez nem kell befeküdnöm sehova? Valami gyógyszer esetleg amivel el lehet nyomni vagy szabályozni lehet?
2010. okt. 3. 11:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem fektetnek be sehova. Hívd fel az sztk-ban a pszihiátriát, és kérjél időpontot. Menj el a rendelésre. Mondd el a panaszodat. Jól átgondoltan, ne maradjon ki belőle semmi. Az orvostól ne tarts, látott ő már ilyen beteget. Gyógyszert fog felírni, az elmondottak, meg a saját kérdései alapján. Majd egy idő után visszarendel, megnézni, hogyan hatnak a gyógyszerek. Megjegyzem, ez kb 3 hét, addig elég szarul leszel, amíg megszokod a gyógyszert. De aztán napról napra jobb lesz. Van, aki ilyenkor feladja, és inkább imádkozik, meg tornázik. Szart se ér. Szigorúan beszedni a gyógyszert.
2010. okt. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!