Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyári munka előtt orvosi...

Nyári munka előtt orvosi vizsgálatra kell mennem és vérnyomást is mérnek és én ilyen helyzetekben mindíg izgulok, fel megy a vérnyomásom mit tegyek?

Figyelt kérdés
Persze ha bármi féle ilyesmi helyzet van akkor is ...
2011. jún. 24. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:

nem gond annyival nem fog felmenni és ha úgy van megmondod hogy izgulsz.

és ő is látja a pulzusodon.ez csak rutin.

2011. jún. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Képes felmenni max 140-180 ra:=(
2011. jún. 24. 20:02
 3/8 hosszúlábú asszony válasza:

Nekem is felmegy. Ha otthon mérem, akkor normális. Ha orvos, akkor magas. Mert azon kezdek agyalni, hogy ne hogy magas legyen. Fehérköpeny szindrómának hívják.

Mond meg hogy az van neked, és akkor nem fog problémázi ha magas.


Viszont ha otthon is magas, akkor meg tényleg oda kell rá figyelni.

2011. jún. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintem azt mondom hogy kissé szoktam izgulni vagy hogy ittam egy energiaitalt/mellesleg utálom vagy még nem tudom:(
2011. jún. 24. 20:25
 5/8 anonim válasza:
Ez teljesen természetes jelenség, őszintén mondd el, hogy izgulni szoktál vérnyomás mérésnél. A doki is csak ember és többször találkozhatott már ő is ilyesmivel. Meg fogja érteni és reagálni fog ne félj. :) Az is lehet, hogy ennek hatására csökken is majd az izgalmad, hiszen már tudod a doki is tudja mi a helyzet.
2011. jún. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szólj az orvosnak előtte, de úgysem "ugranak rá" elsőre ne aggódj - nagyon is tisztában vannak a "fehér köpeny szindróma" jelenséggel. Egy vérnyomás nem vérnyomás - tehát ha netán fölmegy, úgyis vissza fog hívni hogy ellenőrizze! Ha pedig akkor is magas lenne, elküld egy szemfenék vizsgálatra, amiből egyértelműen megállapítható, hogy folyamatosan ki-kiugrik a vérnyomásod és kell rá gyógyszer, vagy csak egyszeri izgalomról volt szó! Szóval nyugi - izgalomra semmi ok! :)
2011. jún. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
OKÉ:)
2011. jún. 26. 15:09
 8/8 anonim ***** válasza:
én is ilyen voltam régen. Probálj meg vérnyomás mérés közben valami egész másra gondolni. csukd be a szemed és járj más tájakon. én ezt csinálom ha vért vesznek, mert félek tőle... és bejön.
2011. jún. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!