Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol lehet felnőtt autizmust...

Hosszúhajú kérdése:

Hol lehet felnőtt autizmust diagnosztizáltatni?

Figyelt kérdés
még mielőtt jönnek a sablonos kérdések és kritikák, 30 éve vagyok pszichiátriai kezelt, van jó pár betegségem, de valami még mindig nem kerek. az egyik pszichiáterem megpendítette hogy autista jellemvonásaim is vannak,amik nincsenek kezelve, tán azért haladok ilyen lassan. beutalót fog nekem írni, de hova? hova lehet felnőtként menni:? és arra kérdésre válaszolva hogy miért akarom, azért hogy végre találjak munkát, és ott senki ne kérdezze miért nem vagyok képes emberekkel dolgozni és miért akarok mindenáron saját magam dolgozni. tehát hol van ilyen?

#autizmus #felnőttkori autizmus #autista diagnózis #diagnosztizált autizmus
2022. dec. 16. 04:51
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
2022. dec. 16. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az Autizmus Alapítványról hallottam a legtöbb jó véleményt, nekem a pszichológusom javasolta (várólistás vagyok náluk). Aki szakemberrel (más pszichológussal, auti specifikus gyógypedagógussal), illetve érintettekkel vagy szüleikkel eddig beszéltem, kivétel nélkül mindenki megerősítette, hogy jó helyen leszek náluk. Ők kezdtek először autizmus diagnosztizálásával foglalkozni Magyarországon, több évtizedes tapasztalatuk van. A várólista sajnos hosszú, de ha hajlandó/képes vagy kiemelt díjat (135000 Ft) fizetni a vizsgálatért, akkor kb.fél év alatt sorra kerülhetsz. A vizsgálat díja egyéb esetekben 55000 Ft körül van, de ha ez gondot okoz, van ingyenes lehetőség is (ezt finanszírozzák a kiemelt díjat fizetők összegeiből). A vizsgálat 3-4 alkalmat jelent, alaposan körüljárnak mindent. Azokat helyeket kerüld el, ahol egy alkalom után diagnózist ígérnek, mert az lehetetlen, ennél összetettebb a probléma.
2022. dec. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttkori autizmus kivizsgálást érdemben két helyen csinálnak Magyarországon:


1. Autizmus Alapítvány, [link]


2. NeuroHarmónia, [link]


régebben volt ilyen diagnosztika a sotén is de úgy tudom idén már nincs.


A várólista hosszú, ezt én is meg tudom erősíteni, nekem tavaly fél évet kellett várni az Alapítványnál.

Aztán ha meg van az eredmény... az másik lapra tartozik hogy mit lehet kezdeni. Erről kiírtam még néhány hónappal ezelőtt egy kérdést, a legtöbb válasz főként visszakérdezés volt.


Én ezeken a körökön nemrégiben estem túl, ha kíváncsi vagy a tapasztalataimra, szívesen megosztok még további részleteket privát üzenetben.

2022. dec. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
A kérdésedre érdemben nem tudok válaszolni, de érdekes, amit mondasz, mert az én kisfiam autista és tulajdonképpen a gyermekpszichiáter adta a hivatalos diagnózist. Tehát úgy gondolom, hogy felnőttként is pszichiáter feladatköre ezt megállapítani. Azt, hogy hol van ilyen diagnosztikai hely, nem tudom. De biztos, hogy akarod a hivatalos diagnózist? Szerintem éppen ez fogja megnehezíteni az elhelyezkedésed. Sajnos az emberek többsége nem ismeri az autizmust, inkább tartanak tőle. Nálunk már most gyermekkorban olyan sok a megbélyegzés, annyi mindenből kimaradunk emiatt a diagnózis miatt, hogy borzasztó. Pedig teljesen ép értelmű, okos, ügyes, jó magaviseletű. Csak hát ott van a hivatalos papír.... az a mérvadó .
2022. dec. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

4-es, ha lesz is felnőttként diagnózisa az embernek, az teljesen a saját döntése, hogy kit avat be. Egyáltalán nem kötelező senki orrára kötnie, még munkahelyen sem, nem lesz belőle "megbélyegzés".

Egyébként meg nem is mindenki érzi bélyegnek.

2022. dec. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Úgy örülök hogy segítő válaszokat kaptam, köszönöm!

Minden egyes válaszoló írt olyat amivel segített! 3. Fogok írni privit


Én már 30 éve meg vagyok belyegezve ( 47 vagyok) ez nem oszt nem szoroz, sőt jó is lenne mert nem kellene folyton magyarázkodni hogy mi miért nem megy. Gyerekkoromban ez valóban nagyon más.

2022. dec. 18. 04:17
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nekem is írhatsz privátot, nekem is az Autizmus Alapítványtól lett diagnózisom nem olyan régen. És a 30-as éveimben járok, tehát szintén felnőttként szántam rá magam, mert gyerekkoromban nem merült fel a gyanú.
2022. dec. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!