Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mégis mit tegyek, hogyha...

Mégis mit tegyek, hogyha mentálisan annyira alul vagyok, annyira utálom magam, hogy öngyilkos akarok lenni?

Figyelt kérdés
Szóval ez egy elég komplex dolog. Soha nem volt egyszerű az életem, és néha azt kívánom, bár ne születtem volna meg. Borzasztó gyerekkorom volt, alkoholista apával nőttem fel. Szép lassan darabjaira hullott az életem, meghaltak anyai nagyszüleim amikor 1 éves sem voltam, elvesztettük apám miatt az otthonunkat, el kellett altatni a kutyámat, meghalt anyukám öccse szívrohamban 44 évesen, ugyanebben a hónapban 14 évesen holtan találtam apai nagypapám, miután a 15öt betöltöttem, 1 hétre rá meghalt apai nagymamám is. 1 évre és 3 hónapra rá meghalt a nagynéném is tüdőrákban, pont mint anyukája amikor kicsi voltam. Abban az évben egy influenszer srác a eltaposott, és egy 54 éves pasi a féléves kapcsink alatt megcsalt. Egy másik 33 éves pasi átvert, azt mondta hogy komolyat keres, 2 randin hülye 16 éves fejemmel ágyba mentem vele, szex után közölte, hogy csak alkalmit akart, van párja. Coming outoltam itthon, ami nem volt könnyű. (Ex)legjobb barátomnak coming outoltam először. Ő nagyon kedves és megértő volt. Idén júniusban ő eldobott, majd sulikezdés, új osztály, ő meg az egész osztálynak kiadta hogy meleg vagyok, a hátam mögött. Kiléptem a 2 éves, már fél éve szenvedéses mérgező kapcsolatomból, a pasik is, a suliban és, és itthon is azt éreztetik velem hogy nem vagyok elég. Gyenge vagyok, selejtes, haszontalan. Önbizalmam semennyi, utálom magam, rondának tartom, aki nem érdemel mást, csak ezt a szenvedést. Már hetek óta foglalkoztat az öngyilkosság, próbálkoztam is már, de gyenge voltam. Nem tudtam megtenni. Pedig mindenkinek jobb lenne, senkinek sem hiányoznék. Próbáltam vágdosni magam, bele akartam állítani egy üvegdarabot a kezembe, meg akartam magam fojtani. Pszichológushoz is járok már, saját döntésből, de úgy érzem, hogy ez nem elég, és nem tudom, mit tegyek. 18 éves vagyok egyébként.

2022. dec. 17. 19:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
54%
Keress másik orvost.
2022. dec. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
56%

Háromszor annyi idős vagyok mint Te.

Sok rossz volt az életemben,hidd el,kétszer én is akartam.De nem járt sikerrel.

Aztán az idő elrendezett mindent.

Ugyan nincs párom,még barátom sincs,de ennek ellenére nem éri meg az a vacak világ,hogy ilyet tegyunk magunkkal,ami az eszedben forog.

2022. dec. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%
Ha a pszichológus nem elég, akkor a háziorvosod vagy pszichiáter tud felírni gyógyszert. Ha gyenge voltál, az jó, mert dolgozik az életösztön a sok rossz tapasztalat ellenére. Az teljesen normális, ha ennyi nehézség után nem vigyorogsz, hogy hű de szép az élet. Korban hozzád illő párt kellene keresned.
2022. dec. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
Nem éri meg a rossz múltad miatt eldobni az életed és az ember sajnos sokszor pofára esik mind kapcsolat mind baráti téren, ezzel nem vagy egyedül, menni kell tovább az életben. Egy nap megismersz valakit aki teljes szívéből szeretni fog és elfeledteti veled a kamubarátokat meg az exeket és minden rosszat a múltadból. 18 vagy, sok lehetőséged van, dolgozz, (vagy ha még tanulsz akkor tanulj minél tovább), alapozd meg a jövőd és hidd el majd 10 év múlva mikor visszanézel életed legrosszabb időszakára, örülni fogsz, hogy akkor nem adtad fel.
2022. dec. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
47%
Fektess energiát abba, hogy olyan párkapcsolatot keresel, ahol a másik tényleg szeret, és nem összejössz az első lehetőséggel. Amiket írtál a gyerekkorodról, azok rossz dolgok, de másoknak se rózsás az élete, nem te vagy kivételesen szerencsés. Más meg pl. úgy nő fel, hogy súlyos betegsége van. Meg pszichológus!
2022. dec. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
24%
* szerencsés = szerencsétlen, bocs.
2022. dec. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
45%

[link]

[link]

Tégy egy próbát. Szerintem okosabbat fognak tudni mondani mint itt a nagy többségünk. Sok erőt és kitartást kívánok neked, kedves kérdező!

2022. dec. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
14%

Teljesen érthető, ha ennyi gyermekkori/faitalkori borzalom után úgy érzed, hogy a "szenvedés a normális". Ezek a rossz élmények tettek tönkre és még ott dolgoznak benned, nem hagynak élni. Két dolgot lehet tenni, amennyire én tudom. Hajszolni az új, jó élményeket. Szervezz le minél többet, olyasmit, ami könnyed, szórakoztató, nincs súlya. Sok-sok jó élményt kéne szerezned, hogy kioltsák ezeket a rossz dolgokat. Másrészt pszichológusnál a régi rossz élmények feldolgozására kellene koncentrálni. Vannak kifejezetten traumafeldolgozó technikák, olyan szakember kéne neked, aki ilyesmivel foglalkozik. Pl. amit a Shapiro ír le a Győzd le a múltad! című könyvében. A KÉK vonal szerintem is jó ötlet!

A karácsony a legtöbb depressziósnak nehéz időszak, egy hét és túl vagyunk rajta, utána tán könnyebb lesz.

2022. dec. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
12%

Fogadd el magad és ne foglalkozz mások vélemênyével.


A múlt pedig múlt.


A jelenre koncentrálj!


Ha végképp nem látsz kiutat, menj be egy pszichiátriára és közöld velük, hogy végezni akarsz magaddal.

2022. dec. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
12%
Vegyél magadnak édességet, nézz ki egy jó koncertet és vegyél magadnak egy jegyet rá. Csatlakozz egy kiránduló klubhoz. Nekem nagyon segített, amikor azt mondta a terapeutám, hogy kimutatták, hogy a depressziósok sokkal többet gondolkodnak magukon, mint a többiek. Ez rám is igaz. Megfogadtam a tanácsát, amikor észreveszem magamon, hogy már megint szidod magad, vaze, már megint azon rágódsz, hogy 30 éve mi volt rossz, mit rontottál el, mi fájt. Na, amikor ezt észreveszem, akkor félrerakom a fenébe. Úgyse jutok vele dűlőre, úgy is csak ismétlődik a fejemben... ehelyett elkezdek kifelé figyelni. Mi van odakint, a fejemen kívül? Vannak-e még színek a fákon, utcán, vannak-e madarak, vannak-e szép lányok az utcán? S akkor ezekre figyelek. Nekem segít. De közben persze járok terápiára...
2022. dec. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!