Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hány évesen kezd problémát...

Hány évesen kezd problémát jelenteni az alkoholfogyasztás?

Figyelt kérdés

Milyen gyakorik és milyen súlyos alkoholfogyasztás után és milyen panaszok?


Én 33 vagyok, kb 20-21 éves korom óta iszok nagy átlagban 2-3-4 hetente, azért hogy idegen nőket meg tudjak szólitani szórakozóhelyeken. Sajnos nagyon sokat kell igyak, hogy ne érdekeljen az egyébként nagyon gyakori és gyors elutasítás.


Voltak kihgyások, összesen több év is, amikor párkapcsolatban voltam és nem volt apropója annak, hogy igyak. És igazából ha nem nőzés a téma, akkor nem is érdekel engem az egész. Vagy ha olyan szituáció van, ahol az én nagyon alacsony érzelmi alapjáratom is elég ahhoz hogy nőkkel tudjak kapcsolatot teremteni.


A nagyon sok ital alatt mondjuk 1 liter bort kell érteni vagy hasonló mennyiséget, bár kezdetekkor nyilván elég volt 1-2 sör meg 1 rövid is.


Mostmár viszont még egy sört is megérzek, persze nem is üt be, csak rosszul leszek és másnap érzem hogy nem volt jó. KETTŐ sörtől vagy hasonló mennyiségű valamitől viszont már másnap tényleg szúr a gyomrom / májam / hasnyálmirigyemnél, és 3. napra tudom teljesen kipihenni.


Sajnos igy hogy nem tudok msotmár inni sem, teljesen elesek az utolsó lehetőségektől is, hogy nőkkel kapcsolatot teremthessek? Most mégis mi marad? Menjek oda az utcán? Miért mindig engem kárhoztat az élet oda hogy a legnagyobb erőfeszitést kelljen tennem azért hogy kellhessek nőknek?


2022. dec. 18. 22:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
18%

Szinten 33 vagyok es naponta (ertsd NAPONTA) bedobok 1-2 sort ^_^

Szerintem kezdj el gengszterkedni uh hit me!

2022. dec. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

ja nyug ismerek ilyen egyeneket h masszivan isznak aztan meg is latszik azert rajtuk am


persze a sajat alter hipszter rokker kornyezetukben nem kirivo a dolog de komszolidalt emberek kozott eleg feltuno h le vannak zulllve

2022. dec. 18. 23:23
 3/20 anonim ***** válasza:
14%

Nem probléma akár a napi alkoholfogyasztás sem ha minőségi alkoholt iszol.


Nálunk a családban kötelező minden reggel, minden délben és minden este egy fél decis pohárka házi pálinkát lehúzni. Nem mai gyerek vagyok, kisgyerekkorom óta csinálom, így van ezzel az asszony is és kutya bajunk. Sőt, egészségesek vagyunk, betegség is ritkán ér el. Az is max egy kis takony amit alig érzünk meg.


Szóval amíg az alkohol minőségi addig ajánlom. A vegyesboltban kapható kőműves actimelt viszont nagyon nem ajánlom napi fogyasztásra. Ide sorolva a mindenféle mű szutykokat mint a likőr, vodka, gin, stb...

2022. dec. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
szerinted
2022. dec. 19. 07:01
 5/20 anonim ***** válasza:
23%
Hmmm...én 14 éves korom óta iszom, most 21 vagyok, de ez nagyon rossz út. Amúgy esetleg megpróbálhatod a szilimarint, az jó hatással van a májra, én mindig szedem mielőtt nagyobb ivászatot tervezek, mert valahol csak sejtméreg és félek, hogy megbánom később.
2022. dec. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
31%
Mennyiségfüggő. Én alkesz lettem és ilyen 10 és után jönnek a komoly gondok. 30 után.
2022. dec. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
16%
*10 év
2022. dec. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

Én napi 2 liter bor felett, vagy 6 liter sör felett iszom. Van hogy sokkal többet.

Te kérdező még nem vagy fizikailag alkesz, mert az jön át hogy nem vagy rosszul ha épp nem iszol. Viszont könnyen rá tud menni az ember.

A másik hogy 30 év felett a szervezet is másképp reagál már a piára.

2022. dec. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
45%

Három dolog válaszként a kérdésedre:


1. az alkohol méreg a testednek, semmi szüksége a testednek rá, sőt, csak rombolja, komolyan, tehát azt kérdezed, hogy mekkora mennyiségű rombolás kényelmetlen? Emberfüggő, genetikafüggő, tán tényleg alkohol minőség függő is, meg hogy mit és mennyit eszel előtte.


2. genetika tényleg számít, nem rég mondta nekem valaki, hogy a zsidók nem tudnak inni és feltűnt, hogy tényleg, alkoholista barátaim közül egy sem zsidó és a zsidók közül ritkább az alkoholista, és mondta azt is valaki, hogy ez már genetikailag bizonyított is, hogy van egy olyan gén, amely sokkal hevesebb reakciókat vált ki alkoholfogyasztásra, szóval genetika


3. Örülj neki, hogy a tested ellenállóként reagál a hatalmas mennyiségű alkoholmérgezésre, hátha ez motivál arra, hogy leállj vele és tán megérd az időskort is, az ismerkedéshez nincs szükséged alkoholra. Ha már a mentális egészség kategóriába tetted föl a kérdésed, akkor tegyél fel még egyet arról, hogy miért nincs elég önbizalmad ahhoz, hogy alkohol nélkül ismerkedj és hogyan lehetne több önbizalmad és önbecsülésed, de az erre a kérdésre adott válaszok legalapvetőbbike az, hogy keress fel egy pszichológust, hiszen jobb befektetés anyagilag, testileg és lelkileg is az önbizalmad visszaállítása egy szakember által, mint a tested tönkretétele a lelked nyomora miatt, ugye...

2022. dec. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

igen, tehát önbizalom kellene ahhoz hogy egy buliban az ott lévő általános szintű PÖRGÉS 10%-án működöm és legyen bőr a pofámon amikor ezt szóvá teszik?


hát érdekes.

2022. dec. 27. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!