Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert hiszi itt azt mindenki,...

Miert hiszi itt azt mindenki, hogy a napi alkoholfogyasztas mar alkoholizmusnak szamit?

Figyelt kérdés

A heten ejottunk nyaralni kulfoldre es eszrevettem, hogy az emberek jo 70% -a ebedhez illetve vacsorahoz 1-2 pohar sort legurit (megjegyeznem nok is) es errol eszembejutott az alkoholizmus. Utannakerestem itt gyakorikerdeseken es a valaszadok 90% -a azt irta, hogy aki naponta alkoholt fogyaszt az mar alkoholista. Akkor most hogy is van ez? Valaki ket hetig mondjuk a nyaralas alatt naponta megiszik 4 pohar sort hazaer es mar lese tudja tenni az alkoholt ezek szerint? Mert valaszokbol ezt lehetne lekovetkeztetni de megsincs igy. En otthon is szoktam sorozni, ittis megiszok egy ket poharral de ha valahova mennem kell vagy nem jutok alkoholhoz abszolut nem idegesit. Miert gondoljak azt az emberek hogy kis mennyisegu alkohol is mar fuggoseget okoz? En ugy gondolom, hogy aki nem erzi magat jol jozanul vagy mar azt se tudja hogy miaz a jozansag vagy esetleg titokban iszik ugy, hogy a tobbiek meg ne tudjak az mar alkoholizus. Kivancsi vagyok a velemenyetekre.

Jaj es meg annyit hozzatennek, hogy nem akarom arra buzditani az embereket hogy igyanak mert meglehet aznelkul is nagyon jol lenni csak sokan megijednek a valaszok lattan, hogy alkoholistak es ez miatt fogjak magukat rosszabbul erezni.


2019. júl. 5. 14:17
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Jaj es meg annyit hozzatennek, hogy szerintem mindenki eljen ugy, hogy se magaban se masokban lelkileg illetve testileg ne tegyen kart ha egyszer elunk:) de ez csak az en velemenyem
2019. júl. 5. 14:25
 2/19 anonymousreview60 ***** válasza:

Szinte senki nem hiszi ezt, mert [link] Az alkoholizmus nem a napi alkoholfogyasztásból ered, hanem abból hogy ha "kell".

"Valaki ket hetig mondjuk a nyaralas alatt naponta megiszik 4 pohar sort" Az az alkalmi nagyivó, nem alkoholista.

2019. júl. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
57%
Nem a két hetes nyaralás alatt megivott egy-két pohár alkohol miatt lesz valaki alkoholista, hanem az, aki minden egyes nap iszik. Akkor is, ha kevés mennyiséget, de minden nap! Ez a lényege! De ha nem hiszed el, olvass utána. Sok vita alakult már itt ki emiatt, de nem a mennyiség a fontos, hanem a rendszeresség hosszú hónapok-évek alatt. Aki minden nap alkoholt iszik, az alkoholista. Aki kihagy napokat, heteket, ő nem. Ennyi röviden.
2019. júl. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
19%
Utolsó nagyon hje. Én azt mondom, ameddig az ízéért iszod, addig jó.
2019. júl. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Egyetértek, az a keserű ízt ami a sörben van, máshol nem találom. Szeretem a vörösbort(nem mindegyiket), a fehéret nem bírom meginni. Egy kupuca barackpálinka hidegben jól esik, de a rumot, cseresznyét, császárkörtét és társaikat utálom. Naponta iszom, de ha program van, nincs hiányérzetem. Valahol itt kéne keresgélni, nem???
2019. júl. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mostis egy tokeletes pelda ra, hogy mindenki ‘mast mond’. Az elso hozzaszolo szerint alkoholista az nemaz aki naponta iszik hanem aki ugy erzi hogyha egy nap nem iszik akkor kesztetest fog erezni ra hogy muszaj innia. Masodik hozzaszolas pedig aki mindennap iszik az igyis ugyis alkoholista ha erez kesztetest ha nem. En az elso hozzaszolassal ertek eggyet egyebkent de kivancsi vagyok masok velemenyere is
2019. júl. 5. 14:44
 7/19 A kérdező kommentje:
Illetve termeszetesen utanaolvasok de ezek a tesztek amik neten talalhatonak teljesen hulyesegek. Itt gyakorikerdeseken pedig tenyleg az van hogy 90% a az embereknek ugy tartja hogy a napi ivas (sovargas nelkul is) lehet az barmilyen alkohol es most nem a palinkara gondolok amiben mar van 5% alkohol is napi torteno fogyasztasa alkoholizmusnak minosul.
2019. júl. 5. 14:47
 8/19 A kérdező kommentje:

Elolvastam a webbetegen levo cikket amit az elso hozzaszolo kuldott es van benne egy jo kerdes: Érezte már magát rossznak vagy bűnösnek az ivási szokásai miatt?

Ma peldaul igen ha beirtam gyakorikerdesekre, hogy ki szamit alkoholistanak rendesen azt ereztem hogy a napi egy sor is mar karos. Ezert is jott a kerdes.

2019. júl. 5. 14:52
 9/19 anonim ***** válasza:
19%

A sör a harmadik legegészségesebb ital. Első a víz, második a blodymary(alkohol+paradicsom). Ennyi.

Én ebéd után almaecetes vizet iszom, de mivel nagyon szar, jutalom egy diannás cukor. Abban is van alkohol, akko én alkesz vagyok? A webbeteg meg felejtős. Ott az is alkesz, aki még nem is látott poharat.

2019. júl. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Utolso: ez tetszik, azis alkoholista aki meg nem is latott poharat:D egyebkent a sovargas is elegge ketertelmu szerintem, en peldaul most vagyat erzek ra 30 valahany fokban egy jeghideg sor irant de nemis az alkoholtartalma miatt hanem a ize miatt. Szoval elegge osszelehet ebben keveredni. Jo lenne meghallhatni egy olyannak a velemenyet is aki mar beleesett es sikerult tultenni magat, elkezdett erdekelni ez a tema.
2019. júl. 5. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!