Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A karácsonyi depresszió oka?...

A karácsonyi depresszió oka? Milyen rossz élményed van, ami karácsony előtt történt a múltadban?

Figyelt kérdés
Sok depressziósnak nehéz a karácsony előtti időszak. Laikus elméletem szerint nem a karácsonnyal van bajunk ilyenkor, hanem az ahhoz kötődő, korábbi rossz élmények dolgoznak ilyenkor bennünk. Nekem is van kettő, ha így visszagondolok rá. Hát neked?
2022. dec. 21. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Nekem is vannak. Kb. 10 napja érzem, hogy kezd összefeszülni a gyomrom, és bárcsak túllennénk ezen az egészen. Kínomban már összevissza zabálok.
2022. dec. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Nekem nem volt rossz élményem a karácsonyról. Inkább azt érzem, hogy mindenki boldog csak én nem. Pedig nem feltétlenül boldogok attól, mert meglátogatják a rokonaikat, esznek, isznak, ajándékoznak. De akkor is úgy érzem, hogy rajtam kívül mindenki boldog karácsonykor.
2022. dec. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
7%
Kigyulladt a nagyi háza 😂 De már túl vagyunk rajta, hála a jóistennek nem jött ki belőle, amíg porig nem égett, igaz utána sem, így legalább nem élősködik a nyakunkon.
2022. dec. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%
Imádom a karácsonyt de idén grincs lettem. Van az embernek pár nap szabadsága és pihenés helyett körbe "kell" látogatni a rokonságot mert , hogy karácsony + család bla bla legyünk álszentek karácsonykor kell szeretni csak a másikat és meglátogatni. Konkrétan az össze-vissza utazgatás elveszi nekem a karácsony hangulatát. Mindenki elvált mindenkitől, az ország különböző pontjaiba költöztek, hat különböző városba kellene mennünk, ebben van déli határmenti város és északi határmenti város is és már agyf.szt kapok az utazgatástól.
2022. dec. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%
#2 Ugyanez, annyi különbséggel, hogy én nekem vannak rossz élményeim. És a mostani sem lesz különb, mert már ma megy a veszekedés.
2022. dec. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
JA, nálunk nem volt kifejezett veszekedés, de anyám gyűlölte a szüleit, akikkel együtt éltünk, csak úgy nekem szidta őket halkan rendszeresen, sose ültünk egy asztalnál, csak a születésnapomon, meg karácsonykor. Itt ezt akkor ki kellett bírni, aztán gyorsan szétszéledtünk. Nem is olyan vészes így leírva, mégis azért elég nyomasztó volt. Illetve karácsony előtt találta ki egyszer a paranioás anyám, hogy elköltözünk otthonról. (Apámat nem ismerem.) Mindezt kétségbeesetten közölte a szüleivel, én meg kis gyerekként nem igazán értettem, hogy mi van. De aztán maradtunk, szerencsére, nem kellett padon aludni, ahogy mondta. Tartsatok ki, mindjárt túl leszünk rajta, én utána meg szoktam könnyebbülni!
2022. dec. 23. 19:02
 7/8 anonim ***** válasza:
16%
Veszekedések voltak rendszeresen éveken keresztül Karácsonykor. De nem csak akkor, nálunk sokáig napi szinten állt a bál valami miatt! A 20-as éveim elején voltak ezek a legrosszabbak, amikor az idióta nővérem még együtt volt az akkori férjével, aki egy oltári nagy bunkó volt! Legtöbbször miattuk voltak a balhék! A másik tesómmal jóban voltam, amikor meguntuk, fogtuk magunkat, aztán otthagytuk az egész bagázst, hadd veszekedjenek :)
2022. dec. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
16%
Legalább nálatok összeültetek. A családból mi vagyunk csak szinte ilyenek, hogy sehova se megyünk, mert mindenki utál mindenkit. Egyik nagyanyámék (nem verszerinti) unokatesóéknál vacsoráznak ma, másikhoz jönnek keresztanyámék. Jövőre jó pár hónappal előtte lefoglalok majd egy faházat valamelyik kis völgyben Ausztriában vagy itthon és ott töltöm az ünnepeket, egyedül, nyugalomban. Minden évben reménykedem, hogy végre szeretetben és boldogságban teljen a karácsony és a szilveszter, de mindig elcseszik, már évek óta.
2022. dec. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!