Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lehet ez, hogy így...

Miért lehet ez, hogy így érzem magam?

Figyelt kérdés

Már gyerekkoromban is ez volt, hogy nehezebben tudtam örülni, őszintén lelkesedni dolgokért. Gyakran rám tör egy érzés, hogy az életben semminek nincs is értelme és feleslegesnek érzem amit csinálok.

Nagyon alacsony a motivációm, akaraterőm, mindent félbe hagyok vagy halogatok. Nem találok semmit hosszútávon érdekesnek. Néha jobban érzem magam de az nagyon rövid idő.

Mindennap eszembe jut az öngyilkosság, sokat gondolkodtam rajta, hogyan tenném de egyenlőre nem teszem meg, nem akarom ennek kitenni a családtagjaimat.

Viszont nagyon kínzó érzés, hogy az élet elmegy mellettem miközben én nem tudok élvezni semmit. Bűntudat kínoz ha eszembe jut mennyi ember van rosszabb helyzetben, mint én mégsem adja fel. Mások szerint lusta vagyok és csak sajnáltatom magam. Lehet igazuk van de akkor se tudom, hogy jöjjek ki ebből.



2022. dec. 27. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Ez ilyen kémiai zavar az agyban a neurotranszmitterekkel, azon belül a szerotoninnal, de erre ma már vannak korszerű gyógyszerek, jól kezelhető a dolog. Pszichiáterhez beutaló nélkül mehetsz, csak időpont kell.
2022. dec. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lehet igazad van de egyenlőre nem tudom, hogy szedjem össze magam, hogy elmondjam valakinek, félek az elítéléstől.

Abba nem merem magam beleélni, hogy csak beveszek egy gyógyszert és jobban leszek, túl szép, hogy igaz legyen 😅

2022. dec. 27. 17:45
 3/5 anonim ***** válasza:
14%

Isten segít!

Az Istenben való hitnek, Isten szeretetének és követésének van értelme.

Foglalkozz vele! Olvasd a Bibliát! Elmélkedj Istenen! Keresd Őt!

Higgy!


Tömören itt van, amit tudnod kell:

Isten nagyon szeret bennünket!

Annyira, hogy az Ő egyetlen fiát, Jézus Krisztust adta értünk, hogy nekünk örök életünk legyen.

Jézus eljövén, tanította az embereket, meggyógyította őket bajaikból, gonosz szellemeket űzött, hirdette nekik az Isten igazságát.

Majd semmi gonoszat nem tévén elfogták, megkínozták, kigúnyolták őt. Majd keresztre feszítették, ezzel megölvén őt. De ő harmadnapra feltámadt! És nem tudta a halál őt fogva tartani. Legyőzte a gonosz minden erejét. És felment az Isten jobbjára. És örökké él! És ő a mindenség Ura.

És aki hisz Jézusban, annak is örök élete van.


És javaslom, hogy olvasd el az ehhez a kérdéshez írt #11-es válaszomat*. Az neked is segítség lehet:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


*Arra az esetre, ha törölnének korábbi válaszokat, és változna a számozás, az a válasz, amely így kezdődik:

"Higgy Istenben!


Ő az életnek értelmet ad!


Ő szeret téged és mindig is fontos voltál neki!..."

2022. dec. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vallásos.
2022. dec. 27. 18:40
 5/5 anonim ***** válasza:
41%

#3-as vagyok.

Értem. De azért kérlek gondold meg, amiket írtam.

2022. dec. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!