Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen vény nélküli hangulatja...

Milyen vény nélküli hangulatjavítók vannak?

Figyelt kérdés

Nem altatót vagy nyugtatót keresek.

Hanem bármit, amivel le tudom sz*rni, hogy olyannal kell foglalkoznom, aminél a pokol tüze is 20x jobb lenne, és lezsibbaszt annyira hogy robot módjara tudjam azt csinálni amit a világ megkövetel tőlem, anélkül, hogy ez engem zavarna.


Köszi!


2022. dec. 28. 13:43
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%
A beteg rokon ápolását nem lehet megváltoztatni, mert az erkölcsi kötelesség. De az az érzésem, hogy nálad nem ilyen súlyú dologról van szó, csak nem mersz valahonnan kilépni, változtatni, abszolút önsorsrontó módon, mert félsz, hogy valakit magadra haragítasz. Ismertesd meg velünk az élethelyzetedet.
2022. dec. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Pl nem úgy működik a világ...?

Sztem hagyjuk, ha nem tudsz elképzelni, olyan helyzetet, ahol semmi ráhantásod nincs semmire, akkor ezt nem nagyon fogod megérteni, pluszban meg nekem is bűntudatot okozol, hogy márpedig de, nekem kéne változtatni, és megtenni a lehetetlent.

Hát bocsi, de nem vállalkozok rá, azzal csak meg nagyobb pokolba kerülnék, ami msot nem hianyzik.

2022. dec. 28. 15:25
 13/30 anonim ***** válasza:
17%

Semmi gond. Akárhogy érezhetsz. Jogodban áll. Még nem tartasz ott, hogy bizony de, csakis te vagy aki változtatni tud.

A világot mi alkotjuk, van ráhatásunk. Volt is, van is, lesz is.

De te addig nem fogod ezt látni, míg nincs motivációd. Nincs ezzel gond.

2022. dec. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Ok. És mégis honnan legyen motivációm? 😅

Azt is én magam szüljem meg a semmiből?

2022. dec. 28. 15:42
 15/30 anonim ***** válasza:
21%
Valóban a betegségen és halálon kívül nem tudok elképzelni olyan világot, amit ne én alakíthatnék magamnak, és ha benned ez bűntudatot kelt, akkor valójában te is tudod, hogy ez így van. A motivációt egy pszichológus (ha nem szimpatizálsz a gondolattal, akkor coach) segít megtalálni, illetve ha államihoz nem férsz hozzá, magánra meg nincs pénzed, akkor belülről, mert önmagadért vagy felelős: hobbikkal, vagyis élvezetes szabadidős tevékenységekkel, a barátok gondos megválogatásával, úgy, hogy adsz is nekik, kölcsönös viszonyban, a neked ártó emberektől való megszabadulással, lelkiismeret-furdalás nélkül, mert önmagadért vagy felelős, nem az ő szükségleteik fenntartásáért. A felnőttség annyit jelent, hogy képes vagy önmagad érdekében tenni, akármilyen sanyarú is volt a múltad. (Persze, tényekkel többre mennénk, mint a találgatásaimmal.)
2022. dec. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%

Motiváció a szenvedés. Hogy nem jó, amiben vagy. Hogy változtatni akarsz, de nincs eszközöd. Ehhez van segítség.

A coaching jelenbéli elakadásokkal foglalkozó 5-10-15 alkalmas terápia.

Ha mélyebbről indulnak a problémák, múltból, gyerekkorból, kötődési mintákból, traumákból, önbizalom, önértékelés hianyból, azon nem fog segíteni a coach. Hiába divatosabb, mint a pszichológus.

2022. dec. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
34%
De önbizalmat, kezdőlökést tud adni a coach is, ahhoz, hogy el tudjon indulni.
2022. dec. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Ezek mind olyanok, amihez idő kell. Nekem meg pont az nincs. És azt nem tudok magamnak teremteni.
2022. dec. 28. 16:04
 19/30 anonim ***** válasza:
0%
15-ös, egyetértek veled sok dologban, viszont én úgy látom a sok tapasztalatból, hogy sem pszichológushoz, sem coach-hoz, sem egyéb segítőhöz nem lehet küldeni senkit, amíg a személyiség nem tart ott, hogy észlelje a valóságot.
2022. dec. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%
Na pont erre gondoltam, hogy amikor majd valóságos lesz, akkor a pénz és az időt is megteremted. Te egyelőre csak szenvelegsz, nem szenvedsz. De nincs ezzel gond.
2022. dec. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!