Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen vény nélküli hangulatja...

Milyen vény nélküli hangulatjavítók vannak?

Figyelt kérdés

Nem altatót vagy nyugtatót keresek.

Hanem bármit, amivel le tudom sz*rni, hogy olyannal kell foglalkoznom, aminél a pokol tüze is 20x jobb lenne, és lezsibbaszt annyira hogy robot módjara tudjam azt csinálni amit a világ megkövetel tőlem, anélkül, hogy ez engem zavarna.


Köszi!


2022. dec. 28. 13:43
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem, csak próbálom lökdösni afelé, hogy szoktassa magát a gondolathoz.

Idő: heti 1 óra, plusz az odajutás (online-nál még az se). Annyit azért tán csak össze tudsz kalapálni. Gondolom, nem dolgozol napi 12 órát.

2022. dec. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
11%
Egyszerűbb ha kratomot eszel, vagy szerzel speed-et :)
2022. dec. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
15%

Én a személyes tapasztalataimra hivatkozva, azért nem gondolom, hogy önbizalmat adhat egy coach is, mert sok embernél az önbizalomrombolás már gyerekkorban a szülőktől elkezdődik sajnos. Mikor a testvéréhez, más gyerek fejlődéséhez, tudásához, bizonyítványához hasonlítja a saját gyerekét, máris kezdődik a romboló munka az "én csak jót akarok, nem akarom, hogy utcaseprő legyél"-be becsomagolva. Es az ilyen gyerekek mindig másokhoz kezdik el felnőve hasonlítani magukat. És 30-40 évesen írják ide a kérdeseiket, nem fogják tudni mi a baj. Tehát 40 év romboló munkáját egy 10 alaklmas terápia nagyon ritkán hozza helyre. Mert túl sok dolog van, amit rövid idő alatt nem lehet szétszálazni.

Persze, ha létezik ilyen, az nagyon nagy szerencse, és remélem hosszútávú is marad.

2022. dec. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
26%
De egy coach is meg tudja győzni, hogy az alacsony önértékelése nem megalapozott, a múltban való elmélyedés nélkül is előre tudja vinni, perspektívát tud neki mutatni, energizálni, már csak a személyes törődésen keresztül is.
2022. dec. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

#20

Látom te is nagyon jól meg tudod ítélni ki szenved s ki nem, onnan a nagy magasból. És nyilván, aki nem úgy gondolkodik mint te, és nem ugyanazt élte át mint te, az azért van mert még nem tart ott, es azon a szinten ahol te. Gratulalok hogy sikerült megelőznöd még az evolúciót is, csak ha már ennyire a csúcson vagy, ne feledkezz meg arról, hogy fentről nem mindent hall meg lát az ember, ami esetleg fontos lehet. Pl hogy amíg azt hiszed b valaki szenveleg, csendben megdöglik.

Nem magam miatt mondom, hanem az utánam következők miatt.


A 2es válaszolónak köszönöm!

2022. dec. 28. 16:26
 26/30 anonim ***** válasza:
17%

Én nem így gondolom. Nálam a személyes törődés nem a győzködés valami ellenkezőjéről. Nekem az a jó a segítő, aki nem érvénytelenít azzal, hogy nem megalapozott, amit érzek. Hagyja, hogy beszéljek, érezzek. Van olyan pszichoanalítikus, aki 20 mondatot nem mond 1 éves terápia alatt.

De elfogadom, ha te így gondolod, jogod van hozzá.

2022. dec. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
De mért nem árulod el az élethelyzetedet, legalább valakivel tudnál beszélni róla, aki nem saját magad vagy! Egy külső látásmód is segít, mert magadban el sem tudod képzelni, hogy min lehetne változtatni. A kémiai anyagot életed végéig szedheted, de a problémát nem oldja meg, csak jó esetben elfedi, a gyakorlatban pedig inkább nem. És marad a szenvedésben ragadás.
2022. dec. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Röviden nem tudom hogy mit akarok az élettől. Van munkám, amire minden energiám elmegy, ha az időmből nem is minden. Jó munka de mégis utálom, mint mindent ami rendszeres és kötelező, és kényszer.

Válthatnék mhelyet, de minek, hiszen nem tudom mit akarok, akkor mire váltsak és minek adjak fel egy viszonylag szerencsésebb helyet...?

Erre az általanos válasz, hogy vagy ne utáld vagy változtasd meg.

A ne utáld-al nem tudok mit kezdeni "nyugodj meg és akkor majd megnyugszol"-típusú nesze semmi fogd meg jól tanács. Amit utálok, azt utálom, ez van, és kész. Attól, hogy utálom még próbálnám csinálni a dolgom (hiszen van más választásom? Jaaaa, igeeeeen vaaaan, menjek segélyért vagy dögöljek éhen, kvanagy választás!), viszont hogy tudjam csinálni, ahhoz kéne valami, ami olyan állapotba hoz, hogy mindezek ellenére ezt tudjam csinálni, és napi szinten el tudjam jatszani ezt a szinházat, ami egy RÖHEJ! (Hiszen ez az elvárás, nem?)

A váltásnak semmi értelme nincs, hiszen nincs olyan ami célom lenne vagy hogy én azt akarnám csinálni. Magyarul a régi helyett egy új "tökmindegy-mi-csak-legyen-valami-hogy-éljünk-túl" helyzetbe kerülnék. Ugyanaz minden, csak a kivitelezés meg a csomagolás más. Teljesen felesleges. Ezzel marad a lehetőség, hogy torkozzuk le a sz*rt, és ha már nem bírjuk, akkor hozzuk magunkat mesterségesen olyan állapotba, ahogy majd tudjuk.

2022. dec. 28. 16:58
 29/30 A kérdező kommentje:

#27 Elégedett vagy?

Vajon most többet tudsz mondani?

2022. dec. 28. 16:59
 30/30 anonim ***** válasza:
14%

Ez tipikusan a coach-os eset (aki én nem vagyok), és ha jó a munkád, abban benne foglaltatik, hogy fizet is, tehát van is rá pénzed. Egy coach segítene kideríteni, hogy ha ezt nem szereted (jogod van nem szeretni, senki nem veri az asztalt, hogy márpedig szeresd meg), akkor mi az, amihez viszont kedved lenne. Sőt, ahhoz is jogod van, hogy ezt ne elsőre találd meg, hanem kísérletezz, próbálkozz. A tudósoknak se elsőre jön be a feltevésük. Engem érdekelne, hogy mit nem szeretsz benne, és akkor valami olyat kell keresni, amiben az nincs. Mondjuk, ha utálod a kötött munkaidőt, akkor kötetlen munkaidejű legyen. Mi az, ami mégis pozitívum benne, mert akkor arra legalább lehet az új megtalálásáig alapozni valami értelmet, valami világos csíkot a sötétségben. Például utálom, de legalább jól keresek. Vagy van egy kedves kollégád. Vagy jó az étkezde. Valami, aminek mégis lehet azon belül örülni. Férfi vagy vagy nő és mi a végzettséged? Hogy kerültél erre a munkahelyre, hanyadik munkahelyed ez?

És az élet közel sem csak a munkából áll, az csak a létfenntartást teremti meg, és a napi 8 óra miatt célszerű élvezni, de nem az az életünk. Hanem lehet hobbink, pl sport, kirándulás, kertészkedés, filmek, főzés, barkácsolás, ahhoz lehet társaságunk, akik inspirálnak. Ilyeneket lehet keresni klubokban, művelődési házakban, facebookon. És nagyon nem utolsó sorban kell egy társ, mert az ember társas lény, és azt keresni kell, akár az említett helyeken vagy társkeresőn át. Tök másképp látja az az ember ugyanazt a világot, aki az életét meg tudja osztani valakivel, van kihez szólnia, aki őt szereti. 3 szférában nem biztos, hogy bejön az élvezet. De kettőben, de nagyon minimálisként egyben be kell, hogy jöjjön. Hogy legyen miért élni.

2022. dec. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!