Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Téves pszichiátriai diagnózis...

Téves pszichiátriai diagnózis gyanúja esetén lehet-e, illetve megéri-e fellebbezni a diagnózis ellen?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra, megtörtént esetekre vagyok kíváncsi elsősorban.

2023. jan. 1. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Persze, mindent lehet.
2023. jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7%

A pszichiáterek összetartanak és amit az egyik meglát,azt meglátja a másik is és nem kell,hogy igaz legyen amit mond.Ha a pszichiáterek kezébe kerültél,akkor nehéz lesz kiszabadulnod.De van kiút:a zárójelentést meg kell szerezni.


Amikor én annak idején a Heim Pál zárt osztályára bekerültem,akkor ott megmondták az ápolók,hogy ne próbáljak meg panaszkodni az orvosomnak rájuk,mert minden esetben az ő oldalukon fog állni.És történt ott ez-az ami miatt lehetett volna panszkodni.Azt nem tudom,hogy van-e értelme a TASZ segítségével bárkinek is a bíróság elé vinni az ügyét,de az a sejtésem,hogy csak akkor van,ha szerencsés vagy,mert a TASZ csak ritkán jár sikerrel.

2023. jan. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mi a diagnózis. Nem mindegy,hogy depresszió vagy esetleg egy skizófréniáról beszélünk. Legtöbbször az is elég,ha mondod az orvosnak,hogy te ezzel nem értesz egyet és kész,de ez tényleg diagnózis függő
2023. jan. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hármaska: Skizofréniáról van szó.
2023. jan. 2. 09:13
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Huh hát azt már necces levenni. A legtöbb skizofrén nem hiszi el,hogy tényleg beteg így esélyes,hogy nem érsz el a fellebbezésel semmit. Inkább menj másik orvoshoz másodvéleményért jobban jársz,ha úgy van úgyis leveszi a rossz diagnózist.
2023. jan. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

Ha skizofréniáról van szó, azt nem tudod "lemosni" magadról csak úgy.

Ha kórházba kerültél emiatt, esetleg zárton voltál, akkor főleg nem. Hidd el, skizofréniát tévesen elég nehéz diagnosztizálni. Nem csak a halucinációkról lehet eldönteni, hogy valaki skizo vagy sem.

Ha skizoaffektív lennél, akkor az még lehet csak sima bipoláris, de a skizofrénia önmagában elég egzakt dolog.


Persze menj el nyugodtan másik pszichiáterhez, kérd ki annak is a véleményét.

Illetve amit mondtak: a pszichotikus betegeknek nem igen szokott lenni betegségbelátása. Aki téveszmés/paranoiás annak főleg nem.

Eleinte nekem sem volt, aztán eltelt 5 nap a kórházban, és lett a gyógyszerek hatására.

2023. jan. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!