Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elkezdődött egy újabb év!...

Elkezdődött egy újabb év! Akarom én ezt?

Figyelt kérdés
Minden megváltozott és már évek óta így megy. Hiányzik az életem és az, akit szeretek. Hirtelen beugrott hogy meg kéne ölnöm magam, mert ezt így már nem fogom bírni! Nem érdekel senki és semmi! Egy percet sem akarok így élni! Folyamatosan szemezek a gyógyszeres dobozzal vagy valamilyen méreggel.

2023. jan. 2. 02:49
A kérdező szavazást indított:
Az élet szép!
Az élet egy rakás fos!
39 szavazat
1 2
 1/15 anonim válasza:
15%
Aki öngyilkosságról beszél az csak figyelemre vágyik.
2023. jan. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nem érdekel senki és semmi, csak egy-két dolog és pár ember.

Kaptam én elég figyelmet, jó és rossz értelemben, nem erre vágyom.

Tudod, amikor kiír valaki egy ilyen kérdést, addigra elég sok szar történik vele. Van az a pont, amikor annyira elege van a sok szarból, annyi kudarc érte, hogy már nem érdekli senki és semmi. Persze könnyű ilyen közhelyeket dobálni, hogy nem elég erős, szedje össze magát, figyelemre vágyik stb. Bocs, de engem ez nem hat meg. Nem vagyok nagyravágyó, én csak egy normális életet szerettem volna, de még az se jön össze. Az egész életem egy küzdelem. Most megint léptünk egy évet, csak kérdés hogy minek? Azt tudom, hogy nem tudom így folytatni, valami pozitívnak is történnie kéne. Fölöslegesen nem akarok itt kínlódni, semmi értelme. Nézz körül a világba, az is mennyire elcseszett. Átlátom hogy mi a fontos az embereknek: nekem nem! Ha mindenhol csak a szar van, az kinek jó? Nekem biztos hogy nem! Szar alatt azt értem hogy elkrvult a világ. Legalább abban kiegyezhetnénk, ha helyrepofozná valaki.

2023. jan. 2. 23:18
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
És nekünk ehhez mi közünk van?
2023. jan. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%
Oké, akkor vegyük át. Ne merészeljük vigasztalni őt, mert úgyis "minden szar" Továbbá: " Az egész életem egy küzdelem." -Hát figyelj, a mi életünk csupa vattacukor, méghozzá rózsaszín. Aztán "mindenhol csak a szar van" - Hát igen, szereted magad változatosan kifejezni. Legalább hígítsd már fel azt a sok szart az életedben fossá. Akkor nem kell megölnöd magad, elég ha ellazulsz, és hagyod hogy szépen lemerülj a fosban. Ha van még kérdésed, keress bizalommal!
2023. jan. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 020310192051759397 ***** válasza:
83%

Velem is úgyan ez van. Nagyon nem tudok tanácsot adni. Igazából csak valahogy megpróbálom túlélni a napokat. Néha nehezebb néha könnyebb.

próbálj meg pszichiáter és pszichológus segítségét kérni. Ha ezt nem szeretnéd akkor vannak lelki segély szolgálatos telefonszámok és ha rosszabb napod van beszélj velük vagy ha van akkor egy barátoddal dumáld meg a problémáidat.


Én ennyit tudok kb. segíteni.



(Remélem lepontozzátok a hozzá szólásom)



A "rossz májú" hozzászolók kerüljenek engem.

2023. jan. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Hihetetlen mennyi rosszindulatú ember van ezen az oldalon. Ha segíteni nem tudtok a kérdezőnek, akkor legalább ne rúgjatok bele.

A depresszió egy betegség, ami gyógyszeres, illetve pszichoterápiás kezelést igényel, ezért mihamarabb keress fel egy pszichiátert,ha anyagilag megteheted,akkor a magánellátást javaslom. Gondolom van olyan tényező az életedben, ami még inkább rásegít arra, hogy ebben a beszűkült, depressziós állapotban maradj. Elsősorban valahogyan ezeket a problémákat kellene kiiktatni, vagy részleges megoldást találni rá.

2023. jan. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Nincs itt semmi rosszindulat! Küldtem neki egy linket, ahol beszélhet ingyen egy pszichológussal! Mit csináljak még? Csókolózzak vele? Nekem azt vágta a családom a szemembe hogy öljem meg magam!! Mégis itt vagyok! Minden lelki poklot át éltem én már!

[link]

2023. jan. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
A genny (gecc) bátyám évekig azért küzdött hogy rávegyen az öngyilkosságra. Egy idő múlva rájöttem mit kell mondanom neki. Ha azt akarod hogy halott legyek, te magad ölj meg!!
2023. jan. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#3 Neked semmi, de nem is rád vagyok kíváncsi, ezzel az empátia mentes hozzáállásoddal.
2023. jan. 8. 00:14
 10/15 A kérdező kommentje:
#4 Nem. Nem így van. Ez egy folyamat amíg eljut erre a végkövetkeztetésre az ember. Sok kudarc, lemondás, szenvedés van emögött. Az egész élete egy csatatér. Ha nyugalom van körülötte, akkor sem nyugszik meg. Kívánom hogy ne éld át, nem tudhatod hogy mivel küzd a másik ember. A környezetem egy része tud róla és nagyon aggódnak az állapotom miatt. Sajnálom őket, ők egy erős visszatartó erő, amúgy nagyon sokat gondolkozok rajta. Napról napra rosszabb a hangulatom. Bizonyos értelemben az okát is tudom és nem minden rajtam múlik. A kilátástalanság meg egyre csak nő.
2023. jan. 8. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!