Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elkezdődött egy újabb év!...

Elkezdődött egy újabb év! Akarom én ezt?

Figyelt kérdés
Minden megváltozott és már évek óta így megy. Hiányzik az életem és az, akit szeretek. Hirtelen beugrott hogy meg kéne ölnöm magam, mert ezt így már nem fogom bírni! Nem érdekel senki és semmi! Egy percet sem akarok így élni! Folyamatosan szemezek a gyógyszeres dobozzal vagy valamilyen méreggel.

2023. jan. 2. 02:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm, egy értelmes, empatikus válasz. Sok sikert kívánok! Sajnos tudjuk, hogy az élet nem habos torta.
2023. jan. 8. 00:21
 12/15 A kérdező kommentje:

#6 Depresszióra hajlamos vagyok.


"Gondolom van olyan tényező az életedben, ami még inkább rásegít arra, hogy ebben a beszűkült, depressziós állapotban maradj. Elsősorban valahogyan ezeket a problémákat kellene kiiktatni, vagy részleges megoldást találni rá."


Van, nem is kevés! Ezekre kéne megoldást találni. Nem kiiktatni szeretném, csak megoldani, de úgy érzem, hogy nem minden tőlem függ. Olyan mintha büntetne egy pár élethelyzet. Sajnos mások életének alakulása is rásegít az én problémámra. Valamit csak nekem kéne megoldanom, de arra meg nem találom a választ.


Köszönöm a hozzászólásodat!

2023. jan. 8. 00:30
 13/15 A kérdező kommentje:
#7 Neked is köszönöm! Ajánlották a telefonos segítséget. Az online pszichológusban még nincs tapasztalatom. Hús-vér segítőknél is jártam, ismerem a menetet, nagyon korán kezdtem. Az én helyzetem elég súlyos, pedig eddig sem volt egy könnyű menet. Megoldás még mindig nincs, csak a fájdalom. Ezekkel küzdök egész életemben. Az apró dolgokért hálás vagyok.
2023. jan. 8. 00:35
 14/15 anonim válasza:
83%

Hát én sem mertem volna rá fogadni, hogy sikerül átvészelnem az előző évet, de valahogy mégis itt vagyok. Az éjféli Himnuszt hallgatva nem is nagyon akartam elhinni. A kilátások meg pont ugyanolyan jók, mint eddig, és kevés esélyt látok rá, hogy kihúzom a következő évig, de most már mindegy. Addig próbálom ezt az erőltetett menetet, amíg lelkileg bírom, közben meg azért reménykedek, hogy hátha jobbra fordulnak a dolgok...

Sajnos át tudom érezni a helyzeted, és rohadtul nem kellemes, az biztos. Tanácsnak esetleg azt tudnám mondani, hogy próbálj minél jobban a pozitív dolgokba kapaszkodni, legyen szó akár egészen kicsi vagy jelentéktelennek tűnő dolgokról, amik örömet okoznak és valamennyire visszarántanak a mélységből. És bármennyire eltörpülnek ezek a dolgok a szenvedés és a negatív élmények mellett, ezek azok, amik segítenek túlélni nehéz helyzetben, mert legalább minimális támaszt nyújtanak.

Remélem, hogy jobbra fordul a helyzeted, ahogy én is megpróbálom jobb irányba vinni az életemet, bár nem látok rá sok esélyt, hogy sikerülni fog. Innen is küldöm a kitartást és ne add fel. ☺

2023. jan. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

"Hát én sem mertem volna rá fogadni, hogy sikerül átvészelnem az előző évet, de valahogy mégis itt vagyok. Az éjféli Himnuszt hallgatva nem is nagyon akartam elhinni. A kilátások meg pont ugyanolyan jók, mint eddig, és kevés esélyt látok rá, hogy kihúzom a következő évig, de most már mindegy. Addig próbálom ezt az erőltetett menetet, amíg lelkileg bírom, közben meg azért reménykedek, hogy hátha jobbra fordulnak a dolgok..."


Ezzel én is pont így vagyok! :_(


Nem hogy nem kellemes, de iszonyú cefetül vagyok.

A gond az, hogy erőm sincs, mert ahogyan írod, egy csomó minden visszahúz.


Köszönöm a jókívánságokat, neked is hasonló jókat kívánok!

2023. jan. 18. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!