Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkohol vs speed?

Alkohol vs speed?

Figyelt kérdés

régebben vagy 10 évig speedeztem folyamatosan aztán ilyen olyan nyomásra abbahagytam de nyílván ez magával von mást,tehát elkezdtem inni keményen(ittam előtte is de az sp-t jobban preferáltam)szóval a függőség csak továbbszállt az alkoholra keményen,szerintem ez sokkal jobban odaba*z,ti mit gondoltok erről?

(nyílván tudom jó lenne mindentől mentesen élni de az elmúlt x évben sajnks nem sikerült viszont ugy erzem az alkohol jobban szetcsesz es nem is erzem ugy magam tole.

Szerintetek is rosszabb?vagy nem?a ketto közül



#speed drog alkohol
2023. jan. 2. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem fizikálisan rosszabb az alkohol a testednek, mint a speed. Mentálisan meg a speed a rosszabb, szétcseszi a hormonokat meg az agy kémiáját.
2023. jan. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mondjuk mikor 4 napokat nem aludtam se tett tul jot fizikalisan.De valahogy a piat sokkal undoritobbnak erzem!koszi valaszod!
2023. jan. 2. 17:44
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolog minden tudatmódosító szernél sokat számít - mégpedig a mérték.


Kezdjük azzal hogy a ma kapható speedek jórészt nem amfetamin hatóanyagot tartalmaznak, hanem valami stimuláns dizájner drogot. Ezek hatása-mellékhatása önmagában is elég lutri, nem is beszélve a különböző mellékanyagokról amivel felütik.


Aztán az is kérdés milyen rendszerességgel és mennyit nyom az ember. Ha nem alszol hetekig, a szíved meg közben 120-el ver az nem épp a hosszú élet titka.. De ha csak hétvégente elnyomsz 1-2 pakettel az még úgy ahogy elmegy.


Az italozásnál se mindegy hogy napi szinten nyomod (pl a töményet) vagy este felé beversz pár liter sört. Viszont az alkohol legalább boltban kapható, és nem kell közben kétes alakokkal üzletelni :)


Igazából tehát a mértékletességen van a hangsúly. Hogy tudod-e hogy hol vannak a határaid. Ha függőként élsz, és mértéktelen vagy akkor kb egyformán káros - csak máshol vannak a dolog buktatói.


Az is lehet hogy számodra az alkohol egy hiánypótló (a kérdésed alapján) és így viszont soha nem tudod azt elérni vele, amire vágysz. Így viszont az alkohol jellemzően csak több problémát okoz hosszabb távon.

2023. jan. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben egyet értettem a válaszoddal!Köszönöm szépen!
2023. jan. 2. 19:58
 5/6 anonim ***** válasza:

hogy alakult azóta a sorsod kérdező?

speed vagy alkohol?

2023. jún. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ugyanúgy ahogy írtam,a multkori kimaradozás után kb 3hete volt nem ittam semmit 3hétig,most meg kezdődik minden előlről,kezdek megint naponta inni stb
2023. jún. 23. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!