Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség az autista és...

Mi a különbség az autista és a szociopatia ember között ha mind kettő nem érez es nem tud rendesen beilkeszkedni ? Vagy az autizmus használjuk a gyerekekre a szociopatat a felnottekre?

Figyelt kérdés

Kicsit fogalom zavarban vagyok saját magam probalon felnőttként diagnosztizálni mert valami problémám van szuletesem óta.


De igazából mind 2 stimmel rám az enyhe autizmus vagy a szocipatias személyiség zavar.



2023. jan. 2. 19:03
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
95%

Figyelj, a szociopátiát ennyiből nem lehet diagnosztizálni.


Minden szociopata más és más.


Van amelyik könnyen elvegyül a tömegben, akár teljesen hétköznapi ember életmódját is élheti.


Ezek csak olyan megközelítések, hogyan lehessen őket diagnosztizálni.


Egy szociopata lehet introvertált is, egy introvertált szociopata nem fog lopásokba, megerőszakolásokba bonyolódni. Így könnyen álcázhatják magukat.

2023. jan. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:

Ahogyan autista is rengeteg fele van van akinek nem látszik és vannak súlyosabb fajták akik beszélni se tudnak .


Nehéz mentális betegséggel foglalkozni .

Az a baj nálunk is a család olyan hogy ha van 2 kezed 2 lábad akor te egészséges vagy és végez el 3 diplomát mert anyad apad elvegezte

Meg hogy anyad gyerek mellet is diplomázott stb


Nem értik meg hogy nekem a középiskola se sikerült volna ha egyes tantargyakbol nem kapok felmentést

Úgy van erettsegim hogy idegen nyelvből felmentést kaptam

Más tanulási nehézség miatt.


A többi tárgyból meg csak szobeliztem.kiveve matek és tesi .


Nyilván nem tud 1rol a 2 re jutni az ember ilyen problémával.

De tudok dolgozni betanitott munkát ahol elég 1 2 max 3 dologra figyelni .

De nem egy összetett munkát ahol 100 felé kell koncentrálni.

2023. jan. 2. 20:35
 13/53 anonim ***** válasza:
100%
De miért kaptál felmentést? Tehát akkor van valami papírod valamilyen állapotodról, ami megmagyarázza a tanulási nehézségeidet, nem?
2023. jan. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
18%

Én azt mondom neked, mindannyian sötétségben élünk, de a fényt szolgálhatjuk.


Egyikünk sem tudhatja igazán, mi a bajunk, de még mások sem.


Egyszerűen, mert ehhez eléggé komplex elemzés, és nyomozás kellene. Hidd el, senki se tud olyan jó munkát végezni, hogy mindezt kiderítse.


Csak a találgatások mennek.


Remélem segíthettem.


Én vagyok az, akinek lehordtad a fejét.

2023. jan. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
76%
A tanulási nehézségedből - amivel aztán annyian vagytok, hogy 3 megyényi osztályt meg lehetne tölteni - mért következik, hogy szociopata lennél? Neked egyszerűen csak kórosan nincs önbizalmad a családi háttered miatt. Egy pszichológusra van szükséged, de nem személyiségzavar diagnózisra.
2023. jan. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
55%

Most azzal, hogy van-e valakinek személyiségzavara, nem fog megváltozni, és nem jut előrébb semmivel sem.


Minden személyiségzavaros másképpen gondolkodik, bármilyen is a diagnózis.


Van aki kezelhető, de aki nem akarja magát kezelni, úgy se lesz kezelve sehogy.

2023. jan. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 A kérdező kommentje:

15# nem csak ennyi a probléma


Nem tudok emberek között lenni nem tudok kapcsolatokat kialakitani .

Nincs is rá igenyem


Munkahelyen is olyan helyen tudok dolgozni ahol 1 2 fő van 1 műszakban rajtam kívül.


Mert 1 2 emberel össze tudok dolgozni

De ha egy nagyobb csoport van ott mindig én vagyok a fekete bárány mert nem értem őket.


Amúgy taktikus vagyok sok dologra semmi esélyem nem lett volna különösen a nők teren de okos taktikazassal voltak sikerek.


Amúgy az anyagi viszonyaim is rendezettek tudok bánni a pénzel nem jellemző rám a szociopatak tünete hogy szórják a pénzt.


Általában békés vagyok de ha valami változás van valaki mashova rak valamit és keresgélnem kell duhrohamot kapok ilyenkor jobb nem kozelembe menni .

Múltkor véletlen anyám is lendületből pofon csaptam mert ordítozva jött felém mert valami miatt veszekedtunk és olyan lendülettel közelített.egy pillanatra nem is gondolkoztam csak ütöttem osztonbol .

Azt rögtön éreztem hogy nem kellet volna de mondom mintha nem uralkodtam volna a cselekedetemen osztonbol felpofoztam .


Vegulis utána csendben lett és feldagat az arca.most először ütöttem meg anyámat pedig ő sokszor mikor gyerek voltam.

És akor enis elgondolkodtam hogy veszíthettem el az iranyitast ?

Mert ez full osztonbol volt .

2023. jan. 2. 21:45
 18/53 anonim ***** válasza:
100%
A társadalomba beilleszkedés zavara nem antiszociális személyiségzavart jelent.
2023. jan. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 A kérdező kommentje:

Nem érzek érzelmeket se nem volt olyan személy az életemben akit szerettem volna .


Plusz mindig is utaltam ezt a szeretett megnyilvanulos dolgokat ölelés puszi stb


Meg gyerekként volt egy fakanalam és azzal játszottam hogy raztam és közben mindenféle dolgot elképzeltem nagy csatákat háborúkat.

Kb 12 éves koromig kb

De bevalom néha meg most is ott az érzés mikor hosszú egyenes de könnyű tárgy van a kezemben .

2023. jan. 2. 21:55
 20/53 A kérdező kommentje:

Egy fakanál volt a legjobb játékom 😀 konkrétan.

És én inkább egyedül játszottam oviba meg suliba utaltam menni

2023. jan. 2. 21:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!