Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség az autista és...

Mi a különbség az autista és a szociopatia ember között ha mind kettő nem érez es nem tud rendesen beilkeszkedni ? Vagy az autizmus használjuk a gyerekekre a szociopatat a felnottekre?

Figyelt kérdés

Kicsit fogalom zavarban vagyok saját magam probalon felnőttként diagnosztizálni mert valami problémám van szuletesem óta.


De igazából mind 2 stimmel rám az enyhe autizmus vagy a szocipatias személyiség zavar.



2023. jan. 2. 19:03
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:

Összefoglalva gyerekkortol fent ql a különbozoseg egyedüli élet és 12 éves koromig játszottam egy fakanalal úgy hogy azt raztam és közben kepzelegtem és élveztem.


Senkit nem szerettem .de tanulmányi eredményem nem volt olyan rossz hogy feltunjon bárkinek.

Annyira be tudtam illeszkedni hogy nem volt velem gond .


Aztán később rosszabb dolgokat is csináltam inkább szexuális töltetű bűnöket.

Pénzügyi dolgaim megoldom magam nem volt soha se szükségem annyira rá.


Erőszakos bűnöket meg józan ésszel kerülöm kivéve mikor dühös vagyok és nem tudok uralkodni magamon.


Próbálok tudatosan élni de szarból nem lehet várat építeni.

Egyedül az ember igencsak korlátozott lény.

Viszont én hosszútávon senkit nem tudok elviselni meg a saját gyerekem se 4 óránál tovább.

Mert annyi idő ameg szellemileg tudok koncentrálni aztán már nemigen.

2023. jan. 3. 13:48
 32/53 anonim ***** válasza:
Fakanállal szórakozni hülyeség, azonkívül semmi jelentősége.
2023. jan. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:

Csak leíróm a tüneteket.mert szerintem nem.mindegy hogy betegség miatt ilyen az ember vagy szimplán ilyen .


Mert szüleim mindig azzal jönnek miért nem tanulok tovább és miért nem nevelem a gyerekem egyedül.

Meg engem egy utolsó lusta embernek néznek .

Mert 8 oras munka mellet nem tanulok és nem én nevelem 24 órában a gyerekem.



Mikor minden tőlem telhetőt megteszek úgy érzem saját lehetosegeim maximálisan használom.

De ebbe a csaladba amiben vagyok ez bőven kevés.

2023. jan. 3. 14:07
 34/53 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, én nálad is lustább vagyok, haver.
2023. jan. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:

Én magam egyáltalán nem tartom lustanak 3 szakban dolgozom a köztes időkben meg a gyerekre vigyázok.


Minden időm szinte le van foglalva

Erre okoskodik nekem egy ilyen 50 év körüli diplomás faszop. Nevelő apam Akinek egész élete full könnyű volt mert 100 haverja van ha valami kell neki szól egyiknek ha más akor másiknak.


Ha csajozni kellet elmentek csoportban és könnyű volt .


Nekem 1 lehetőségem volt 1 szer kellet gólt lőni aztán kell valahogy kibekkelni .


Nekem.minden szörnyen nehéz de ha okosan taktikazik az ember mindent elerhet .


De hülyeség egy egészséges embert egy beteg emberrel hasonlítgatni

2023. jan. 3. 15:16
 36/53 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, de nekem felmerült az enyhe mentális retardáció (70-80 közötti IQ) gyanúja a beszédhasználatod alapján.

Különbözik az autizmustól, de ezt csak egy gyógypedagógus vagy pszichológus tudja pontosan megállapítani.


Szociopata biztosan nem vagy.

2023. jan. 29. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 A kérdező kommentje:

Asperger szindrómas vagyok valószínű. Utána olvastam.tokeletesen illik rám.



Inteligenciam 96 százalék az gyerekkoromban többször volt mérve.

Ezért tudom valamelyest ellensúlyozni.


De kifejezésekkel írás beszéd és az érzelmekkel gondom van .

2023. jan. 29. 08:24
 38/53 anonim ***** válasza:

Én csak az első oldalt olvatam. Én Autista vagyok. Autista sprektum zavarral diagnosztizáltak.


Igenis vannak érzéseim szeretem a szüleimet a testvéremet és szeretem ha szeretnek. Mért írtátok hogy nincsennek érzéseink???



Igen is vannak én nagyon érzèkeny vagyok. Az autista is ember vannak érzései és vannak gondolatai. 13 évesen diagnosztizáltak. És igen is ti semmit nem tudtok az autistákról.... igen van súlyos autizmus ami kezelhetetlen de ő is szeret minden emberben van szeretet.

2023. febr. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:

Kérdező semmi közöd nincs az autista aspergerhez... te szimplán retardált vagy..... rengeteg aspergerest ismerek felnőtett gyereket neked közöd nincs az autizmushoz...



Te retardált vagy bolond. Lehet fáj de igaz. Az aspergeres az erősebb autizmus mint a spektrum zavaros..a aspergeresek nem.beszélgetnek senkivel csak ha valaki hozzájuk nem szól. Az aspergeresek egyáltalán nem tartanak szemkontaktust és félnek a hangos zajoktol. És ha cimke van a ruhájukba addig nem nyugszanak míg kinem szedik vagy valaki ki nem vágja nekik..az aspergeresek szín alapján választanak innivalót pl van egy hütőbe 2 fajta innivalo eggyik piros színű másik narancs. Az aspergeres az pirosat szereti mert az az epres de a narancsot fogja választani mert az a szín tetszik neki. Egy aspergeres elé ha ételt teszel és ha nem tetszik az illata akkor nem fog belőle.enni előb megszagolja. Ha tetszik neki az illat elfogyasztja. Ha pl csak példa nem szereti a zőld színt de az étel tartalmaz valami zöldet akkor ideges lessz és azt ki kell venni belőle... álmos vagyok nem látom már mit írok. Mah ennyi nem vagy aspergeres retardált

2023. febr. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 A kérdező kommentje:

96% IQ van lemerve pszihologus által.

Ugyanis gyermekkoromban kellet menni


Retardált az olyan 50 60 IQ nal kezdődik nem ?


Amúgy amit írtál rám olyan 70 százalékban jellemző kivéve a kajás dolgokat.

A többi az megvan


Unoka tesómra meg kb 90 százalékban jellemző annyi hogy ő a pirosat nem ette meg valami miatt de ugyan ilyen rogeszmes.



Létezik olyan probléma ami az asperger és a szociopata között helyezkedik el ?

Érzelmeket valóban nem érzek és gyerekként se szerettem anyámat se

Szóval az hogy mindenki érez ez nem igaz .


Lányom is csak azért szeretem mert tudom hogy belőlem van. ha nem így lenne valamilyen formában kihasznalnam .de a közös genetika védelmet jelent neki és örök szövetséget.


Szociopata viszont lehet nemvagyok mert szándékosan nem keresem a konfliktust .

Inkább csak olyan vagyok mint egy gép

2023. febr. 14. 07:02
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!