Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség az autista és...

Mi a különbség az autista és a szociopatia ember között ha mind kettő nem érez es nem tud rendesen beilkeszkedni ? Vagy az autizmus használjuk a gyerekekre a szociopatat a felnottekre?

Figyelt kérdés

Kicsit fogalom zavarban vagyok saját magam probalon felnőttként diagnosztizálni mert valami problémám van szuletesem óta.


De igazából mind 2 stimmel rám az enyhe autizmus vagy a szocipatias személyiség zavar.



2023. jan. 2. 19:03
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
Te nem vagy autista. Mert igenis vannak érzéseik az aspergereseknek és szeretnek is. Csak az érzéseiket más hogy mutatják ki. Amikor kirándulni voltunk az eggyik Aspergeres kisfiu csak magától oda ment egy idegenhez és megölelte egy másik aspergeres a játszóházba meg szagolt egy nénit szószerint elkezdte szagolgatni és azt mondta tetszik az illatod odadod a parfümöt. Szoval hidel nem vagy autista. Nem az aspergeresek nem szociopaták mert ha a kocsiba hangos a zene akkor már minden bajuk van befogják a fülüket rugdossák az anyos üllést hogy jelezve hogy hangos a zene. Az aspergeresek ha meg látnak egy kis vért akkor kiborulnak. Pl olyan volt az osztályba hogy az eggyik aspergeres azt mondta a másiknak hogy egyszer úgyis meg halt volna az anyukád egyszer mindenki meg hal. Ennyi volt a másik aspergeresért meg az apukájának kellet jönni mert 3hét után is rosszul viselte az annya elvesztését. Nekem is magas az IQ-m de én mégis csak sprektum autizmusom van nem asperger. Szóval szerintem nem hiszem hogy aspergeres vagy féltél a porszívotól kicsinek? Vagy a mai napig ? Mit csinálsz ha meg hallod a porszívot??? Pl egy aspergeres 14-gyes járattal meg haza a sárga busszal de ha a busz zöld és 14-gyes de ugyan az a busz ugyan oda elviszi akkor sem száll fel mert nem sárga színű. Ezért hozza az a leg több szülő kocsival az aspergeres gyerekét ezért nem látni túl sok autistát mert vigyáznak rájuk.
2023. febr. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:

Az asperger és az enyhe autizmus között mi a különbség?


Vagy milyen más szellemi betegségek vannak ?


Amúgy nekem is voltak hasonló dolgaim pl szembe nézni enis utalok

Mindig mindent időrendben csinalok es utalok változtatni barmin .


Emberi kapcsolatok problemasak

2023. febr. 14. 11:49
 43/53 anonim ***** válasza:

Nem az aspergeres nem enyhe autizmus.


Mindig mindent időrendben csinalok es utalok változtatni barmin. Amit írtál elmagyarázom.


Egy aspergeres nem csinál mindíg mindent időre. Meg van a napi rutinja és azon nem változtat pl mindíg ugyan azon az uton megy pl petőfi utca ezen megy végig soha nem a benedek utcán ha mégis változtatnia kell az utvonalán akkor egésznap idegbeteg


Egy aspergeres meg csinálja reggel a szobáját úgy ahogy neki tetszik ahoz senki nem nyulhat mert dürohamot kap utána fogatmos és a fokefét bele rakja a saját poharába de ha estére nincs benne a pohárba a fogkefe ahova rakta kiborul ugyan abbol a tányérbol eszik ugyan azzal a villával vagy kanálal nem szeret változtatni a lámpa fény nagyon zavarja. Szeketi az ajtókat csapkodni. Szoval nem hiszem hogy aspergeres vagy az aspergeres magaköré gyüjti a játékokat és azzal jatszik sorba rendezi és ha valamék gyerek hozzányul komoly szinten kiborul. Ha a tanár azt mondja pl Zolinak van ez bekarikázza neki a házifeladatot és ott hejben elkezdi csinálni nem nyulhatnak hozzá mert ismét dürohamot kap. Ezért van az hogy a tanár a szülönek mutatja meg hogy mi a házifeladat.

2023. febr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
Az aspergeresek szeretnek beszélgetni másokkal sőt idegenekkel könnyeben beszélgetnek mint a saját testvérükkel de a vicceket nem értik ha masok nevetnek ők nem. Ha szomoru dolog történik akkor mindenki szomoru elkeseredett fejet vág be de ő nem tudja hogy roszdolog történt de nem tudja kifejezni magát. Pl az osztálytársamnak meg halt az anyukája 3hét mulva jött suliba és az első órán végig fekütt a padon ha irni kellet akkor sem írt ha olvasni akkor sem ha szünetvolt akkoris ott ült a széken és feküt a padon. Majd 2.órán a tanát kérdezte tőle miabaj simogatta a hátát és a tanár kérdezte tőle hiányzik anya? És csak nyöszörgött hivták is az apját hogy vigye haza. Szoval az aspergeresek tökre más világban élnek pl a másik osztálytársam nem játszik senkivel inkáb egész szünetbe kergeti az árnyékát 😅😅😅😅😅🤣🤣🤣🤣🤣 és kb az összes aspergeres elöre hátra dölöngél ülés közben. Amugy énis szoktam de inkább a lábamat rángatom kis korom óta ja és nagyon sok autista lábujhegyen megy hozzá teszem énis.
2023. febr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 A kérdező kommentje:

44# én azt csinaltam hogy becsuktam az ajtót és raztam egy fakanalat elvileg ez a tikeles közben képzelodtem 14 éves koromig fő jatekom ez volt

Meg a WC re mindig kiultem hajnali 5 kor és akár kellet akár nem kinyomtam a szekletem mert nekem pont abban az időben kell nincs varialas akor is ha nemvolt inger .



Mikor felnőtt lettem és gyerekem lett rengeteget szenvedtem mert a gyereken nincs kikapcsolo gomb nekem kellet altatni ettől kb panikroham kerülget a mai napig .

Mert ez egy olyan dolog amit nem lehet szabályozni


Barátkozni nem igazán tudtam suliban beszélgettem de csak amennyit kellet .lányokal meg főleg nem, hozzájuk szólni is nehéz volt .csak később mentmar de akor is csak a jóval fiatalabbakal.


Enis idegbeteg vagyok ha változás van főleg ha nemtudom magam mentálisan előre felkesziteni .


Azért van idorendem mert szeretek mindig mindent pontosan ugyan úgy csinálni

Volt egy kb 8 éves táskám már koszos volt és szakadt abban jártam kozepsuliba és most meloba is mar szakadt is volt de abban tudtam hogy mi hol van . Aztán anyám mikor nálam járt fogta és kídobta kérdés nélkül a kukába a cipommel együtt mert aztis addig hordtam hogymar szakadt volt kívül belül


Nem azért mert spórolnek bőven van pénzem de nincs rá igény és nekem így kényelmes.


Lehet inkább enyhe asperger szindrómas vagyok mint írtam a hétköznapi életben el tudom magam látni de azért vannak problémák

2023. febr. 14. 14:02
 46/53 anonim ***** válasza:
Értem. De egy aspergeresnek nem adhatsz a kezébe kisbabát mert úgyveszi mint egy játékbabát ha nem kell akkor eldobja. Olyan nincs hogy enyhe asperger... van sima autizmus. Van Asperger autizmus van Spertum zavar autizmus. Enyhe Autizmus az van de az nem asperger ha nem. Rendes Autisztikus viselkedési zavar az az enyhe. Meg ami nekem van az. Amiket le írtál az nem asperger és ennek inkább örülj mert felnőtkorba sokkal másabbak a tünetek mint gyerek korban. Egy felnőt Autista aspergeres az bármikor dürohamot kaphat. Egy aspergerest ha idegesiti a gyerek sírás akkor befogja a fülét és csapkodja az ajtót vagy a rosszab befogja a száját esze ágába sem állna kézbe venni azt amitől tudja hogy dürohamot kap. Egy aspergerest nem érdekli mien cipő van a lábán 😅😅😅 egy élet mire rá lehet adni a cipőt 😅😅😅 gyerek korba felnőt korba nem tudom. Az aspergeresek ragaszkodnak a tárgyaikhoz igen lehet az éppen egy táska de egy aspergeres azt a táskát minden hova magával viszi még ha csak a játszótérre mennek akkoris és evés közben maga mellé rakja az asztalra. Egy aspergeresnek mind1 hogy lánnyal beszél vagy fiuval csak legyen idegen bárkihez oda megy és elmondja az egész napját xdxdxd. Felnőt korban nem tudom. Ügye azzal tisztába vagy ha egy aspergeres kiborul ezzel azt értem hogy fejelgeti a falat és üti a falat kaparja a falat. És ilyenkor lekell fogni. Javaslom menny el egy kivisgálásra budapesten nem tudom mennyiért befektetnek egy hétre és nézik a viselkedésedet és beszélgetnek veled. De javaslom olyat hogy a kislányodat nem szereted meg nincs rajta kikapcsoló gomb meg 5órakkor addig ültél a wcn mig ki nem jött. Ilyeneked te mondj mert ennek semmi köze az autista viselkedésnek. Ennek inkább a mentális zavarodotsághoz van köze. Mert ha mást írnak alra a papirra akkor elis vehetik tőled a lányodat és téged meg gondnokság alá vesznek. Egy aspergeres nem fog addig ülni a wc.n még ki nem jött a kula hiába 5órakkor szokoz wcre menni. Ez vicces és messze ál az aspergertől. Bíztos van valami mentális bajod de nem autizmus.
2023. febr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 A kérdező kommentje:

46# igen így belegondolva igazad van nálam ennyire messze nem súlyos a probléma, fel se tűnne hogy más vagyok csak ha velem élsz vagy ha sok időt tölt az ember velem .


Szóval inkább enyhe autizmus vagy spektrumzavarnak kéne utána nézek


Dokihoz azért nem megyek mert én helyzetemben nem érdemes kockáztatni.

2023. febr. 14. 15:32
 48/53 anonim ***** válasza:

Nem tudom így ahogy leírtad magad eltudom képzelni hogy mien vagy. De mondom nem hiszem hogy autista meg enyhe sem. Van valami az már bísztos de nem autizmus.



Az én autizmusom olyan hogy rengeteget beszélek benem áll a szám bárkivel elbeszélgetek. És rengetegszer elismétlem amit már eomondtam ha rám szólnak hogy már elmondtad akkoris elmondom ha tetszik ha nem...


Akkor nem szeretem ha ég a lámpa és én már fekszek nem szeretem ha hangos a tv. Meg ijedek a kocsiba ha túl hangos a zene. Ha veszekszenek velem és 5szőr elismétlik amivel nemértek eggyet akkor kiborulok és én is véresre ütöm a falat ha túl stresszes vagyok akkor csipkedem magam a kezemet eszem. Akkor szeretem meg ölelni azokat akiket szeretek. Volt olyan hogy elmentünk étterembe és kértem egy gyümölcslevest és ahohy ettem közbe azt mondta ez leves 🤣🤣🤣🤣🤣 apa meg a tesóm össze néztek és azt mondták igen az leves vááaá én meg mondtam véletlenül mondtam ki akkor kérdezte a pincér kiválasztotuk e már a másodikat és mondtam nem tudom mit egyek apa mondta amit szeretnél ott van benne az étlapba válassz eggyet és mondtam nem tudom mik ezek xD 😅😅😅 tényleg nem tudom csak ha látom akkor. Na mond1 apa mondta van minálói sültkrunpli rántot szelet rántott dolgok én meg mondtam oké rántott halat krumpli purét rizibizivel karfiolal. Apa ránéz az emberre kérdezi össze tudjatok igy hozni? 😁😁😁😁 tesom meg nevetett. Váá vicces de ez van

2023. febr. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 A kérdező kommentje:

48#ertem hát ja ilyen se vagyok amúgy így belegondolva.ha egyedül lennék egy lakatlan szigeten full normális lennék. És talán boldog is .



Én rajtam nem látsz semmit mert magamba fojtom hogy mennyire utalom a tömeget és az embereket és a szabályokat és elvarasaikat.

Szabályok nélkül élnek full szabadon mint az ősember.



Senkivel nembirok együtt élni nem is keresek senkit.lanyom mikor ittvan akor koncentrálok és próbálok jó apa lenni öt elviselem.


Melóban is próbálok diplomatikus lenni nem barátkozóm és nem fecsegek de tudok beszélni arról a témáról ami érdekel.

Gyakorlatilag én egyedül csinálok mindent. kirándulók.kajakozgatok full egyedül ott is alszom néha néha ilyen túrák alatt. Moziba jarok egyedül.

Lányommal is vagyok viszem mindenhova de ugye nekem nincsenek ismerőseim barátaim rokonokal meg nincs mely kapcsolatom csak úgy vagyunk .


Ha megno úgyis az lesz hogy kikoltozom valami lakokocsiba az erdoszelre egy kiskertbe és full egyedül boldog leszek


De ez szerintem nem normális hogy ilyen vagyok

2023. febr. 14. 18:01
 50/53 anonim ***** válasza:

Hát szerintem se. De nem roszból mondom. Bíztos van valami mentális problémád vagy pszihés próblémád de ezek még mindíg jobbak mint az autizmus.



Nekem csak enyhe autizmus de még az is kínos. Föleg mikor étterembe megyünk késsel villával a mai napig nem tudom felszeletelni a rántott húst olyan bénán áll a kezembe pedig apa meg mutatta már sokszor. Hát ez van sajnos. Hálistennek az enyém kezelhető de akkoris rám jön sokszor az 5perc... rajtam észre sem venni. Csak ha étrembe te lennél az aki felírja a rendelést annyit észre vennél ez a gyerek se 100-as 😆😆😆😆

2023. febr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!