Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék ebben a nehéz...

Mit tehetnék ebben a nehéz helyzetben?

Figyelt kérdés

25 éves leszek. Nem értem el semmit az életben. Nem volt barátnőm, és sosem randiztam. Nem tudom hogyan kell.


19 évesen megszereztem az érettségit, majd körülbelül másfél évig nem csináltam semmit. Sikerült elhelyezkednem egy takarmányfeldolgozó céghez, de 3 hónap után ott hagytam és munkaügyön keresztül kitanultam egy szakmát. A covid miatt 2020. augusztusában végeztem. 2021. áprilisáig nem volt munkám, majd 2 hónapra elhelyezkedtem, de munkahelyet cseréltem és ott voltam 4 hónapot, viszont azt is ott hagytam... 2021. novemberétől kezdve nem dolgozok.



Nemrég jött a szörnyű felismerés, hogy egy szerencsétlen vagyok és cselekednem kéne, mert lassan 25 évesen semmit nem értem el az életben. Mit tehetnék? Hogyan kezdjek el dolgozni? Hogyan sikerülhetne behozni az elmúlt 5 évet?


Könyörgök segítsetek.



2023. jan. 3. 06:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Behozni nem kell, szerintem nem maradtál le semmiről. Inkább arra lennék kíváncsi, hogy milyen lelki probléma állhat annak hátterében, hogy nem tudsz megmaradni tovább egy munkahelyen sem? A mókuskerék sz.r, ezt belátom, de ha tudnál találni egy olyan munkát, amit szeretsz és amiben ki tudsz teljesedni, akkor úgy élhető az élet. :) De el tudok képzelni depressziót is a céltalanság mögött.
2023. jan. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves hozzászólást.❤️

Miért ne maradtam volna le bármiről is? Nem építettem az életem, tapasztalatom sincs párkapcsolat terén, stb.


Jártam 2-3 hónapig pszichiáterhez, és generalizált szorongást állapított meg, és a depresszió is igaz sajnos. Azon a településen ahol lakok, nincs sok munka, így utazni kell (igaz fél órát), és nagyon korán kell kelni. Emellett azt érzem, hogy félek emberek között lenni, félek, hogy valamit nem tudok majd elvégezni és kirúgnak, kinevetnek.

2023. jan. 3. 07:29
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretek emberek közé menni, de szerencsére itthonról dolgozom. Megpróbálhatnál te is otthonról végezhető munkát keresni. Vannak online tanfolyamok is, amikkel el tudsz indulni. Persze az is megoldás, ha megpróbálod leküzdeni az emberektől való félelmed, mert ez is sokat dobhat az ember közérzetén és általános magabiztosságán. (1-es voltam)
2023. jan. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Omega 3 b vitaminok glicin és sport.
2023. jan. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem raktam vesszőt bocsi szóval omega3 , b vitaminok , glicin, sport.



Esetleg rhodiola rosea a depresszióra.


Yoga taichi pszichológus vagy csak segíts a barátaidon amennyire tudsz.

2023. jan. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én 25 éves vagyok, mégsem volt soha párkapcsolatom ... régebben depis voltam tőle, már nem.


Engem az érzéseim felerősítettek.


De ... gonosz lettem, inkább nem részletezem, hogy mennyire. Megutáltam ezekért az embereket.

2023. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Milyen módon lettél gonosz?
2023. jan. 3. 20:04
 8/13 anonim ***** válasza:

Szivattak az iskolákban ...

Valaki pedig elhitette, hogy megöl.

Minden álmom kudarcba fulladt gyerekkoromtól felnőtt koromig.

25/F

Ettől a háromtól szociopatává váltam ... egyeseknek leírtam, mennyire ... szerintük talán túlzok, annyira.

2023. jan. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt ne írd,hogy nem értél el semmit sem, hiszen leérettségiztél, lett egy szakmád. Ha nem szereted ezt a szakmát, akkor keress egy olyat, amit szeretsz, azt végezd el. Még felnőtt fejjel is sokan beülnek az egyetempadba, nem azt mondom, hogy végezz egyetemet, de egy olyan szakmát, amit szeretsz, egyáltalán nem késő elsajátítani. Csak megnyugtatásul: és 33 éves voltam, amikor rám talált a szerelem. Viszont javaslom, hogy olvassál, legyél olvasott ember.
2023. jan. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igazából ez az alap, amit tehet az ember. Ha lenne egy barátnőm, ő mit mondana erre? Hú de nagy teljesítmény.

Olvasni szoktam. Egyetemre is szeretnék majd menni.

2023. jan. 4. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!