Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék ebben a nehéz...

Mit tehetnék ebben a nehéz helyzetben?

Figyelt kérdés

25 éves leszek. Nem értem el semmit az életben. Nem volt barátnőm, és sosem randiztam. Nem tudom hogyan kell.


19 évesen megszereztem az érettségit, majd körülbelül másfél évig nem csináltam semmit. Sikerült elhelyezkednem egy takarmányfeldolgozó céghez, de 3 hónap után ott hagytam és munkaügyön keresztül kitanultam egy szakmát. A covid miatt 2020. augusztusában végeztem. 2021. áprilisáig nem volt munkám, majd 2 hónapra elhelyezkedtem, de munkahelyet cseréltem és ott voltam 4 hónapot, viszont azt is ott hagytam... 2021. novemberétől kezdve nem dolgozok.



Nemrég jött a szörnyű felismerés, hogy egy szerencsétlen vagyok és cselekednem kéne, mert lassan 25 évesen semmit nem értem el az életben. Mit tehetnék? Hogyan kezdjek el dolgozni? Hogyan sikerülhetne behozni az elmúlt 5 évet?


Könyörgök segítsetek.



2023. jan. 3. 06:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szeretnél vagy akarsz? Próbálom vagy csinálom? Igen vagy talán?


Nem látok bele az életedbe/hátteredbe de ha ennyi időt -nevezzük nevén- elbsztál az életedből akkor rászorulva különösképpen nem voltál a munkára ill. a vele járó pénzre. Vagyis eltartanak. Érzed hogy ez azért nem így kéne hogy legyen, de mégsem teszel semmit. Csak "próbálkozol", "szeretnék"... azt is csak maaajd valamikor. Mikor? Mire vársz?

Gyanítom nincs szakmád, ha van is nem szereted. Elvégezted a sulit, mert mindenki más is... letudtad. Aztán állsz mint bálba a fsz.


Másik.

Tudod miért nincs barátnőd? Nem. Nem azért mert csúnya vagy, büdös, igénytelen vagy mert "nem tudom hogy kell csajozni". Nem.

Az öreg azért nincs mert a "csajozáshoz" egyetlen egy dolog kell a világon. 1.

Ön bi za lom


Na abból neked egy körömnyi sincs.

Miért?

Mert egy lúzernek titulálod saját magad és minden lépésed illetve NEMLÉPÉSED azt is bizonyítja hogy az vagy.


Hogyan lehet önbizalmat szerezni? Az élettel. Hogy nem tütyörgök a mocsárban hanem lépek.


Felfedezem az ÉLETET. Felfedezem magamban azt ami érdekel, teszek érte hogy kitanuljam a lehető legmagasabb szinten, folyamatosan fejlesztve magam. Mivel érdekel, gyorsan fog menni. Ha valami érdekli az embert azt rohadt gyorsan tanulja és vágyik a következő leckére.....

Mindemellett TARTÁST építek a gerincemnek hogy kihúzva tudjak tükörbe nézni. Igen... ma ezt meg ezt meg ezt tettem. Ügyes voltam. Megérdemlem amit kapok. Apropó megérdemlem amit kapok...! Azt is megérdemlem amikor szarul érzem magam amiatt hogy szrt se teszek semmiért. Ugyanúgy megérdemlem ezt is, azt is!


No.

Állj munkába és ne picsogjál. Mellette tanulj de ne azt amiben azt hiszed pénz van. Mert abban van pénz amit szívvel tudsz csinálni. És akkor már nem is tűnik munkának. Aztán amikor elértél egy szintet akkor hagyd ott a kényszermelót.


A nő meg jönni fog az önbizalommal együtt.


Nő = önbizalom.

Ezt vésd az eszedbe.

2023. jan. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az utolsó elég éles véleményt írt le elég piláns stílusban.

De én nagyjából egyetértek vele.


Elmondtad, hogy nagy felismerésre jutottál, csalódtál magadban, szánalmasbak érzed magad, ki akarsz mászni a gödörből. Nagyon jó!

Aztán leírod, hogy nagyon korán kell kelni...

Meg hogy ha lenne barátnőd, mit gondolna rólad...


Na akkor most döntsd el, hogy komolyan veszed vagy csak - ne, haragudj, de - panaszkodni jöttél és kifogásokat keresni. Vagy azt szeretnéd bizonygatni, hogy gyárilag szar vagy, mert ha ez igaz, legalább nem kell csinálnod semmit, mert hát szar vagy, beláttad, mit lehet tenni...

Bocsi, ha durván fogalmaztam, de talán így érthetöbb.


Fgyelj, először is nagyon sokan járnak ebban a cipőben. De te most ezt felismerted, tenni akarsz ellene, ez a legnehezebb lépés!


Most mi itt könnyen beszélünk, de úgysem érthetünk meg téged és a helyzetedet. A legjobb, ha elmész pszichológushoz. Nem azért mert szar vagy, hanem pont azért mert jó vagy és erős és változtatni akarsz magadon, jobbat vársz magadtól.


Előtted az élet, a jó filmek pedig sosem azokról szólnak, akiknek minden elsőre összejött!

A legnagyobb jódinulattal szurkolok és írj még ide, ha van valami!

2023. jan. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nem sértődtem meg. Tudom, hogy nem azért írjátok, mert rosszat szeretnétek. Az embernek kellenek a komolyabb és elgondolkodtatóbb stílusú vélemények. Inkább hálás vagyok, hogy a szabadidőtökből áldoztatok a hozzászólás írására. <3

Ha gondoljátok, sértőbbeket is írhattok - ha netán valaki szeretne hozzászólni.


Szívesen írok, ha értem el sikereket!

2023. jan. 20. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!