Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak az tart vissza az öngyilk...

Csak az tart vissza az öngyilkosságtól hogy pszichiátriara visznek ha nem sikerül. (Illetve hogy félek a pokoltól) Normális e elvesztegetett tinédzser évek miatt eldobni az életet?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy állok hogy 17 évesen még soha nem voltam buliba es soha nem voltam részeg. Nem éltem ki a tinédzserkoromat es már felnőtt leszek. A tinikoromban többször voltam pszichiatrian ami elvette az önbecsülésemet.

Itt vagyok 17 evesen ugy hogy meg soha nem voltam részeg, nem voltam bulizni,nem volt pasim, nem voltak barátaim, nem cigiztem. És igen szűz vagyok, b*szatlan kis lúzer.

Nem is voltam tinedzser soha. ÉS MÁR TÖBBÉ NEM IS LESZEK.

Egy életkort es éveket pazaroltam el. Életemben nem voltam meg részeg. Közössegbe nem tudtam emiatt járni. Sajnos ha kérdezik a tinedzser éveimet és élményeimet nem tudok mit mondani. Csak gyógykezeléseket. Abból áltak az évek hogy különböző antidepresszansokkal próbálkoztak hogy mi lenne jó. Rivotril, Prozac, Valeriana, Sertralin.

Már kiöregszem, fiúm se volt még soha. A szerelmi banat szebb, romantikusabb indok lenne arra hogy kioltsam az életemet. Szerelmet nem éreztem még soha. Szerintem képtelen vagyok rá. Apam miatt undorodom a férfiaktól legalabb is félek, viszolygok tőlük.

A pokoltol valo rettegés vissza tart az öngyilkossagtól. Jézus mindenkinek megbocsajt, még a gyilkosoknak is, csak az öngyilkosoknak nem.

Abban bizok hogy van reinkarnáció és újjá születek. És pótolhatnám a kamaszéveimet.

Magamra nincs bátorságom kezet emelni, nem olyan könnyű meghalni. Úgy is csak pszichiatriára vinnének aminél a pokolbakerülés is jobb opció. Sokáig tervem volt az hogy alkohollal próbálom magam megölni alkoholmérgezésben de azt ugye a gyógyszer miatt nem merem. Merülhetne fel a gyógyszerre ivás de én nem akarok hosszú szenvedést. A hidról ugras nem opció mert az esés közben már megbánnám.

Akik itt valaszolnak biztos hülyeségnsk gondolnák hogy meg akarom gyilkolni magam de ők könnyen beszélnek. Volt szerelem, ivás, lerészegedés, bulizás, dohanyzas.

És van itt mas dolog is. Olyan gyenge életképtelen sz*r vqgyok hogy egész eletemben szüleim gyámsaga és gondozása alatt kell majd élnem. Hacsak nem prostituálltnak megyek. De azt se lehet alkohol nélkül csinalni. Nem akarom kitartottként leélni az eletem. De a sok stressz és depresszió miatt a tanulas nem megy, és latva azt hogy osztálytarsaim buliznak, beszelik a beb*szós törteneteiket csak még melyebbre süllyedek a depresszióban. Főleg amikor parokat latok kezen fogva sétalni. Sajnos 60 kilóra híztam. Elpattogo erek és vonalak jelentek meg a testemen.

Nem éltem egy átlag tini életét, ami pótolhatatlan. Már elúszott. Azok az évek soha nem jönnek vissza. Eletemben nem buliztam, voltam részeg. Egyetlen cigit sem szívtam még el.

Tippet szeretnék kerni hogy miként tudnám bepotolni az elvesztett éveket. Illetve hol es mikor kezdjem el. Megöregszem, élmények nélkül. Mi értelme folytatani egy olyan életet aminek nem volt színe java? (Nem is lesz mert a gyógyszert még mindig szedem)



2023. jan. 5. 10:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem csak te gondolod azt hogy elpazaroltad ezeket az időket. Az italozás vagy a cigizés, és a drogozás nem biztos hogy olyan jó mint amilyennek gondolod. Sőt simán előfordulhat hogy akiket most nagyra tartasz, később még lejjebb csúsznak mint hinnéd.

A lényeg az lenne hogy ne másokhoz mérd magad, mert amúgy se láthatsz bele mások életének hátterébe. Ez kb csak a felszín amihez viszonyítasz, és ez teljesen értelmetlen.

A múlt - elmúlt, és ezen már nem tudsz változtatni. Viszont a jövőn még igen.

Az a helyes ha azon igyekszünk változtatni amin lehet. Amin nem lehet, azt pedig egyszerűen el kell fogadni...

Első körben szerintem engedd el a vágyaidat az élettől. Ezek csak képzelgések hogy "milyen lenne ha?" stb. Viszont ha a valóságban élnéd meg ezeket tuti biztosra mondom hogy nem olyan lenne mint amilyennek elképzeled.

Engedd meg az életnek hogy csak úgy folyjon, és az történjen ami. Próbáld megtalálni a pillanatban az örömöt, boldogságot. Néha elég csak kinézni az ablakon, és látni a fáról lehulló vízcseppeket. Néha az is elég. (Másnak meg van hogy semmi sem, mert délibábokat kerget a sivár sivatagban.)

Tehát csökkentsd az elvárásaidat az élettől (a világtól) és figyelj hol tudsz beleavatkozni a folyamatba. Ha pedig olyan helyzet áll elő, akkor merj változtatni ;)

2023. jan. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Más 25 évesen szűz most akkor ők is öljék meg magukat?


Amúgy nem olvastam végig, ne haragudj, mert szemet szúrt az a mondatod, hogy sose voltál részeg. És? Nem olyan kellemes ám, mint ahogy előadják. Miért jó, hogy másnapos vagy, és hánysz mint az állat? Az rosszullét, mint beteg lennél. Még most is tini vagy. Előtted áll az egész élet.

2023. jan. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Többször leírtad, hogy nem voltál részeg, nem szívtál cigit, és szűz vagy. Tizenhét évesen ez rám is igaz volt, sőt, most sem voltam részeg (nem is leszek) és nem szívtam cigit se (nem is fogok). Annyi a különbség, hogy akkor még nem volt fiúm se, most meg férjem, két gyerekem van, de már túl vagyok a harmincon. Én nem érzem úgy, hogy bármit vesztettem valamit azzal, hogy nem voltam részeg és nem dohányzom. Az igaz, hogy emiatt soha nem is stresszeltem. Nem ezt kell bepótolnod. Alapozd meg a felnőtt életedet most. ÉRTELMES célt kell magad elé tűzni (mi szeretnél lenni?). Ha kell, kérj a pszichiáteredtől segítséget!
2023. jan. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
20%
Legyünk már barátok! Irj rám! Kitalálunk valamit!😁
2023. jan. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

18 éves koromig nem ittam, az első csókomat 21 évesen kaptam, és a szüzességemet az első kapcsolatomban 23 évesen vesztettem el, mégsem gondoltam magam "lúzernek".


Elég szomorú, hogy szerinted akkor vagy tini, ha piálsz, kefélsz meg ilyenek - aztán mellesleg 23 éves korodra egy kiégett senki leszel - vagy már alkoholproblémákkal küzdő fiatal.

2023. jan. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Lehet nekem hibas génjeim vannak és jobban hajlok az öngyilkossagra? Elvileg ez a génekben dől el

Pl mint mar nem tudom irtam e de anyám is eleggé pszichés gyógyszer függű

2023. jan. 5. 17:25
 7/17 A kérdező kommentje:
Az igaz hogy a szuicid hajlam egy immunválasz a természettől hogy a természet kiszelektalja a hibas, pszichés beteg gént? Hogy inkább megölje magát egy mentalis beteg emnber minthogy továbbadja a genjeit?
2023. jan. 5. 17:28
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem
2023. jan. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

"Abban bizok hogy van reinkarnáció és újjá születek. És pótolhatnám a kamaszéveimet."


Az lehet hogy van reinkarnáció, de aki majd újjászületik nem fogja tudni hogy miért került abba az életbe, amit most Te élsz. Mert ugye a következő is hasonló lesz. És ha kinyiffantod magad akkor a karma törvénye szerint a következő életedben mikor ugyanebbe a helyzetbe kerülsz, megint ki akarod magad nyírni (mert megszokássá vált).

2023. jan. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

"a természet kiszelektalja a hibas, pszichés beteg gént? Hogy inkább megölje magát egy mentalis beteg emnber minthogy továbbadja a genjeit?"


Nem, nem hiszem, hogy ez így működne. Ne ostorozd magad ezzel. Szerintem kihaltunk volna már akkor.

2023. jan. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!