Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez valamilyen...

Szerintetek ez valamilyen betegség oka vagy csupán csak idióta az gondolkodásom?

Figyelt kérdés

Röviden, az egyik fő problémám az hogy gyerekkorom óta mindenen, de mindenen néha akár magamban is nevetek, de főleg az szociális helyzetekben tör rám ez a nevetőgörcs amit képtelen vagyok néha abbahagyni és rettentő hülyén érzem magam tőle, utánaolvastam a neten és egy " Pseudobulbar " nevű betegségre bukkantam aminek a kiváltó oka nem egészen jellemző rám hisz még nem volt stroke-om se egyéb fizikai fejsérülésem amitől ennyire "megzakanhattam" volna, de viszatérve szociális fóbiával is küzdök amivel kapcsolatban nem tanálam olyan cikket hogy ez kiválthatna ilyen reakciót.

Ugye mindez rettentően zavar engem hogy idiótát csinálok ezzel magamból, szóval szerintetek ennek pszichológiai vagy pszichés háttere van?

Esetleg ha csak tapasztalatotok van akkor aztis kérem irjátok le köszi.


2023. jan. 8. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokan kényszeres nevetéssel próbálják oldani a szorongásukat. Ez nem tudatos, hanem ösztönös reakció. Remek példa rá a tinilányok vihogása, ha egy fiú túl közel van hozzájuk. Vihognak, mert izgatottak. Nem gondolom, hogy ez betegség, szerintem még kezelést sem igényel. Gyakorlással, kis odafigyelésel, kognitív viselkedés terápiával elmúlasztható.
2023. jan. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1-es, rendben van de mikor pl. a pszichológusommal beszélek ekkor is szinte kényszeresen rámtör és ez elveszi az agykapacitásom nagy részét igy sokszor csak igen, nem-el tudok válaszolni nagyon kellemetlen és valószinűleg ő is idiótának néz, mégha csak az mosolygás is rámtör már az is felidegestit hogy nem tudom azt abbahagyni ezért azthiszik milyen kis boldog gyerek volnék miközben bennem az legsötétebb érzések egyike tombol folyamatosan.


Én csak azt furcsálom hogy mégha ilyen logikus is lenne hogy az szorongás is kiválthatja ezt akkor miért nem tanálatm még erről posztot az interneten se magyarul se angolul.

2023. jan. 8. 20:45
 3/12 anonim ***** válasza:
Pedig igaza van a válaszolónak. Nem ilyen mértékben, de nekem is van ilyenem.
2023. jan. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3-as, egy szóval se kételkedek az kedves első válaszoló mondandójában csupán furának találom hogy én még nem tanálkoztam ilyennel a neten vagy egy élő példával.

Ahogy emlited hogy neked is van ilyen tulajdonságod amit nemirtad hogy hogyan viseled vagyis téged ez zavar-e és hogy egyátalán ha nem ilyen súlyos akkor mennyire és hogyan tudod magad kontrollálni?

2023. jan. 8. 21:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Ritkán jön elő és nem tudom kontrollálni sajnos. Élhető tőle az életem, el szoktam mondani, hogy miért történik. Megértik.
2023. jan. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nő a magabiztosságod, akkor neked se lesz vele sok bajod.
2023. jan. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, a feszültség egyik jele. Neked ez, másnak pl. megállíthatatlanul elkezd remegni a keze. Amúgy pont, hogy mondanod kellene ezt is a pszichológusodnak, lehet, hogy azonnal tudna rá valamit. Addig próbáld ki, hogy mikor jön az inger, elkezded megharapni a szádat, a fájdalom eltereli a figyelmedet. Ha a szád széle feltűnő lenne az adott helyzetben, akkor próbáld a hátsó fogaiddal a szád belsejét harapni. Nem tiszta erőből, csak, hogy érezd. Ha olyan a helyzet, gyorsan foglald el mással az agyadat, keress mondjuk villanykapcsolókat a szemeddel és számold meg őket. Vagy a cserepes virágokat. Vagy ha kint vagy, számolj faleveleket, kavicsokat. Lényeg, hogy a figyelmedet tereld.
2023. jan. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Így kompenzál valamit az agyad. Az agy nem hülye, így vezet le valami nagyobb feszültséget, traumát, amiről nem is tudsz, tudat alatti.
2023. jan. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8-as, ez eléggé ilyesztően hangzik, egyátalán volna esélyem ebből kigyógyulni gyógyszerek és pszichoterápia nékül?Konkrétabban azt kérdezném ahogy a kedves 6-os írta hogy a nagyobb magabiztosságal meglehet szűntetni ezt az jelenséget mennyire hatásos.
2023. jan. 9. 13:16
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát én is az átlagnál többet nevetek, pedig depressziós vagyok. Én úgy szoktam mondani, hogy fájdalomcsillapítónak használom, illetve, hogy eltávolodjak egy helyzet/érzés drámaiságától. 50f
2023. jan. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!