Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért gondolok túl mindent?

Miért gondolok túl mindent?

Figyelt kérdés

Mostanában azt veszem észre, hogy semmihez nincs igazán kedvem, mert mindenre rástresszelek.


Nem is csak a kötelező dolgokról van szó, hanem akármilyen programról. Egyszerűen órákkal vagy akár napokkal előtte elkezdek azon aggódni, hogy mi hogyan fog történni, hiába tudom, hogy ezek egyáltalán nem hasznos gondolatok.


És egyébként legtöbbször az van, hogy végül jól érzem magam az adott helyzetben és ilyenkor mondok igent újabb programokra. Aztán amikor közeledik ennek időpontja ismét elkezdem a tök felesleges aggódást és a szororngástól tök szarul érzem magam.


Lehet ez ellen tenni?



2023. jan. 10. 17:27
 1/1 anonim válasza:
Én is sokszor vagyok így,ötször megbánom hogy igent mondtam valamire,aztán a program után meg örülök hogy ott voltam. Tenni sztem lehet ellene! Ezt a negatív berögződést kell felváltani egy pozitívval... pl nem rástresszelni hanem arra gondolni;múltkor is jól alakult! Nekem működött!Vagy kibeszéled magad egy lélekdokinak.Az nem gáz,nyugodtan próbáld ki!Feltöltődsz,kicsit másképp látod majd ezeket a dolgokat!
2023. jan. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!