Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék elfogadóbb lenni...

Szeretnék elfogadóbb lenni magammal, de nagyon nehéz. Semmi okom depressziósnak lenni, mégis az vagyok. Hogyan legyek elfogadóbb magammal?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez a betegség részben örökletes és nagyon alattomos dolog, valószínű sohasem fog elmúlni, de ha legalább egy kicsit ne lennének ilyen vacakok ezek a napok. Nagyon magányos vagyok, egyedül lakom saját lakásban. Van kivel beszélnem minden nap, és szokott lenni 1 találkozóm legalább 2 hetente, munkám is van (főleg home office), mégis annyira üres az egész létem, làtom a szépet értem a jó tulajdonságaim, de màr nem jutnak manifesztációra... ötletem sincs, hogy lehet ebből kijönni. Persze a legszerencsésebb az lenne, ha lenne egy jól működő párkapcsolatom, együtt lakhatnánk, tartana együtt valamerre az életünk, mert erre vágynék, de ilyen állapotban próbálkozni is nonszensz.


Kezelnek amúgy.



2023. jan. 10. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:
46%

Esetleg keress valamilyen hobbit, ami érdekesnek tűnik. Nem kell feltétlen valami nagy dolognak lenni-e, lehet akár olyasmi, hogy veszel egy virágot és azt nevelgeted. Vagy valamilyen sport ami kimozdít a házból, a mozgás is sokat tud segíteni. Akár lehetőséget is adhat arra, hogy találkozz új emberekkel.

Nincsen “rossz ok” arra, hogy valaki depressziós legyen, nem te választottad és nem a te hibád.

2023. jan. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem kicsit mozdulj ki a hétköznapokból, nagyon mókuskerékben élsz, bele lehet fáradni testileg, lelkileg. Keress valami sportot, járj valami klubba, tágítsd a látóköröd. Csak először lesz nehéz rávenni magad, utána hidd el jobb lesz.

Az home office sem tesz túl jót a hangulatodnak, el vagy szeparálva az emberektől, pedig természetes szükség, hogy valakikkel lenni akarunk, és tartottunk kell valahova. Keresd meg azt, ahova tartozol. Mik az érdeklődési köreid?

2023. jan. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!